Vítejte při on-line přenosu z poslednícho čtvrfinále světového šampionátu 2011.
Proti sobě se postaví odvěký rivalové, celky Ruska a Kanady. Utkání začne za šest minut.
Hokejisté obou národních týmů jsou zatím v kabině. Bratislavská hala je zaplněná fanoušky snad všech národností, které zde na turnaji startovaly.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Lärking (SWE) - Arm (SUI), Deďulja (BLR)
Počet diváků: 9 300

Kanada vyhrála osmifinálovou skupinu F a tak je favoritem tohoto duelu. Rusko z druhé skupiny šlo do čtvrtfinále až ze čtvrtého místa.
Hráči vyjíždějí na led. V Bratislavě panuje opět skvělá atmosféra.
Hokejisté ze země javorového listu na turnaji ještě nepoznali hořkost porážky. Čtyřikrát zvítězili v normální hrací době, jednou po prodloužení a jednou po nájezdech. Ruský celek prohrál hned v úvodním zápase se Slovenskem. Poté v osmifinálové skupině s českým výběrem a Finskem.
Vše je připraveno k úvodnímu buly.
0:01
0:05
Vyloučen hráč Kovalčuk (Rusko), 2 min. za podražení
0:50
Hodně rychle se ocitli ruští hokejisté v oslabení a Kanada je tlačí.
1:10
Kanadští hráči mají problém usadit se pevně v útočném pásmu. Zatím ani nevystřelili.
1:35
Až po vyhraném buly jsou Kanaďané delší dobu u puku, i tak ale Rusové vyhazují a přesilovka pomalu končí.
2:07
Kovalčuk hned co naskočil na led najížděl do šance, ale branku trefit nedokázal.
2:25
První strkanice u brankoviště Ruska. Rozhodčí situaci rychle uklidnili.
2:42
Kanaďané zůstávají častěji u puku, ale jejich útoky nejsou nikterak nebezpečné.
3:10
Úvodní tlak Kanady pokračuje. Ani důraz ruských obránců nepomáhá.
4:28
Rusové se horko těžko brání výpadům Kanaďanů. Nyní měl velkou příležitost Tavares, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen horní tyčku.
4:58
Radulov byl prvním ruským hráčem, který se dotkl puku v útočném pásmu.
5:11
Vyloučen hráč Stewart (Kanada), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
5:20
Spatné střídání Kanaďanů znamená šanci pro ruský tým, který tak poprvé může pořádně zahrozit soupeřově brance.
5:50
Morozov špatně převzal puk u mantinelu a Kanaďané vyhazují.
6:41
Radulov dostal puk zpoza branky na Těreščenka před brankou, ale ten první šanci svého týmu zahodil. První střela Rusů v zápase.
7:20
Kanaďané jsou v plném počtu a už jsou opět v útočném pásmu.
7:55
Poprvé o sobě dává výrazněji vědět Ovečkin, ale šanci svým spoluhráčům připravit od mantinelu nedokázal.
8:30
Afinogenov se prokličkoval před Berniera v brance Kanady, ale ten sklapl včas betony k sobě a jeho pokus zlikvidoval.
8:55
Rusové zjednodušili rozehrávku a hned jsou více ve hře. Nebezpečné průniky do útočné třetiny jim nabízejí brankové příležitosti.
9:37
Tentokrát se do šance prodíral Arťuchin, ale obrana ho o puk na poslední chvíli obrala.
10:04
Po menším výpadku jsou u puku opět Kanaďané, ale když už se dostanou do útočného pásma, jejich kombinace většinou skončí v rohu kluziště.
10:19
Těreščenko proti Bernierovi. Kanadský brankář opět úspěšnější.
11:10
Afinogenov střílel, Ovečkin dorážel. Šance, kterou opět vychytal brankář Bernier. Rusové jsou teď lepším týmem. Zdá se, že už se rozehráli.
12:09
Zápas má tempo, o které se zlepšenou hrou starají především Rusové.
12:30
I kanadští hráči se však tlačí do útoku. Jeden z jejich ataků nyní skončil další strkanicí po odpískání.
13:21
Nadějný útok ruského celku zastavil ofsajd.
14:10
Clutterbuck nahodil puk, ruský brankář Barulin puk pokryl před dojíždějícími hráči.
14:46
Ovečkin byl chvíli bez hokejky, soupeř toho hned využil, získal puk a hnal se do protiútoku.
15:10
Hra se rychle přesouvá z jedné strany na druhou. Na žádnou komplikovanou rozehrávku přes střední pásmo se nehraje.
15:55
Kane se několikrát tlačil do koncovky, ale ani jednou svůj pokus nedostal přes obránce až k brankáři soupeře.
16:40
Radulov ujížděl s Kovalčukem na jediného obránce, ale nedokázal svému spoluhráči přihrát a bylo po šanci.
17:10
Radulov je hodně aktivní, pravidelně zaváží puk do útočného pásma, ale finální přihrávka se mu nedaří.
17:40
Kanaďané jsou pod tlakem, ale o to více využívají volného prostoru při protiútocích. Šance z toho ale vytěžit zatím nedokázali.
18:30
Tempo hry se neustále zvyšuje, ale šance končí většinou ještě v samotném zárodku.
19:30
Ani jeden tým se nikam nežene a čeká na sirénu, která ukončí první třetinu.
20:00
Úvod třetiny patřil Kanadě. Rusko ale po zbytečném vyloučení soupeře ožilo a vytvořilo si více šancí.
Jdeme do druhé části. Zatím marně čekáme na úvodní branku.
20:01
20:30
První šanci měli Kanaďané, ale Nash svou střelu k brance nepropasíroval. Následně jeli na druhé straně opět sami Radulov s Kovalčukem. Radulov tentokrát svému spoluhráči přihrál, ale Bernier ho vychytal. Akce ještě pokračovala, Kovalčuk byl s pukem za brankou, ale obránci ho před ní nepustili.
21:50
Rychlé tempo pokračuje i ve druhé třetině. Rozhodně je na co se dívat.
22:15
Hokejisté obou týmů mohou nadávat jen na mizernou koncovku, jinak předvádějí svižný hokej.
23:20
Tlak Kanaďanů. Ti zavřeli soupeře do obranného pásma, ale šanci si nevypracovali. Puk je nejvíce v rohu, kde Rusové souboje ostře dojíždějí a nepouštějí odsud Kanaďany k brance.
24:45
Nash je hodně aktivní. Největší šanci měl při přečíslení 3 na 1, když Rusové špatně střídali, ale na puk v rozhodující chvíli nedosáhl.
25:32
Spezza (Kanada) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Pietrangelo
Stav zápasu Kanada - Rusko 1:0

Zcela sám postupoval od modré Spezza a kanadský útočník se trefil přesně mezi betony.
25:32
Uvidíme, co udělá s ruským celkem úvodní branka v jejich síti. Tohle byla pořádná chyba jejich obrany, která nechala Spezzu úplně osamoceného.
25:55
Vyloučen hráč Zajac (Kanada), 2 min. za sekání
27:01
Polovina přesilové hry Ruska je za námí. Tlak sice Rusové mají, ale Bernier si se dvěma jejich závary dokázal poradit.
28:00
Kanada oslabení přežila a už se hraje v plném počtu.
28:55
Sledujeme dva naprosto odlišné styly. Kanaďané se snaží svého soupeře zatlačit trvaleji trpělivou rozehrávkou. Rusové naopak rozehrávají velmi jednoduše a chodí do indidividuálních průniků.
29:27
Vyloučen hráč Kalinin (Rusko), 2 min. za sekání
30:01
Stuartova šance, Tavares dorážel mimo.
30:10
Vyloučen hráč Tavares (Kanada), 2+2 min. za hru vysokou holí
Těreščenko trefil holí do obličeje svého spoluhráče Kovalčuka, ale rozhodčí to přehlédli a potrestali Kanaďana Tavarese. Navíc je v obličeji ruského hráče krev a tak je trest dvojnásobný.
30:10
Kanaďané se hodně zlobí. Tavares ukazuje sudím, ať se příště lépe dívají. On skutečně holí ruského hráče nezasáhl.
30:35
Morozov a Zaripov teď hodně zlobí obranu Kanady, ale Bernier v brance je pozorný.
31:00
Hra ve čtyřech vyhovuje více Rusům, ti soupeře zatlačili a nyní se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.
31:30
Kanaďané vedou na střely 25:11!
31:50
Rusy čeká prodloužená přesilová hra.
32:30
Ruskému týmu se nedaří usadit v útočném pásmu. Kanaďané opakovaně vyhazují.
33:00
Na ledě je Ovečkin a přichází tlak RUsů.
33:15
Ovečkin měl dvě velké šance, ale Berniera ani jednou nepřekonal.
33:20
Kanadský obránce Methot si vlastní hokejkou puk přizvedl do nosu a krvácí. Rozhodčí přerušili ihned hru, Rusové následně puk dopravili do sítě, ale už bylo po odpískání.
33:20
Druhé krvavé zranění v této třetině opět přerušuje na delší dobu hru.
33:50
Přesilovka Rusů končí. V jejím závěru měli překvapivě šanci Kanaďané, ale Barulin chytá jistě.
34:10
Nash s Tavaresem jeli na Barulina, ruský gólman je ale opět vychytal. Počet jeho zákroků se blíží ke třetí desítce.
35:07
Rusové se teď dostali z těžké pozice ve vlastní třetině a svou akci zakončili nebezpečnou střelou od modré. Bernier byl na místě.
36:01
Skinner se prokličkoval před Barulina, chtěl přihrávat, ale ruský obránce mu přihrávku zblokoval.
36:28
Vyloučen hráč Skinner (Kanada), 2 min. za hákování
A hrdina posledních okamžiků končí na trestné lavici za zahákování Ovečkina.
37:29
Přesilové hry se dnes zatím ruskému týmu nedaří.
37:50
Rusové se stále neusadili pevně v útočném pásmu.
37:55
Arťuchin už už najížděl na Berniera, ale obrana ho včas zastavila.
38:47
Vyloučen hráč Afinogenov (Rusko), 2 min. za držení hole
39:27
Vyloučen hráč Tavares (Kanada), 2 min. za hrubost
40:00
Závěr třetiny okořenila strkanice u kanadské branky.
Rusové mají dvacet minut na to, aby s výsledkem něco udělali, jinak na turnaji končí.
Za malou chvilku začne závěrečná třetina. Rusové musí dohánět jednobrankové manko.
Na trestných lavicích je na každé straně po jednom hráči.
40:01
40:18
Radulov si připsal první pokus v této třetině, Bernier vyráží.
41:53
Rusové se možná v krátké přesilové hře dočkali vyrovnání. Puk se odrazil po střele Nikulina od horní tyčky a těžko říct, zda následně za brankovou čáru. Rozhodčí se jede podívat na video.
41:53
Branka by podle všeho platit neměla. Puk podle videa brankovou čáru nepřejel.
41:53
Dlouhé rozhodování videorozhodčího. Televizní záběry nejsou zcela prokazatelné.
41:53
Hokejisté bruslí po ledě a nervozně čekají na výrok rozhodčích.
41:53
Branka není uznáva.
42:02
Pokračuje se ve hře. Rusové jsou smíření s tím, že stále prohrávají a jdou za vyrovnáním.
42:20
Čas se jim ale krátí, i proto se stále častěji tlačí do útoku.
44:04
Arťuchin střílel mimo. Rúsové Kanaďany mačkají před brankou.
45:15
Rusové napadají po celém ledě.
45:31
Vyloučen hráč Jemelin (Rusko), 2 min. za krosček
Otupení tlaku ruského celku. Nyní bude hrát v oslabení.
46:40
Afinogenov po delší době vyhodil a vysvobodil svůj tým, který může vystřídat.
47:24
Vyloučen hráč Arťuchin (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
Arťuchin se postaral o ostrý zákrok bez puku a jde z ledu. Rusové budou hrát pár vteřin oslabený o dva hráče.
48:00
Kanaďané jsou v klidu a tlačí soupeře před branku.
48:30
Barulin musí být neustále ve střehu. Kanaďané střílí ze všech pozic, navíc soupeře stále tlačí a tak nemůže vystřídat.
49:07
Kajgorodov (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Kanada - Rusko 1:1

Neuvěřitelné, co nyní předvedl ruský hokejista, který vyjel od vlastní branky, obhodil si dva Kanaďany, jel sám na Berniera a puk mu nekompromisně poslal do levého horního růžku. A to byl na ledě přes minutu, kterou úporně bránil.
50:00
Poslední deseminutovka normální hrací doby, hra i skóre je rázem vyrovnané.
51:08
Skinner zachytil puk ještě v útočném pámsu a z těžkého úhlu střílel, ovšem jen do těla Barulina.
52:19
Kovalčuk (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Radulov a Kalinin
Stav zápasu Kanada - Rusko 1:2

Dokonalé otočení skóre. Rusko rázem vede. Radulov dnes již poněkolikáté rozehrál za brankou a Kovalčuk se z bezprostřední blízkosti nemýlil, Bernierovi poslal puk mezi betony.
53:25
Ovečkin by si také rád dal branku, ale nedaří se mu dostat do koncovky.
54:44
Burns přišel o hokejku, Morozov se díky tomu dostal do šance, ale Bernier se potřetí v krátkém čase překonat nenechal.
55:25
Gragnani byl u puku dřív než Kovalčuk a zažehnal další nebezpečí před vlastní brankou.
56:07
Ovečkin v šanci, ale rozlámal o obránce hokejku. Následně měli šanci po delší době Kanaďané, ale Barulin úspěšně zasáhl.
57:01
Tři minuty do konce, kanadský tým dotahuje jednobrankové manko, ale nemůže se dostat do tlaku ani žádné výraznější šance.
57:20
Až teď kanadští hokejisté zatlačili Rusy před branku, ale Barulin nemusí zatím vůbec zasahovat.
57:50
Tavares v šanci, ale jeho střela byla zblokována.
58:10
Kanaďané spěchají, ale čas rychle letí.
58:30
Rusům se daří rychlé protiútoky, ale pojištění skóre se jim nedaří. I tak ale drží puk daleko od své branky.
59:00
Kanada je na ledě v šesti, Bernier odjel na střídačku.
59:20
Radulov jel na prázdnou branku, ale byl tísněn a netrefil jí.
59:45
Až teď se hra přerušila. Puk skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude před ruskou brankou. Kanaďané zůstávají na ledě v šesti, jejich branka je prázdná.
59:45
Kanaďané si vzali oddechový čas. Mají 15 vteřin na vyrovnání.
59:50
Kanaďané vyhráli buly.
59:55
Burns měl poslední šanci, ale vystřelil vedle. To je konec kanadských nadějí na vyrovnání.
Krásné hokejové představení končí vítězstvím Ruska.
Kanada na turnaji končí, Rusové se utkají zítra večer v semifinále proti Finsku.
Český tým vyzve ve druhém semifinále Švedy od 16.15 hodin. z obou zápasů vám přineseme on-line reportáž.

17. 5. 2018 16:15Rusko–Kanada 4:5
20. 5. 2017 15:15Kanada–Rusko 4:2
25. 9. 2016 1:00Kanada–Rusko 5:3
17. 5. 2015 20:45Kanada–Rusko 6:1
12. 5. 2011 20:15Kanada–Rusko 1:2
20. 5. 2010 20:15Rusko–Kanada 5:2
25. 2. 2010 1:30Rusko–Kanada 3:7
10. 5. 2009 20:30Rusko–Kanada 2:1