Dobrý den u sledování podrobné on-line reportáže z hokejového mistrovství světa. Kanada vyzve outsidera z Francie. Úvodní buly bude v 16:15.
Mladý kanadský tým v úvodním zápase porazil 4:1 Bělorusko. Dvěma góly se blýskl teprve dvacetiletý Jordan Eberle. Naopak Francie padla se Švýcarskem 0:1 po prodloužení.
Kanaďané přivezli do Košic druhý nejmladší výběr od roku 1977, kdy na šampionáty vysílají zástupce z NHL. Věkový průměr týmu byl v prvním zápase okolo 19 let. "Jsou mnohem vyspělejší, než by se v jejich věku očekávalo," myslí si kouč Hitchcock.

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Odinš (LAT), Šeljanin (RUS)
Počet diváků: 4 457

Minulý rok Kanaďané na mistrovství propadli, proto by letos chtěli zaváhání napravit. Poslední titul vyhrála pro Kanadu v roce 2007 zkušená parta kolem Shanea Doana.
V týmu Francie bude pro české diváky nejznámější útočník Sacha Treille, který hraje českou extraligu za Spartu.
V hale v Košicích rozhodně není plno, ale bude se hrát ve slušné atmosféře. Vidět jsou kromě kanadských vlaječek třeba i slovenské. Kapacita stadionu je necelých osm tisíc míst.
Jako první se na ledě objevili Francouzi v bílém, až po nich vyjeli na plochu i Kanaďané.
0:01
0:16
Vyloučen hráč Treille (Francie), 2 min. za hru vysokou holí
1:02
Gragnani (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Spezza a Phaneuf
Stav zápasu Kanada - Francie 1:0

Kanaďané využívají přesilovku! Francouzský brankář Huet sice na první střelu stačil, Gragnani měl ale při dorážce odkrytou branku a nemýlil se.
2:01
Francouzi se poprvé dostali do útočné třetiny soupeře. Velké nebezpečí to ale pro favorita neznamenalo.
3:02
Francouzský útočník Henderson vystřelil od modré, to ale pro gólmana Reimera nemohlo být nebezpečí a v pohodě chytil do lapačky.
3:28
Francouzi se teď na chvíli usadili před kanadskou bránou, dokonce i dvakrát nepovedeně vystřelili, ale Reimer ve spolupráci se svými obránci všechno v pohodě vyřešili.
4:29
A akce i na druhé straně. Kanaďan Clutterbuck se dostával do šance z levé strany, ale jeho střelu pohotově kryl lapačkou Huet.
5:26
Mladý kanadský útočník Skinner motal francouzské obránce v rohu, ale nedokázal přihrát před bránu na své spoluhráče. Francouzi se zachránili vyhozením na zakázané uvolnění.
6:13
Žádný velký tlak Kanady se zatím nekoná, ale i tak mají převahu.
6:35
Spezza (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Phaneuf
Stav zápasu Kanada - Francie 2:0

Kanada šla do rychlého protiútoku. Spezza mezi obránci hbitě vystřelil, na což ještě brankář Huet stačil. Pak si ale obránce Besch sklepl míč do vlastní brány.
6:59
Kanada hraje sice jen tak "na půl plynu", i to jí ale proti Francii stačí. Hraje se hlavně na polovině evropského celku.
7:36
Vyloučen hráč Ladd (Kanada), 2 min. za krosček
7:36
Přesilovku si zahrají i Francouzi. Uvidíme, jestli se tak vrátí do zápasu. Mají šanci vstřelit kontaktní gól.
8:09
Vyloučen hráč Besch (Francie), 2 min. za držení protihráče
8:09
Francouzská přesilovka moc dlouho netrvala, outsider se nedostal ani do šance. Po faulu Besche se bude hrát čtyři na čtyři.
9:45
Vyloučen hráč Da Costa (Francie), 2 min. za krosček
9:45
Kanadu čeká krátká přesilovka pět na tři.
10:12
Když Besch naskakoval z trestné lavice, dostal se do úniku, který ale zlikvidoval kanadský brankář Reimer. Kanadě se přesilovka pět na tři vůbec nepovedla.
10:28
Čeká se, až pořadatelé opraví bránu kanadského gólmana, která vyskočila ze svého uchycení.
11:05
Kanadě se podařilo rozestavit klasické přesilovké postavení. Nashova střela ale skončila mimo bránu.
11:32
Kanaďan Neal se prokličkoval až před francouzskou bránu, dvojice francouzských obránců ho ale dokázala na poslední chvíli o puk připravit.
11:45
Francouzi v plném počtu.
12:02
Skinner (Kanada) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Tavares
Stav zápasu Kanada - Francie 3:0

Skinner si popotáhl puk proti pohybu francouzského gólmana Hueta a bekhendem v pohodě poslal puk do sítě, ačkoliv se Huet natahoval, co mohl. Kanada kráčí za suverénním vítězstvím.
12:58
Kanadu při další útočné akci zastavil ofsajd.
13:36
Francii se vůbec nepovedl útok, naopak Kanada šla do rychlého protiútoku. Odražený puk se dostal pod beton brankáře Hueta.
14:56
Velká šance Francie. Fleury vybídl Desrosierse, který ale v kritický moment před Reimerem promáchl. Druhý pokus už mu vyšel, ale žádná nebezpečná střela z toho nebyla.
15:10
Vyloučen hráč Da Costa (Francie), 2 min. za podražení
15:22
První útok v přesilovce se Kanadě nepovedl, jeden z jejích hráčů se chytil do ofsajdu.
16:32
Sám před brankářem byl kanadský útočník Tavares, byť stál v hodně ostrém úhlu. To byl taky hlavní důvod, proč Hueta nedokázal překonat.
17:08
Francie mohla v oslabení snížit! Meunier se dostal do samostatného úniku a chtěl Reimerovi prostrčit puk mezi betony. Kanadský brankář ale dokázal ucpat všechny volné prostory a Francouze skvěle vychytal.
17:10
Francie už hraje v plném počtu.
18:12
Hra se přelévá ze strany na stranu. Hraje se dlouho bez přerušení.
19:28
Kanada chtěla ještě v poslední minutě první třetiny zaútočit, ale puk jí utekl na zakázané uvolnění.
20:00
Jasně lepší jsou Kanaďané, kterým k luxusnímu vedení o tři góly stačilo i tréninkové tempo. Francouzi se sice snaží ujíždět do protiútoků, zatím se jim ale moc nedaří. A když už ano, stojí proti nim skvělý brankář Reimer.
20:01
20:01
Francie vystřídala před druhou třetinou gólmana. Do brány se postavil Lhendry místo Hueta.
20:58
Neutekla ještě ani minuta a nový muž ve francouzské brance už má na kontě dva zákroky, i když ne nijak těžké.
21:41
Francouzi vstoupili do druhé části aktivněji, líp bruslí a snaží se procpat před kanadskou branku. Do šance se ale během úvodních dvou minut ještě nedostali.
23:01
Teď se Francii útok znovu nepovedl. Po zakázaném uvolnění se bude zahrávat v jejím obranném pásmu.
23:16
Ne moc silnou střelu vyslal z dálky na Reimera francouzský útočník Treille. Kanadský brankář neměl problém a stihl ještě rozehrát.
24:08
Kanadský útočník Zajac postupoval po pravé straně a zapěstím vystřelil. Francouzský brankář Lhenry betony střelu vyrazil.
25:03
Kanaďan Kane se nestihl vrátit do středního pásma, a tak další útok nedokončen kvůli ofsajdu.
26:14
Kanadský brankář Reimer musel zasahovat po střele Treilleho, ale betonem vyrazil do bezpečí.
25:41
Do zakončení před francouzskou bránu se tlačil Tavares, ale obránci Francie ho ke střele nepustili a ubránili se.
26:36
Tvrdou střelu si připsal Burns, ale puk byl sražen mimo bránu.
26:42
Vyloučen hráč Neal (Kanada), 2 min. za podražení
27:42
Francie si s přesilovkou neví rady, Kanaďané se zatím bez problémů brání.
27:51
Francouz Auvitu si po skvělé přihrávce přes celou šířku útočné třetiny připsal tvrdou střelu, ale brankář Reimer byl u pravé tyčky připravený.
28:48
Hraje se pět proti pěti. Neal je zpátky z trestné lavice. Francouzi se dostali do jedné slušné šance.
28:47
Vyloučen hráč Gragnani (Kanada), 2 min. za zdržování hry
29:14
Bellemare (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Treille a Auvitu
Stav zápasu Kanada - Francie 3:1

Francie využívá přesilovku a snižuje! Treille se skvěle vyhnul ve středním pásmu obránci a předložil Bellemaremu, který vymetl šibenici.
29:47
Vyloučen hráč Neal (Kanada), 2 min. za držení protihráče
29:51
Francouzi jsou po sérii přesilovek na koni, teď mohou snížit na rozdíl jediného gólu při další početní výhodě.
31:51
Kanada sice v plném počtu, ale Meunier se ještě v pádu snažil o zakončení. Trefil ale jenom protihráče.
32:40
Na levé straně naznačil střelu kanadský útočník Skinner, ale ještě popojel a až potom vypálil. Brankář Lhenry ale prostor u pravé tyčky bezpečně pokryl.
33:18
Vyloučen hráč Spezza (Kanada), 2 min. za sekání
33:18
Francouzi jsou mnohem aktivnější než v první třetině a z toho plynou kanadská vyloučení. Další slušná šance pro Francii vstřelit kontaktní gól.
34:14
Francouzi se řítili na kanadskou bránu, ale Treille nedokázal ze strany procpat puk ani na jednoho svého spoluhráče.
35:18
Kanada se ubránila a je v plném počtu. Hraje pět proti pěti.
36:06
Stewart (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Skinner a Tavares
Stav zápasu Kanada - Francie 4:1

Steward stál mezi kruhy a vypálil. Lhenry dokázal puk vyrazit a před brankou se o něj začali přetahovat tři hráči na každé straně. Nejlíp se zorientoval Steward, který puk zasunul za ležícího francouzského brankáře.
36:49
Pietrangelo (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Kanada - Francie 5:1

A Kanada rychle přidává další gól. Podobná situace jako před chvílí. Francouzský brankář Lhenry puk nezachytil a po skrumáži se nejrychleji k puku dostal Petrangelo.
38:21
To je pro Francii velká smůla. Zrovna ve chvíli, kdy se nadechovala k náporu a zkoušela vstřelit druhou branku, jí Kanaďané nasázeli dvě rychlé branky a rázem je to o čtyři góly.
40:00
Francie hrála mnohem líp než v první třetině, o moc líp z toho ale nevyšla. V sérii přesilovek vstřelila jen jeden gól, naopak v závěru dvakrát inkasovala a zdá se, že je rozhodnuto.
40:01
40:46
Kanada se přes dotírající Francouze nemohla dostat do útoku, a tak hráči raději vyhodili na zakázané uvolnění.
41:11
Trest týmu (Francie), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
41:41
Burns (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Neal a Nash
Stav zápasu Kanada - Francie 6:1

Kanada přesilovku rychle využívá. Burns dostal dobrou přihrávku a z levé strany tvrdou ranou trefil přesně pod lapačku.
42:28
Kanada šla do rychlého protiútoku, tentokrát se ale do zakončení nedostala.
43:31
Francouzi šli do útoku dva na dva, ale Desrosiers se neodvážil k přihrávce na lépe postaveného spoluhráče a o puk přišel.
43:59
Teď se Francouzi alespoň dostali ke střele. Obránce Auvitu se vydal na útočný výlet, prosmýkl se středem pole mezi dvěma obránci a vystřelil. Reimer bez potíží chytil do lapačky.
44:38
Nash (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Kanada - Francie 7:1

Nash využil zmatků při francouzské rozehrávce, dostal se za obránce a blafákem do bekhendu překonal brankáře Lhenryho.
45:55
Teď už jsou Francouzi úplně bez šance. Vypadá to, že se bude zápas dohrávat v tréninkovém tempu a Kanada se bude pokoušet o zvýraznění už tak vysokého vedení.
46:10
Kanada posílá na posledních čtrnáct minut do hry brankáře Dubnyka. Zaprvé, aby se rozchytal, zadruhé, aby se Reimer nezranil.
46:50
Tyč! Francouzský brankář Lhenry se jen ohlédl, jak se puk odráží od spojnice tyče a břevna.
47:14
Kanadský brankář Dubnyk si připsal první zákrok, v pohodě chytil střelu z dálky.
49:19
Kanada už si dělá, co chce. Závěr už si může dovolit vypustit, přesto se hraje hlavně ve třetině Francie. Favorit se ale zatím do dalších šancí nedostávají.
51:02
Do útočné třetiny se vřítil kanadský útočník Duchene, který vyzkoušel pozornost Lhenryho, jenž ovšem jeho střelu vyrazil do bezpečí.
52:39
Za kanadskou bránou měl pod kontrolou puk Treille, ale nedokázal přihrát najíždějícím spoluhráčům, protože upadl a jen odevzdal puk Kanaďanům.
54:36
Francouzský brankář Lhenry se pokusil o dlouhou přihrávku až k útočné třetině na vyčkávajícího spoluhráče, ale Kanaďané jeho úmysl vystihli.
54:30
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Besch (Francie) za podražení
54:30
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Skinner (Kanada) proměnil (2 gól v sezóně)
Skinner nájezd bez problémů proměnil. Trefil se přesně mezi betony gólmana Lhenryho.
55:52
Francouzský útočník Raux vystřelil od modré. Spíš to vypadalo, že se držel starého známeho "když nevíš, co bys udělal, tak vystřelil".
57:00
Tři minuty do konce. Ani Kanada už se tolik do útoku netlačí. Čeká se na konečnou sirénu.
57:44
Zajac (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Clutterbuck a Pietrangelo
Stav zápasu Kanada - Francie 9:1

Krásná a rychlá akce. Zajac dostal na modré přihrávku od Clutterbucka, v pohodě se prosmýkl mezi obránci a brankáře obalamutil rychlým blafákem.
58:46
Kanada se snaží o desítku - aktivně se tlačí před bránu.
58:53
Vyloučen hráč Raux (Francie), 2 min. za držení protihráče
59:53
Kanada už bruslí jen ve své třetině a čeká na konec.
Za Francii byl vybrán jako nejlepší hráč zápasu Bellemare, střelec jediného gólu svého týmu. Za Kanadu byl vybrán obránce Phaneuf, který si připsal dva body za dvě asistence.
Hraje kanadská hymna na počet vítěze.
Děkujeme za pozornost a těšíme se při sledování dalších zápasů světového šampionátu.

16. 5. 2019 16:15Kanada–Francie ?:?
9. 5. 2015 12:15Francie–Kanada 3:4
1. 5. 2011 16:15Kanada–Francie 9:1