Hezký podvečer. Vítejte u on-line reportáže z regionálního derby mezi Plzní a Karlovými Vary.
Ve vzájemných duelech nesmiřitelných rivalů letos pokaždé úspěli domácí. Nejprve hned v úvodním kole přestřílela Plzeň soupeře poměrem 6:5. Karlovarští poté kontrovali vítězstvím 5:2.
Za oba celky si dnes odbude premiéru jeden hokejista. V plzeňském dresu se představí útočník Richard Diviš, jenž doposud působil v prvoligovém Ústí. Za Karlovy Vary zase na postu obránce nastoupí odchovanec Petr Přindiš.

Rozhodčí: Souček (CZE), Turčan (CZE) - Bláha (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 6 679

0:01
0:57
Vyloučen hráč Modrý (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Karlovarští si hned v první minutě zahrají přesilovou hru.
1:20
Vary zatím neudržely útočné pásmo. Modrá čára je pro ně těžkým předělem.
2:09
Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Skuhravý
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 0:1

Jenže hosté svůj první průnik před Mazance okamžitě proměňují v gól! Skuhravý od mantinelu nasměroval kotouč před bránu a Petr Kumstát ho jemnou tečí srazil k levé tyči.
3:01
Benákův pokus srazila karlovarská obrana do ochranné sítě.
3:49
Zaťovič se protáhl do útočné třetiny. Ranou švihem ale zasáhl pouze Mazancovu lapačku.
4:11
Vyloučen hráč Čutta (K. Vary), 2 min. za držení protihráče
4:50
Duda napřáhl z pravého kruhu a za Mensatorem zazvonila branková konstrukce. Puk ji ovšem zasáhl pouze z boku.
5:11
Obránce Modrý si našel oblíbené stanoviště na modré čáře a nastřelil Mensatorovy betony.
5:51
Karlovarští promrhali v oslabení obrovskou příležitost! Dudovu špatnou rozehrávku zachytil Lukáš Pech, který v následném přečíslení vyhledal na pravém křídle Hrušku. Mazanec ale zasáhl perfektním skluzem.
6:27
Vyloučen hráč Čutta (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
Čutta se vrátil z trestné lavice, fauloval a obratem zamířil zpět.
7:00
Kovář (Plzeň) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Vostřák a Vlasák
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 1:1

Plzeň už svou druhou přesilovkou šanci nepromarnila. Vlasák nahodil do brankoviště, kde se po urputné snaze Vostřáka dostal ke kotouči Jan Kovář a zametl ho do sítě.
8:42
Skladaný (K. Vary) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Melenovský a Procházka
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 1:2

Plzeňské po inkasované brance zasáhla karlovarská smršť, kterou v pořádku nepřečkali. Mazanec si proti třetí hostující letce připsal několik těžkých zákroků a nakonec nestačil až na bekhend Františka Skladaného, který pálil zády k brance.
10:01
Plzeňskému Dudovi se povedlo prostřelit Mensatora mezi betony, jenomže puk se zároveň proplížil vedle tyče. Karlovarskému brankáři trochu pomohlo štěstí.
11:58
Mensator při přesunu proti Kovářově ráně posunul branku mimo vymezený prostor, uniklo to však pozornosti rozhodčích. Dej tak získal dost času, aby na druhé straně ohrozil Mazance.
12:30
Zaťovič teď svým zákrokem rozbouřil plzeňský stadion. Jeho koleno totiž jen o kousek minulo domácí modlu Martina Straku. Plzeňský kapitán se Zaťovičem poté pustil do menší rozmíšky, incident se ale obešel bez trestu.
13:59
Plzeň zdlouhavě střídala a do její obranné třetiny okamžitě vpadlo karlovarské komando. Skladaný po příhrávce Melenovského pálil do boční kontrukce.
15:36
Hruška (K. Vary) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Dej a Pech
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 1:3

Další karlovarský výpad už pomalé plzeňské mužstvo zasáhl vážněji. Dej v hloubi útočné třetiny posunul Davidu Hruškovi, který přesným švihem k tyči zvýšil náskok svého celku.
16:32
Mensator efektním pohybem lapačkou zlividoval Hanzlíkův pokus. Zároveň přerušil hru.
16:42
Vyloučen hráč Mucha (K. Vary), 2 min. za hákování
18:41
Plzeň se jedinou šanci vytvořila až v samotném závěru přesilovky. Duda nahrál zpoza branky Johnsonovi, který kotouč odeslal do Mensatorovy náruče.
19:15
Plzeňští se tlačí do útoku. Karlovy Vary zahrály na zakázané uvolnění a těsně před pauzou budou muset odvrátit rozehrávku ve vlastní třetině.
19:47
A příležitost domácích opravdu přišla! Straka po přihrávce Vlasáka mířil do odkryté brány, puk v cestě do sítě zastavil pohotový Mensatorův rozštěp.
20:00
Karlovy Vary jsou zatím rychlejší a důraznější, jednoduše lepší. Po právu tak míří do kabiny s dvougólovým náskokem.
20:01
21:59
Vyloučen hráč Dresler (Plzeň), 2+2 min. za hru vysokou holí
Karlovy Vary získávají další skvělou příležitosti, která je může posunout ještě blíž k triumfu v dnešním utkání.
22:01
Plzni se zatím v oslabení daří. Hýří aktivitou. Dvořákův brejk zastavila karlovarská obrana až na poslední chvíli.
22:50
A ten Dudův nestihla překazit vůbec! Plzeňský útočník si položil Mensatora, obrkoužil klec a chystal se zasunout kotouč za čáru. Jenže to před dojíždějícími beky nestihl.
23:30
Heřman M. (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Slaney
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 2:3

Domácí potvrdili vládu nad tímto oslabením! Slaney z nouze vyhodil kotouč, a ten se přes nedůsledné karlovarské obránce dostal k Martinu Heřmanovi. Sólový únik proměnil střelou pod břevno.
24:58
Až v poslední minutě dlouhé přesilovky vyslaly nebezpečný pokus i Karlovy Vary. Mazanec s problémy vytěsnil ránu Melenovského.
26:29
Vyloučen hráč Duda (Plzeň), 2 min. za podražení
Dreslerův trest už vypršel. Na tretné ho však vystřídá Radek Duda.
27:12
Čutta nabruslil do třetiny a ranou zápěstím vystřelil přesně doprostřed. Mazanec si kotouč snadno pohlídal.
27:35
Karlovy Vary lisují soupeře v útočné třetině. Několik ran jen těsně minulo branku. Nejnebezpečněji pálil obránce Karol Sloboda.
28:29
Duda se po návratu z trestné lavice okamižtě zapojil do bitvy. Získal puk, předal Strakovi, který už zaměřoval spoluhráče před prázdnou klecí. Jen kdyby do pasu obětavě neskočil Melenovský.
29:16
Lammers střílel ihned po přejezdu modré čáry. Mensator nastavil proti kotouči lapačku.
29:42
Podobná protiakce na druhé straně kluziště. Tentokrát zasáhl Mazanec proti Marku Melenovskému.
31:50
Heřman M. (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Lammers a Dvořák
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 3:3

Jednoduchá akce a je vyrovnáno. Lammers nastřelil Mensatora do betonu, kotouč se posunul směrem k Martinu Heřmanovi, který přidal svůj druhý dnešní zásah.
33:12
Mensator pohodlně zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti. Benákovi už k zakončení nezbyl žádný prostor.
33:40
Vyloučen hráč Skuhravý (K. Vary), 2 min. za podražení
35:40
Bídná přesilovka. Plzeň se takřka nepropracovala k zakončení, Mensatora vůbec neohrozila.
36:37
Heřman přesunul kotouč na Lammerse, jehož ránu povedeně vytáhl Mensator.
37:20
Obdobná situace, pouze se změnili aktéři. Vlasák mířil na Kováře a Mensator s obtížemi zasáhl.
38:10
Melenovský (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 3:4

Duda osudně chyboval. Melenovský na modré získal kotouč, vjel do mezikruží a skvělým bekhendem trefil pravý horní roh branky.
39:36
Mensator si dobře povyjel proti Vlasákovi, jemuž už zbylo hodně málo možností k úspěšnému zakončení.
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 4:4

Čuttův faul Plzeň okamžitě ztrestala. Strakovo nahození usměrnil mimo dosah Mensatora Pavel Vostřák.
40:00
40:01
41:01
Straka si na brankovišti zpracoval Vlasákův vysoký centr a proti Mensatorovi se ocitl ve výhodě. Mucha mu ovšem v lepším zakončení zabránil nedovoleným zákrokem.
41:16
Vyloučen hráč Mucha (K. Vary), 2 min. za držení protihráče
41:50
Straka (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Vlasák
Stav zápasu Plzeň - K. Vary 5:4

A Plzeň završuje obrat! Potřetí využila přesilovku. Straka zkoušel křižným pasem poslat kotouč na Vlasáka, puk se mu ale vrátil odrazem od brusle jednoho z obránců, a tak ho plzeňský kapitán místo další přihrávky poslal do nekryté branky. Mensator se nestihl vrátit.
43:17
A teď musejí dotahovat Karlovy Vary. Procházka z levého kruhu nadějně pálil, brankář Mazanec vyrážečkou vytěsnil.
44:16
Straka už si připravoval kotouč k palbě, když ho zastavil hvizd rozhodčího. Ten si všiml nedovoleného postavení Dudy v brankovišti.
45:23
Mazanec si v pohodě poradil s pokusem Muchy. Slovenský obránce zasáhl od modré brankářovu lapačku.
45:51
Mazanec několik sekund krotil tančící kotouč. Do brankoviště vyrazil z hole Karola Slobody.
47:50
Plzeňští obsadili karlovarskou třetinu a jen kvůli zásahu Muchy nezakončili okupaci brankou. Benák totiž přes slovenského beka neprotlačil kotouč na volného Pituleho.
48:20
Mazanec zvládl ránu Deje a plzeňští obránci poté puk vyslali daleko od brány.
50:51
Vyloučen hráč Kovář (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
52:33
Plzeň se brání v oslabení znamenitě. Karlovy Vary se zatím ani nepřiblížily.
52:51
Karlovarští výhodu nevyužili a čas se jim pomalu krátí.
53:37
Mazanec málem zmařil veškerou snahu svého celku. Muchovo nahození od modré hrubě podcenil, očekával, že kotouč proletí nad bránou na zadní mantinel. Jenže rána byla o něco nižší a otřela se o horní tyč!
55:08
Opět tyč! Karlovarským chybí k vyrovnání centimetry. Tentokrát z pravého kruhu tvrdě střílel Petri Kokko.
55:17
Vyloučen hráč Hruška (K. Vary), 2 min. za hákování
57:17
Plzeň neriskovala a v přesilovce pouze raději v klidu držela kotouč. Vše se schyluje k závěrečnému náporu hostů.