Dobré pozdní odpoledne z Kladna při dalším z řady online přenosu z hokejové extraligy. Za necelých 30 minut zde domácí celek vyzve hokejisty Litvínova.
Na ledě se již rozcvičují hráči obou mužstev. V brance hostů bude Jaroslav Hübl. Gólman Martin Volke dostal od trenérů nejspíše volno, na soupisce svého týmu není.
Litvínovští jsou v tabulce na 9. místě. Mají již jistý postup do předkola play-off. Dnes tak hrají pouze o to, z jaké pozice do něj naskočí. Stejně bodů jako oni má Plzeň. Může se tak rozhodovat o to, který z těchto dvou týmů začne sérii doma.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Husička (CZE) - Tošenovjan (CZE), Hlavatý (CZE)

Kladenští si páteční porážkou s Kometou Brno hodně přitížili v boji o 13. pozici, která by jim zajistila záchranu v extralize bez dodatečné baráže. V tuto chvíli je jejich náskok na poslední Mladou Boleslav pouhé dva body.
Do úvodního buly zbývají necelé tři minuty. Po ledě zatím bruslí pouze čtveřice rozhodčích.
Když se podíváme na letošní vzájemné zápasy obou soupeřů: Litvínov ve všech třech dosavadních duelech s Kladnem zvítězil - 3:1, 4:1 a 5:1.
Na ledě jsou již hráči obou celků.
Poslední rozbruslení a na ledě zůstanou pouze elitní formace.
0:01
0:20
První chybička hostů, kterou musel zachraňovat Hübl včasným vyjetím.
1:09
Vyloučen hráč Stříteský (Litvínov), 2 min. za hákování
1:13
Domácí hokejisté začali aktivně. Teď se mohl pískat další faul, ale rozhodčí si netroufl hosty hned poslat do dvojnásobného oslabení.
1:55
Nadějná akce Bicka, který zakončoval zblízka, ale jen do prostoru, kde byl připravený Hübl.
2:29
Až po minutě a půl hosté dokázali puk vyhodit.
2:48
Hra se rychle vrátila před Hübla. Libor Procházka zkoušel jeho pozornost, nejspíše čekal teč někoho ze spoluhráčů, ta však nepřišla, a tak jeho pokus skončil mimo branku.
3:30
Eberle chtěl protlačit puk zpoza branky za Hübla, ale marně. Bude se vhazovat po levé ruce brankáře Litvínova.
3:35
V Kladně sice není příliš diváků, ale fandí se tu pořádně. Zásluhu na tom mají z velké části hostující příznivci.
4:04
Tlak Kladna pokračuje. Nyní se Hübl na poslední chvíli přesunul k druhé tyčce, kam posílal puk Patera. Nakonec však brankář hostů zasahovat nemusel.
5:08
V sestavě Litvínova chybí kromě brankáře Volkeho mimo jiné také Peter Jánský, nejlepší střelec týmu v dosavadní sezoně, a Michal Trávníček. Zatím je to na hře hostů znát.
6:50
Vyloučen hráč Nedvěd (Kladno), 2 min. za podražení
Nejdříve hostující Švarný ztratil zbytečně puk ve vlastní třetině, následně Nedvěd pálil jen do boční konstrukce branky a brejk, který z toho vznikl řešil zkušený kladenský obránce faulem.
6:56
První vážnější akce hostů, ale Lukeš Faltera nepřekonal.
7:06
Litvínovu se přesilovka daří. Domácí hráče mačká v jejich obranné ulitě. Střely od modré jsou ale na Faltera krátké.
8:21
Vopat (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Heinisch a Jareš
Stav zápasu Kladno - Litvínov 0:1

Nejdříve pálil Jareš, Falter puk vyrazil levým betonem. Akce ale pokračovala a další Jarešovu střelu tečoval chytře Vopat.
9:48
Patera (Kladno) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Bicek
Stav zápasu Kladno - Litvínov 1:1

Domácí kapitán byl ve správný okamžik na správném místě a dorazil Bickovu razantní střelu od mantinelu.
10:35
Hašek nedokázal najít před brankou volného Smoleňáka. Domácí tak přišli o nadějnou příležitost.
10:55
Eberle najížděl do branky z levé strany, ale puk v rozhodující chvíli backhandem minul.
12:40
Bílek s Kallou předvedli pěknou akci, kterou zakončoval druhý jmenovaný, ale mimo branku. O chvilku později střílel Bílek jen do lapačky Hübla.
13:08
Nepříjemná srážka dvou hráčů v brankovišti Kladna. Na ledě zůstal déle hostující Kracík, nakonec mu spoluhráči pomohli na střídačku.
14:20
Opět chybu svých obránců musel řešit včasným vyjetím Hübl.
14:43
Hübl měl teď problémy s Kuchlerovou střelou. Nakonec puk na ledě zalehl.
15:58
Melka neukvapil zakončení, objel branku Hübla a vystřelil až před ní. Bohužel pro domácí ho brankář Litvínova vychytal.
16:03
Útok Melka, Smoleňák, Hašek hraje velmi ofenzivně a hostům dělá velké problémy.
16:47
Bicek (Kladno) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Patera a Hašek
Stav zápasu Kladno - Litvínov 2:1

Máme za sebou nádherný okamžik. Patera přiklepl z rohu kluziště puk Bickovi a ten ho napálil ostře do pravého horního rohu. Hübl byl bez šance.
17:30
Valský (Kladno) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Kalla a Bílek
Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:1

Domácí jedou. Teď se do brankoviště natlačil Valský s Kallou a puk propasírovali pod dezorientovaným Hüblem.
18:50
Vyloučen hráč Piskáček (Kladno), 2 min. za krosček
Piskáček teď dostal hodně přísný dvouminutový trest za krosček a za následné vztekání má k tomu osobní trest.
18:50
Vyloučen hráč Piskáček (Kladno), ot 10 min. za krosček
Piskáček cestou na trestnou lavici praštil hokejkou o mantinel.
20:00
20:01
20:29
Problémy s časomírou zavinily první přerušení ve druhé třetině. Teď už se ale hraje.
20:59
Kladno je v plném počtu, na led naskočil Eberle, Piskáček si dál "užívá" osobní trest.
22:35
Krásný zákrok Faltera. Jeho lapačka teď byla pořádně ve střelu, ale švihla přesně.
23:59
Eberle střílel z otočky, ale branku Hübla netrefil.
24:58
Viktor Hübl nahrával před branku Černému, ten na puk o několik centimetrů na zadní tyči nedosáhl.
26:30
Nedvěd ztratil puk ve vlastní třetině, Gerhát se dostal díky tomu k zakončení, ale na Faltera si nepřišel.
26:48
Vyloučen hráč Martinka (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
27:30
Zatím celkem rozpačitá přesilová hra Kladna. Drtina ztratil puk ve vlastním pásmu a mohl být rád, že litvínovští se nepustili do koncovky.
27:57
Lukeš pálil téměř z poloviny hřiště velmi ostře, Falter jeho pokus s problémy vyrazil.
28:50
Početní výhoda domácím končí. Hrubě se jim nepovedla.
29:10
Kameš postupoval sám na Hübl, byl však příliš z úhlu a tak ho jen lehce poškádlil svým bachandem.
29:42
Vyloučen hráč Patera (Kladno), 2 min. za podražení
Patera přisedl k Piskáčkovi. Tomu však za pár vteřin osobní trest skončí.
30:04
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
Hodně nepříjemný zákrok. Hokejka Lukeše vyletěla až do obličeje kladenského hráče. Litvínovský hokejista se mu jel hned omluvit a pomoci mu z ledu.
30:50
Gula pálil tvrdě od mantinelu. Falter jeho pokus v klidu betony kryl.
33:30
Sérii nahození ukončil až ofsajd litvínovských. Hra teď nenabízí příliš vzrušení.
34:01
Kalla přišel o hokejku a říkal si o vyloučení soupeře. Rozhodčí jsou jiného názoru.
34:35
Vyloučen hráč Skuhrovec (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
35:00
Nedvěd dobře připravil palebnou pozici pro Pateru. Dobře ho vychytal Hübl. Následná Paterova rybička nedokázala puk chytit v útočném pásmu.
36:40
Přesilové hry se ve druhé části domácím hrubě nedaří.
36:52
Vyloučen hráč Bílek (Kladno), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Chyba domácí střídačky. Kladno jde do oslabení.
18:02
Vopat s Černým postupoval proti Kamešovi. Ten, jako poslední hráč svého týmu, skvěle akci zamezil včasným skluzem.
38:58
Přesilovku hostů ukončil zákrok Faltera.
39:21
Na ledě se to trošku přiostřuje. Stadionem zní jednohlasně: Bijte je!
39:21
Vyloučen hráč Gula (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
39:29
Drtina to zkusil od modré. Hübl měl na jeho pokus čistý výhled a puk v pohodě lapil.
39:51
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za hákování
Domácí budou hrát rozdělenou (druhou přestávkou) přesilovku 5 na 3. Začátek třetí třetiny tak bude velmi zajímavý!
40:00
40:01
40:30
Kladno začalo hodně rozpačitě dvojnásobnou přesilovku. Není schopné vůbec zavést puk do útočné třetiny.
41:20
První hráč Litvínova se chystá zpět na led. Kladno mělo jednu šanci, s tou si Hübl v pohodě poradil.
42:10
Obě mužstva jsou v plném počtu. Úvod třetiny Kladnu absolutně nevyšel. Za minutu a půl při hře 5 na 3 vystřelilo jedinkrát na branku.
43:12
Kladenští sice i dál mají optickou převahu, ale šance nemají.
45:06
Hübl (Litvínov) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Kubinčák
Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:2

Nejdříve obrovskou šanci neproměnil Lukeš, když ho hodně vyjetý Falter skvěle vychytal, následnou akci hostů už však vyřešit nedokázal.
45:55
Domácí jeli do přečíslení 3 na 2, ale chytře položená hokejka na led hostujícího hráče akci překazila.
46:17
Vopat něco konzultuje při přestávce pro čištění ledu s rozhodčími.
46:32
Už se hraje a kladenští útočí.
46:50
Patera se ocitl sám před Hüblem, ale svůj backhand nezvedl nad jeho rameno.
47:14
Kotrla do protlačil až k Hüblovi, ten mu však položeným betonem akci zmařil.
47:59
Bílek najížděl s pukem z úhlu na Hübla, prudce ho vyslal po ledě na Kallu, který ho chytře tečoval. Hübl byl bez šance, ale puk skončil jen na jeho tyčce.
49:16
Vyloučen hráč Drtina (Kladno), 2 min. za podražení
Hodně přísné vyloučení Drtiny. Patera ještě protestuje u rozhodčích.
49:50
Falter má velké potíže, ale zatím si dokázal s pokusy Litvínova poradit.
50:24
Vyloučen hráč Skuhrovec (Litvínov), 2 min. za hrubost
Velmi nadějná přesilová hra hostů končí zbytečným faulem Skuhrovce za brankou.
52:30
Zkrácená přesilovka se Kladnu celkem vydařila, mělo šance a tlak. V rozhodující chvíli však jeho hráčům chyběla razantní a přesná koncovka.
53:01
Jareš (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Vopat
Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:3

Vopat vyhrál buly a Jareš pohotově vypálil.
53:40
Vyloučen hráč Stieler (Kladno), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Hodně velká nevole domácích fanoušků a hráčů. Ti podle rozhodčích byli v šesti na ledě. Patera vehementně protestuje, ale nic s jejich výrokem neudělá.
54:50
Litvínovský Jareš při chuti. Falter jeho pokusům nyní vzdoruje.
55:40
Kladno přežilo hodně ošemetných situací před svou brankou a už se brání v pěti.
56:25
Kuchler málem potrestal chybu Kubáta, ale nakonec u puku nebyl včas a přišel o šanci.
57:24
Smoleňák to zkusil nadvakrát z nulového úhlu, ale Hübl byl u tyčky připraven.
57:50
Utkání přihlíží 2071 diváků.
57:58
Kracík (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kubát
Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:4

Po dalším prohraném buly domácí inkasují. Kracík doslova protlačil puk za ležícího Faltera.
59:02
Blíží se závěr posledního zápasu v základní části. Litvínov utkání v Kladně otočil třemi brankami ve třetí třetině.
59:32
Neskutečná šance Litvínova. Puk mířil do prázdné branky, když Kladno odvolalo brankáře. Zcela sám za ním jel jeden z litvínovských, ale kde se vzal, tu se vzal nestárnoucí Jaroslav Nedvěd a neskutečně brance půl metru před čárou zabránil.
59:32
Domácí si vzali oddechový čas.
59:32
28 vteřin do konce. Kladno se ještě pokusí o zázrak.
59:45
Falter se vrátil do branky a zabránil několika šancím hostů.
59:52
Kubinčák (Litvínov) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Lukeš
Stav zápasu Kladno - Litvínov 3:5

Falter nakonec z branky opět odjel, Nedvěd ztratil puk na vlastní polovině a Kubinčák ho v klidu uklidil do prázdné branky.

3. 2. 2023 18:00Kladno–Litvínov 5:2
26. 12. 2022 15:30Litvínov–Kladno 2:3
4. 11. 2022 18:00Kladno–Litvínov 3:2
27. 9. 2022 17:30Litvínov–Kladno 1:2
30. 1. 2022 15:30Litvínov–Kladno 2:5
26. 12. 2021 17:20Kladno–Litvínov 3:2
31. 10. 2021 17:30Litvínov–Kladno 4:3
19. 9. 2021 13:30Kladno–Litvínov 3:2