Dobrý den, vítejte u předehrávky extraligového zápasu mezi týmy Třince a Kladna.
Jedná se o setkání dvou týmů, kterým se příliš nedaří. Třinec je po 15 kolech na jedenáctém místě, Kladno se po slibném úvodu propadlo na devátou pozici.
První vzájemné setkání v letošní sezoně dopadlo lépe pro Kladenské, ti zvítězili 3:2 v prodloužení.
Domácím schází nejenom zkušení obránci Gureň a Sekeráš, ale také produktivní útočník David Květoň. hosté už nemohou počítat se službami Petra Tenkráta, který zahájil své švédské angažmá.
0:01
0:01
Úvodní buly mezi Paterou a Moravcem dopadlo lépe pro domácího útočníka.
1:17
Do první šance se řitil Martin Frolík, přebrusil třineckého beka a poslal puk pod Čechmánka, ten si pak málem zavezl kotouč do branky.
1:44
Čechmánek vyráží před sebe po Kallově ráně, k volnému puku se ještě dostával Horna.
2:22
Jako první se pokoušel prověřit Kopřivu Hašek, nabruslil si po levém křídě, nepodařilo se mu ale vystřelit.
3:04
Tomík zakončoval z bekhendu, kladenskou klec ale minul.
3:26
Srdínko vystřelil hned po buly, Čechmánek ale nalezl puk v lapačce.
4:25
Vyloučen hráč Tomajko (Kladno), 2 min. za hákování
5:02
Výtiskova střela od modré byla tečována, Kopřiva ale zasáhnout nemusel.
6:25
Kladno je v plném počtu. Třinečtí sice uzamkli soupeře v obranném pásmu, ke střelám se ale takřka nedostali.
7:20
Zpoza modré vystřelil zápěstím Kalla, puk letěl přímo na Čechmánka.
7:35
Kladno málem zaútočilo 2 na 1. Kalla ale na střed Hornovi přihrát nedokázal.
8:08
Rozmíšku na ledě vyřešil rozhodčí Husička bez vylučování.
9:27
Vyloučen hráč Kameš (Kladno), 2 min. za hákování
9:50
Seman pálí od modré, ale mimo.
10:22
Tři střely od modré vyslali postupně Malec, Seman a znovu Malec, Kopřiva byl pozorný.
11:26
Polanský zpoza brány našel volného Melichárka, před ním se otevřel levý horní kout branky, Melichárek se ale netrefil.
11:27
Kladno je v plném počtu.
11:50
V další nadějné příležitosti se ocital Kováčik, mezi betony Kopřivy ale puk neprostrčil.
12:21
Vyloučen hráč Pánik (Třinec), 2 min. za hákování
12:56
Dvakrát byl Horna volný před klečícím Čechmánkem, ani jednou jej ale neprostřelil. Vypomohl i bek Výtisk.
13:09
Procházka si klasicky najížděl na Paterovu příhru, jeho zakončení ale scházela přesnost.
14:23
Třinečtí jsou v plném počtu, celé dvě minuty se ale zoufale bránili.
14:23
Vyloučen hráč Moravec (Třinec), 2 min. za sekání
14:31
Vyloučen hráč Horna (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovka rychle končí, Horna zasáhl holí do obličeje Vosátka.
15:09
Ve hře 4 na 4 se prosadil Polanský k zakončení, Kopřiva zasáhl.
16:23
Třinec je v plném počtu.
16:31
Také Kladno je v plném počtu.
17:13
Třinečtí uzamkli soupeře, Kopřiva i obránce Růžička se ale překonávali. Kopřiva vynikl hlavně při Haškově dorážce.
18:56
Vyloučen hráč Hájek (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
19:29
Třinečtí v přesilovce znovu jen od modré, tentokrát sřílel Vosátko.
19:37
A další Vosátkova střela prověřila Kopřivu.
20:00
Na obou stranách jsme viděli několik zajímavých momentů, střelcům ale buď chyběla přesnost, anebo vynikli brankáři. Po první třetině proto na gól stále čekáme.
20:01
20:01
Domácí hrají ještě jednu minutu v převaze jednoho muže.
20:56
Kladno je v plném počtu. Třinečtí se během zkrácené přesilovky nedokázali pevně usadit před Kopřivou.
22:12
Tomík sebral kotouč kladenského obránci a vypálil zápěstím. Kopřiva sklapl betony včas.
22:24
Polák (Třinec) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Třinec - Kladno 1:0

Kopřiva teď poprvé v zápase chyboval a hned je z toho gól. Kladenský brankář neudržel puk v lapačce a pro dojíždějícího Poláka nebylo problémem otevřít skore.
23:12
Vyloučen hráč Čurilla (Kladno), 2 min. za faul loktem
23:59
Domácí se nedokáží udržet v útočném pásmu.
24:04
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
24:16
Frolík ujížděl po pravém křídle, puk mu ale utekl za brnaku.
25:11
Hájek ztratil puk za vlastní brankou, Kováčik ale nemířil na Kopřivovu klec.
25:12
Kladno v plném počtu a hraje přesilovku.
26:04
Třinec je v plném počtu, přesilovka hostů ohrožení branky nepřinesla.
27:12
Vyloučen hráč Kameš (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
27:39
Tomík byl teď úplně volný u Kopřivovy levé tyčky, kladenský gólman mu ale včas skočil do dorážky.
28:36
Pavlas se pokusil odpálit kotouč, přitom ale ztratil rovnováhu a spadl proti hrazení. Chvíli ležel na ledě, ale na střídačku doputoval bez pomoci spoluhráčů.
29:12
Kladenští se ve zbytku oslabení bezpečně ubránili.
30:45
Vyloučen hráč Pánik (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
31:04
Polanský přebrusil dva protihráče a řítil se sám na Kopřivu, branku ale minul.
32:45
Kladno se trápí, v přesilovce si šanci nevytvořilo a naopak mohlo inkasovat.
33:07
Malec nahodil puk na kladenskou branku, Kopřiva odrazil vyrážečkou.
33:32
Seman (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Polák a Malec
Stav zápasu Třinec - Kladno 2:0

Seman si najel na Polákovu přihrávku a příklepem vystřelil přesně k tyči.
34:46
Domácí josu při chuti. Z úhlu dorážel na kladenskou branku Tomík, Kopřiva byl dobře postavený.
36:22
Frolík vypálil zápěstím z levého ruhu, Čechmánek si ale vyjel a minimalizoval střelecký úhel.
37:40
Kalla vyjel zpoza branky a dvakrát vystřelil, Čechmánek ale pochytal oba pokusy.
39:02
Nedvěd (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Růžička a Tomajko
Stav zápasu Třinec - Kladno 2:1

Zdeněk Nedvěd dostal v ponechané výhodě puk do Čechmánkovy branky. Kotouč sice zasáhl bruslí, ale nikoli úmyslně. Nikolovův zákrok, kdy natlačil Nedvěda do Čechmánka, tak byl značně kontraproduktivní. Sudí ještě konzultoval s videem a poté branku uznal.
40:00
V dohrávaných vteřinách se již nic zajímavého nepřihodilo. Třinec byl ve druhé třetině jasně lepší a také se ujal dvoubrankového vedení. Nikolovova neohrabanost a Nedvědův šťastný zásah kotouče ale vrátily Kladenské zpátky do hry.
Kladno se raduje z gólu po dlouhých 138 minutách.
40:01
40:15
Diviš pálil od červené, Čechmánka nepřekvapil.
40:53
Tomajko (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Třinec - Kladno 2:2

Tomajko vyrovnává přesnou ranou do růžku Čechmánkovy branky.
41:52
Kanko střílí, ale mimo. Kopřiva poté nadvakrát zakročil proti Vosátkově střele.
42:52
Hořava nabruslil po pravém křídle před branku a zakončil. Puk na chvíli nebyl vidět a Kladenští se dožadovali uznání gólu, rozhodčí Husička ale rozpažil.
43:53
Frolík (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Růžička a Nedvěd
Stav zápasu Třinec - Kladno 2:3

Kladno otočilo skore. Frolík z pravého křídla vypálil a našel prostor nad Čechmánkovým betonem.
45:29
Třinečtí jsou v útlumu, nejsou schopni se probít do útočného pásma.
46:19
Zdeněk Nedvěd přejíždí modrou a pálí, Čechmánek jenom vyrazil.
47:03
Tomík dvakrát střílel z bekhendu, ale neprosadil sem.
47:18
Polák (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Tomík
Stav zápasu Třinec - Kladno 3:3

Tak přece se Třinec prosazuje, v pokračujícím útoku objel Tomík branku a krásně našel u druhé tyče volného Poláka. Tak pak v pohodě skóroval.
48:09
Procházka najížděl sám a pokoušel se Čechmánka přelobovat, branku přitom ale o hodně minul a letící kotouč už ze vzduchu nezasáhl.
48:32
Vyloučen hráč Melichárek (Třinec), 2 min. za podražení
49:59
Před brankou zakončoval Procházka, Čechmánek ale zaúřadoval hokejkou.
50:32
S končící přesilovkou si ještě do střelecké pozice najížděl Tomajko, jeden z obránců jej ale o puk připravil včas.
51:24
Vyloučen hráč Rangl (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Souboj Kally a Rangla ohodnotil sudí trestem pro domácího obránce.
52:17
Patera znovu ze "své" pozice za brankou hledal najíždějící spoluhráče, puk ale prošel nezachycen.
53:24
Kladenští soupeře svírali, ale efektivně zakončit nedokázali. Domácí jsou v plném počtu.
55:02
Horna nabídl kotouč padajícímu Bělohlavovi, ten zakončoval nedůrazně, a tak Čechmánek včas vyrazil.
55:24
Polanský našel před brankou najetého obránce Výtiska. Kopřiva puk vyrazil obětavě maskou.
57:26
K volnému puku před Kopřivou dojel Kováčik, poslal ho ale vysoko nad.
57:53
První kladenský útok se dvakrát vrhal do útoku, Čechmánek nejdřív ani nemusel zakročit po Divišově dorážce a poté lapil Paterovu střelu.
59:38
Základní hrací doba se jenom dohrává, ani jeden z týmů se za třemi body nežene.
60:00
Oba týmy si v divokém průběhu třetí třetiny zajistily po bodu, o další se bue bojovat v prodloužení.
60:01
60:18
První střelu v prodloužení si připsal třinecký Melichárek.
60:41
Horna (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kalla
Stav zápasu Třinec - Kladno 3:4

Kladnu stačila jediná střela. Malce připravil Horna o puk a spolu s Kallou najížděl ve dvou na jediného beka. První přihrál, ten druhý mu poslal puk zpátky. A Horna bez přípravy vystřelil. Čechmánek byl bez šancí.
Druhý bod si tedy díky Kallovi s Hornou připisují Kladenští. S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.

5. 2. 2023 15:00Třinec–Kladno 5:4
28. 12. 2022 18:00Kladno–Třinec 4:3
6. 11. 2022 15:00Třinec–Kladno 8:0
29. 9. 2022 18:00Kladno–Třinec 1:2
26. 1. 2022 18:00Kladno–Třinec 1:2
30. 12. 2021 17:00Třinec–Kladno 3:2
5. 11. 2021 17:00Třinec–Kladno 2:0
24. 9. 2021 18:00Kladno–Třinec 4:3