Česko uvítá na domácím ledě výběr Kanady poprvé od roku 2005. tehdy před MS Kaanda na Spartě zvítězila, ale Češi ji pak ve Vídni porazili a brali titul mistrů světa.
Oba týmy jsou za aplausu publika na ledě. Na něm nyní zní kanadská a česká hymna.
Kanada přivezla mnoho hvězd NHL. Její výběr by měl letos být mnohem silnější, než na loňském šampionátu, kde skončila sedmá. Kapitánem je Nash, v útoku by měl zářit i Spezza nebo mladíci Tavares, Duchene a Eberle, v obraně pak především Burns a Phaneuf.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Minář (CZE) - Pouzar (CZE), Bláha (CZE)

I kouč Alois Hadamczik však má k dispozici výběr postavený okolo velkých hvězd Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše.
0:01
0:15
Červenka vyhrál buly nad Zajacem, češi rozjíždějí první útok.
0:55
kanadský druhý útok se usadil v pásmu, Nash málem obral Eliáše o puk před brankou. Češi nakonec nebezpečí zažehnali.
1:27
První česká akce končí ofsajdem. Oba týmy střídají, přicházejí třetí formace.
2:12
Kanaďané jsou aktivnější. Dobře napadají a díky nápaditám přihrávkám si vypracovali dvě šance. Eberle však mířil přes obránce do připraveného Pavelce, na němž ztorksotal po chvíli také najetý obránce Burns.
2:58
Šance na obou stranách: Průcha si stahovačkou obhodil beka, ale puk mu v klíčové chvíli utekl. Z brejku se pak prosazoval Clutterbuck, Pavelec byl připravený.
4:21
Hraje se dlouho bez přerušení. Domácí hokejisté se dsotali do brejku. Ten táhl ichálek, jenž se dostal na bok od beka a z úhlu vystřelil. Reimer byl na místě.
4:57
Útočník Ladd najel přes modrou a ihned vypáli. Pavelec chvíli netušil, kde má puk, ale nakonec ho našel pod betonem.
5:27
Kanaďané pozorně hlídají Jágra. Jakmile dostane puk i na vlastní modré, hned po něm startují a nenechají ho rozjet. První formace se proto zatím nemůže prosadit.
6:30
Vyloučen hráč Clutterbuck (Kanada), 2 min. za sekání
Clutterbuck ve snaze dorazit vou střelu sekl Pavelce. Ztrestal ho Židlický, bude se hrát 4 na 4.
6:30
Vyloučen hráč Židlický (Česko), 2 min. za hrubost
6:54
Eliáš s Michálkem vypracovali šanci pro Martínka. Ten však trefil kanadského brankáře.
7:24
Kanonýr Nash vypálil přes obránce ostrý švih, Pavelec puk skryl v náručí.
8:30
Oba týmy jsou v pěti. Kanaďané zatím přehrávají domácí výběr důrazenm, Češi se příliš snadno enchváají odstavit v osobních soubojích. Soupeř proto ovládá střední pásmo a má více ze hry.
9:35
Češi přebrali puk a dlouho ho drží, nemohou se však dostat přes červený val do útočného pásma.
10:01
Krajíček se nakonec dostal ke střele, gólman vyrazil.
10:31
Kanada měla dosud největší šanci. Po Voráčkově akci se dostali hosté do brejku a Nash dokázal jednou rukou od mantinelu najít Duchenea. Ten byl úplně volný před brankou, ovšem Pavelec bleskově zasáhl a ramenem puk vytěsnil.
11:01
Šikovný Průcha podruhé předvedl pěknou stahovačku a dostal se do šance. Střela však nebyla tak přesná, jak by si přál.
11:56
Po rychlé české akci tečoval Michálek před brankou puk od Klepiše. Kotouč však doklouzal mimo.
12:35
Martínek přišel o puk na modré, stihl se však vrátit a Kanada se nakonec do šance nedostala.
14:30
V posledních minutách se oba týmy zavřely a dobře brání. K vidění tak enbyla ani jedna šance, gólmani jsou nyní bez práce.
14:55
Kanaďané mohli jet do brejku dva na jednoho, ale na modré jim uskočil puk.
15:15
Burns narazil za brankou Eliáše na mantinel. Ihned ho přijel pomstít Michálek a vznikla proto první rozmíška.
Stav zápasu Česko - Kanada 0:1

Hra ve čtyřech svědčila soupeři. Kanaďané se nastěhovali do pásma a Duchene vymyslel pěknou zpětnou přihrávku na Schenna. ten bombou nad clonícím Rolinkem poslal puk do sítě.
17:41
Vyloučen hráč Eliáš (Česko), 2 min. za podražení
Eliáš podrazil soupeře na vlastní modré, Kanada bude hrát přesilovku.
17:59
Pavelec měl co dělat, aby zastavil kanadský tlak. Po Spezzově střele se dva soupeři drali za dorážkou a Tavares málem usměrnil skákavý puk podél Pavelce.
18:54
Češi vyhodili a podruhé se Kanaďané na modré sami vytlačili z pásma, když nahrávali zpět na beka, jenž byl ve středním pásmu.
19:16
Burns (Kanada) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Duchene
Stav zápasu Česko - Kanada 0:2

Kanada využívá přesilovku. Duchene dostal hodně prostoru na pravé straně. Najížděl na branku, naznačil střelu a pak křížem našel Burnse, jenž dopravil puk do odkryté branky.
20:00
Po první třetině Kanada zaslouženě vede. Působí živěji, využívá zámořských rozměrů ledu v O2 areně, na menším prostoru přetačuje české hráče a dobře napadá i hlídá střední pásmo. Češi se prosazují sporadicky, občasné výpady Eliáše s Michálkem ani pěkné individuální akce Průchy branku nepřinesly.
"Nejdeme do branky, máme z nich příliš velký respekt. Je to Kanada, ale my jsme domácí," řekl ve studiu České televize obránce Petr Čáslava, který dnes odpočívá, ale nominaci na MS má nejspíš jistou.
20:01
20:15
Clutterbuck (Kanada) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Burns
Stav zápasu Česko - Kanada 0:3

Kanaďané nahodili puk do pásma, ten se dostal k Burnsovi. Obránce jen nahodil na branku, kde však natáhl hůl projíždějící Clutterbuck a tečoval kotouč za Pavelcova záda.
21:02
Kanada je po gólu velmi aktivní. Scalzo poslal nepříjemný puk na Pavelce, který toho mnoho neviděl. Kouč Hadamczik nasadil do druhé třetiny nové hráče Vampolu a Růžičku.
22:41
Domácí se po dalším minutovém pobytu v pásmu vymanili z tlaku a Koukal se dral za náznakem šance. Tělem ho však v pohodě odstavil obránce Phaneuf.
23:23
Z českých hráčů střílejí nejčastěji obránci. Nakládalův pokus však Reimer v pohodě skryl.
24:12
Další npor Kanady, v němž Nash pálil z otočky. Pavelec skvěle zasáhl i za clonícími útočníky.
24:48
Kanada mohla véstu už 4:0! Eberle stříle přes Němce, který puk lehce tečoval do sítě!
25:00
Kouč Hadamczik šetří dvojici Jágr, Červenka. Ani jeden z nich není ve druhé třetině v sestavě ani na střídačce.
25:41
Spezza (Kanada) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Scalzo a Ladd
Stav zápasu Česko - Kanada 0:4

Kanada vede už 4:0! Po akci Marka se Kanada dostala do protiútoku, který sehrála parádně. Ladd nabil volnému Scalzovi, jehož střelu ještě Pavelec vyrazil. Puk se však dostal k volnému Spezzovi, jenž z těžkého úhlu trefil odkrytou branku.
28:00
Hraje se především ve středním pásmu. Češi sbírají sílu na to, aby dokázali s Kanadou srovnat krok, ale zatím marně.
28:58
Pietrangelovu střelu od modré vyřešil Pavelec.
29:31
Vondrka s Koukalem sehráli pěkný brejk dva na dva. Vondrjka nechal do tandemu Koukalovi, ten vypáli. reimerovi puk vypadl a Vondrka se snažil dorážet, gólman na poslední chvíli betonem střelu zastavil.
30:00
Kouč Hadamczik dal poprvé do útoku Havláta vedle Eliáše. Ten teď nemohl po šikovné kličce do pásma, protože by se dostal do ofsajdu.
31:03
Nash dostal pěknou kolmici a mohl jet úplně sám na branku, puk mu však skočil a hráč se dostal do ofsajdu.
32:30
Oba týmy dlouho jen nahazovaly puky po mantinelech. K ničemu zajímavějšímu se nedsotaly. Phaneuf zastavil puk bruslí vestoje při pokusu Vampoly o stahovačku.
33:24
Vermette se Zajacem zahrozili. Vermette málem tečoval puk, který letěl českým brankovištěm.
34:02
Na druhé straně projel Průcha přes modrou a poslal puk křížem před branku. Tam sjel Nakládal, ale byl pohlídaný kanadskými beky, kteří mu skočili pod nohy.
34:47
Puk se po Nashově střele odrazil od mantinelu pod Pavelcovy nohy. Brankář díky své hbitosti situaci vyřešil výborně.
35:17
Bojovník Rolinek se snažil vzít ovpoděnost na sebe a vydřít gól. za mantinelem se zbavil Phaneufa a objížděl branku, Reimer si tyčku pohlídal. Kapitán Rolinek však ukázal spoluhráčům, kudy by mohla vést cesta.
36:10
Češi jsou v těchto fázích hry poprvé aktivnější, ale Kanada je pořád ještě nebezepečnější. Clutterbuck dostal puk na modrou a trefil tyčku.
36:52
Němec si pěkně sjel ze druhé vlny a dostal puk na modré. Trefil však jen Reimera, který viděl a neměl problém střelu pokrýt.
37:48
Havlát přidal a pěkně zabojoval o puk v rohu. Z akce však nic nebylo.
37:41
Michálek nabil najetému Klepišovi a pak si sám sjel k dorážce jeho povedené střely. Reimer v rozkleku puk kryl.
38:10
Češi přidali a ospalé publikum ožívá. Stále se však nedaří vstřelit Kanadě gól.
39:12
Vampola pěkně poslal puk Hubáčkovi do jízdy. Brněnský útočník zabral, udělal si prostor a bekhendem ohrozil Reimera. Češi vidí, že bez tahu na branku a dobrého bruslení to nepůjde.
39:38
Clutterbuck tvrdě narazil Ševce na mantinel. Po nárazu vypadla plastová destička z plexiskla.
40:00
Před druhou třetinou trenéři stáhli Jágra s Červenkou, nasadili Koukala s Vampolou a Vondrkou a promíchali sestavu. Přesto Kanada dáClutterbuck dostal puk Česko přehrávala a dala i další dva góly. V závěru třetiny domácí zapnuli a konečně se soupeři vyrovnali v bruslení.
40:01
40:51
Rolinek málem zpracoval těžký puk a šel sám na branku. Nakonec však kotouč uskočil do rohu.
41:20
Češi zapnuli a měli dvě dobré šance. Rolinek nejdřív nabil Markovi, ten v dobré pozici trefil gólmana. Poté se kapitán dostal do šance sám, ani on však neuspěl.
42:55
Domácí se dlouho drželi v pásmu, ale byli dobře hlídaní.
43:29
Havlát přebral puk od Vondrky a najížděl na branku, v poslední chvíli mu však puk vypíchli beci. Po chvíli ho pak obránce Methot tvrdě dohrál u mantinelu.
44:00
Markův útok s Rolinkem a Klepišem zmáčkl Kanaďany. Markovu tvrdou střelu však tečovali beci mimo. Češi hrají ve třetí třetině dobře, ale zatím nedokázali skórovat.
44:27
Nash projel pásmem k mantienlu a odtud vykroužil až do střelecké pozice. v poslední chvíli mu střelu zablokoval Rolinek.
44:41
Obránce Židlický táhl útok po pravé straně, nakonec projel z rohu až k brance, ale z úhlu Reimera nepřekvapil a Vampola se k dorážce nedostal.
45:37
Vondrka potáhl puk po pravé straně a pak hledal zpětnou přihrávkou Havláta. Ten se málem dostal do šance, ale puk vypíchli beci.
45:56
Havlát (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Michálek
Stav zápasu Česko - Kanada 1:4

Česku se konečně podařilo skórovat. Havlát se dostal do protiútoku, najížděl z prava a naznačoval přihrávku. Nakonec však překvapil Reimera bekhendovou střelou k protější tyči.
47:32
Nabuzení češi zmáčkli soupeře. Hubáček vydoloval puk v rohu a Krajíček se díky tomu dostal ke střele. Pálil však z úhlu a Reimer ramenem vyrazil.
47:59
Kanadský protiútok: Spezza v tísni dokázal vystřelit a Ladd se málem dostal k dorážce.
48:20
Koukal se dostal ke dvěma dorážkám. ale úhle na druihé straně se Reimer ohlídal.
48:37
Kanada měla velkou šanci. Kane se dostal k dorážce, sice z úhlu, ale měl před sebou odkrytou branku. Na poslední chvíli mu však zablokoval hůl vracející se Havlát.
50:07
Česká obrana trestuhodně zaspala a nechala vyniknout skvělého Pavelce. Ten vyrazil Nashovu střelu a pak musel výtečným skluzem ještě likvidovat dorážku Schenna, jenž objel branku a volný puk málem trefil pod břevno.
51:11
Reprezentanti znovu přidali. Vampola s Voráčkem nadělali Kanaďanům velké problémy, Reimer však nakonec přikryl puk lapačkou. Po náročném zákroku je však otřesený a běží k němu kanadský kustod.
52:01
Voráček s Vondrkou a Koukalem dlouho drželi puk v pásmu kanady, ale ne a ne ho dostat od mantinelu.
52:08
Havlát (Česko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Eliáš
Stav zápasu Česko - Kanada 2:4

Eliáš najel vpravo do pásma a našel křížem Havláta. ten si srovnal puk a krásnou ranou se trefil do protějšího horního růžku.
52:24
Probuzený Havlát se hned dral do další šance, ale puk mu mezi beky uskočil.
52:57
Češi jsou aktivnější, Rolinek vypálil bez přípravy a přes beka a Reimer trochu se štěstím puk chytil.
55:00
Domácí tým drží puk a snaží se o jeden výpad za druhým. Naposledy to nevyšlo Vampolovi, jenž hledal před brankou Voráčka. K případnému vyrovnání zbývá pět minut.
55:45
Vyloučen hráč Nash (Kanada), 2 min. za sekání
Nash sekl Židlického při napadání, Česko bude poprvé v zápase hrát přesilovku a má šanci snížit.
56:01
Hosté uejli v oslabení ve dvou na jednoho, Spezza vypálil pod břevno, ale tam máchla lapačka výtečného Pavelce.
56:35
Kanada zatím nepouští český tým do pásma.
56:58
Voráček špatnou přihrávkou sám dostal tám z pásma.
57:21
Rolinek měl velkou šanci, dostal puk do ideální pozice před brankou. Trefil však jen tyč!
57:45
Kanada je v pěti.
58:30
Kanada dostala puk daleko od branky, zbývá minuta a půl.
58:47
Michálek se dral po levé straně před branku, před střelou mu však puk přeskočil hůl.
59:01
Nepřesná česká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
59:35
Kostrbatě, ale přece, se dostali Češi do šance a nakonec vybojovali buly. Voráček natřikrát dotlačil puk k Markovi, ten vypálil a Reimer střelu pokryl. Bude se vhazovat v kanadském pásmu, kouč Hadamczik si však nevzal time out ani neodvolal brankáře.
Skončila poslední příprava před MS. Kanada český tým výrazně přehrávala po dvě třetiny a po zásluze vedla 4:0. Až ve třetí části domácí zapnuli a v posledních deseti minutách byli lepším týmem, což potvrdil i Havlát dvěma brankami. Na víc už však přes několik šancí a tyčku Rolinka Češi neměli.
Oba týmy zamíří den po zápase na šampionát na Slovensko. Kanaďané do Košic, Češi do Bratislavy.

28. 5. 2022 17:20Kanada–Česko 6:1
11. 5. 2020 16:20Česko–Kanada 0:0
25. 5. 2019 19:15Kanada–Česko 5:1
24. 2. 2018 13:10Česko–Kanada 4:6
17. 2. 2018 4:10Kanada–Česko 2:3
15. 12. 2017 17:30Česko–Kanada 4:1
5. 5. 2017 20:15Česko–Kanada 1:4
18. 9. 2016 2:00Kanada–Česko 6:0