Hokejisté Liberce hostí obhájce titulu z Třince. Od utkání se dá čekat atraktivní hokej, střetávají se totiž dva ofenzivně laděné celky. Třinec zatím nastřílel 44 gólů, Liberec o čtyři méně.
Libereckou ofenzivu potáhne veterán Nedvěd s maldíkem Bártou, tkeří vedou tabulku extraligových střelců. Třinec bude spoléhat na kompaktní výkon mužstva pod vedením kapitána Bonka.
Slezané mají Severočechům co oplácet, v pátečním prvním měření sil v této sezoně totiž doma podlehli Liberci 3:4. Domácí hrají v posledních týdnech ve velké formě a i dens budou útočnit na první příčku tabulky.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Turčan (CZE) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 3 967

0:01
1:15
Liberec měl velkou šanci skórovat. Kica vystřelil bekhendem do chumlu a trefil tyčku!
1:40
Rufer (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Orsava
Stav zápasu Liberec - Třinec 0:1

Rufer svým premiérovým gólem v extralize otevírá skóre. Na gólu má však velký podíl Orsava, který projel celým pásmem až před branku. Jeho pokus pak dorazil po ledě Rufer.
3:40
Orsava (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Liberec - Třinec 0:2

Orsava dvě minuty poté, co připravil první gól, sám skóruje! Pomohla mu chyba obránců i brankáře Vošvrdy, který odjíždí střídat. Orsava obral v rohu beky o puk a vyjel z úhlu před branku, kde v pohodě překonal pasivního gólmana. Místo něj míří do branky Marek Pinc.
5:00
Domácí jsou zaskočení vývojem utkání, ale postupně přebírají iniciativu a snaží se tlačit dopředu.
5:42
Klimenta (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Trončinský
Stav zápasu Liberec - Třinec 1:2

Liberci se podařilo snížit po nenápadné střele Trončinského, který jen nahodil puk od modré, kde ho předtím zachytil. V letu však kotouč šikovně tečoval Klimenta, Hamerlík navíc neviděl přes obránce Hrabala.
7:02
Povzbuzení domácí se vrhli do útoku. Hamerlík řešil Bártovu střelu z úhlu i dorážku od modré.
7:40
Nedvěd táhl další útok Liberce a pěknou střelou přes obránce vystrašil Hamerlíka. ten vyrazil pokus elitního kanonýra ramenem.
9:02
Třinečtí se po delší době pustili do útoku. Ostřížek se prosazoval individuálně, ale po pěkné kličce vystřelil nad. Další útočná snaha hostů skončila ofsajdem.
9:32
Bartovič projížděl po pravé straně a trefil Hamerlíkovo rameno. K dorážce se pak prodral Nedvěd, jemuž však nevyšel pokus překonat brankáře střelou mezi betony.
10:35
Hraje se krásný útočný hokej se šancemi na obou stranách. Nejdřív měl šanci Třinec, bekhnedový pokus však Pinc odrazil betonem. Domácí pak jeli dva na jednoho, ale Krejčík v zakončení neuspěl.
10:47
Vyloučen hráč Bárta (Liberec), 2 min. za hákování
Třinec si zahraje první přesilovku.
11:20
Skvěle hrající Nedvěd vyvezl puk v oslabení, podržel ho za modrou a nahodil na branku přímo na Urbanovu hůl. Hamerlík se štěstím teč vyrazil.
11:40
Vyloučen hráč Květoň (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
Je po přesilovce, bude se hrát 4 na 4.
12:47
Bárta je na ledě, začíná krátká přesilovka domácích.
13:40
Ani Liberci se přesilova nepovedla, nepřesnou rozehrávkou se připravil o pásmo a pak už se do nebezepčnéhjo rozestavení nedostal. Třinec je v pěti.
15:30
Vyloučen hráč Peterek (Třinec), 2 min. za sekání
Peterek sekl pronikajícího Klimentu a jde si odpočinout na trestnou lavici.
16:30
Liberec marně dobývá třinecké pásmo. První polovina přesilovky se mu nepovedla.
17:30
Je po přesilovce. Hamerlík ji přestál v klidu stejně jako celý třinecký tým.
19:05
Mičulka nebezpečně tečoval Richtrovo nahození od modré. Třinec se dlouho drží v pásmu, kde zamkl domácí pětici.
19:12
Vyloučen hráč Výtisk (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Třinecký tlak nakonec vyústil v liberecký faul. Hosté budou dohrávat třetinu v přesilovce.
19:55
Ani Třinci se však v početní výhodě nědaří. Liberec se v první třetině už ubrání.
20:00
Velmi pohledný hokejový zápas nakoply rychlé góly. Domácí dokonale zaskočil mladík Orsava, který se zasloužil o úvodní dvě trefy hostů. Díky teči Klimenty se však rychle zvedli a měli hodně možností vyrovnat.
Ofenzivu Liberce znovu řídí skvěle hrající veterán Nedvěd, u Třince jsou vidět hlavně mladíci a mezi nimi ční Orsava, dosud nejlepší muž zápasu.
20:01
20:12
Ještě minutu se bude muset Liberec bránit v oslabení.
20:27
Domácí měli šanci v oslabení. Rychlík Bartovič dojel vyhozený puk jako první, ale ke střele se dostal až z moc ostrého úhlu.
21:12
Třinci se pauzou rozdělená přesilovka vůbec nepovedla. Domácí jsou kompletní.
21:55
Začátek druhé třetiny je o poznání opatrnější než té první. Akce kazí ofsajdy, obrany jsou bedlivější.
22:16
Vyloučen hráč Orsava (Třinec), 2 min. za podražení
Přesilovku si zahraje Liberec.
22:49
Liberec hraje přesilovku dobře, Bartovič však mířil z pravého kruhu do Hamerlíkových prsou.
23:24
Vyloučen hráč Dušek (Liberec), 2 min. za hákování
Jenže Liberec se sám připravil o výhodu. Dušek fauloval ve středním pásmu, bude se hrát 4 na 4.
23:48
Pinc měl problémy s nahozením od modré, lehce škobrtnul a ztratil orientaci. Beci však uklidili puk do bezpečí.
24:16
Třinec je v pěti a začíná jeho přesilovka.
25:24
Třinec sehrál povedenou minutovou přesilovku, celou dobu držel domácí pod zámkem. Zíbovo nahození tečoval Hrabal těsně vedle, Hrabalovu střelu dorážel Květoň, ale Pinc dobře zasáhl.
26:18
Vyloučen hráč Lojek (Třinec), 2 min. za držení protihráče
27:45
Nedvěd dirigoval libereckou přesilovku. Domácí se minutu a půl drželi v pásmu a vynutili si velký nápor. Nedvědovu střelu hamerlík vyrazil, stejně jako Vakův pokus po Nedvědově pěkném pasu z rohu.
28:18
Hosté se ubránili, i když měli co dělat. Lojek je na ledě.
29:00
Do náporu se dostal Třinec. Hudcovu střelu se snažil před brankou tečovat volný Polanský, ale puk jen zastavil a pak ho odpálili domácí beci.
30:45
Lehké nahození z otočky Hamerlík raději skryl Nedvědovo nahození do lapačky.
31:14
Vyloučen hráč Polanský (Třinec), 2 min. za zdržování hry
Polanský odpálil skákavý puk z vlastní třetiny až mezi diváky. Sudí po delší debatě rozhodli správně.
32:01
Richter si vyskočil na Nedvěda, ten měl hokejku vysoko a třinecký bek se o ní při ataku praštil do obličeje. Sudí tentokrát nejspíš Nedvědovi odpustili faul.
32:42
A tentokrát zákrok Třince na hraně. Trončinský pronikal do šance a byl lehce potažen.
33:14
Je po přesilovce, Slezané se ubránili.
33:47
Vyloučen hráč Kica (Liberec), 2 min. za sekání
Další přesilovku si zahraje Třinec. Ve druhé třetině jsme mnoho hry v pěti na pět neviděli.
34:30
Vantuch ztratil hůl a Třinec zmáčkl domácí čtveřici. Bonk však v dobré pozici pálil mimo.
35:47
Skončila velmi nebezepčná a dobře sehraná třinecká přesilovka. Adasmský střílel z otočky mezi kruhy, v dalším náporu po pěkné kombinaci zakončoval Marosz. Pinc odolal.
35:56
Vyloučen hráč Adamský (Třinec), 2 min. za hákování
Adamský zatáhl pronikajícího Bartoviče a přesilovku teď mají prozměnu domácí.
37:56
Tentokrát se oslabený tým v pohodě ubránil, Adamský je na ledě.
38:18
Pinc vychytal Květoně v obrovské šanci. Třinečtí jeli dva na jednoho, Bonk našel Květoně. Ten musel sice krotit skákavý puk, ale nakonec střílel zblízka na přesouvajícího se brankáře. Ten však lapačkou puk vyrazil.
39:14
Třinec měl další šanci po brejku, tentokrát tří proti dvěma. Po pěkné kombinaci střílel z prostoru mezi kruhy Peterek, Zíb pak dorážel. Trefil však jen boční síťku.
39:35
Vyloučen hráč Čakajík (Liberec), 2 min. za hákování
Další vyloučení. Tentokrát si zahraje přesilovku Třinec po faulu svého někdejšího obránce.
40:00
Druhá třetina se nesla ve znamení mnoha vyloučení. Přes kvantum přesilovek však nedokázal ani jeden z týmů skórovat. O něco víc šancí měl Třinec, jenže Pinc v domácí brance čaruje.
40:01
40:35
Ještě minutu se bdue Liberec bránit v oslabení.
41:35
Polanského průnik v závěru skončil střelou vedle, čímž skončila i přesilovka hostů.
41:42
Polanský měl ještě jednu šanci po skončení přesilovky. Zaklekl a zblízka vypálil, ale zezadu ho rozhodil Vantuch a střela tak nebyla razantní.
42:24
Liberečtí jeli dva na jednoho, Bartovič poslal puk křížem, Klimenta však akci překombinoval, moment na střelu prováhal a přihrávku pak vracející se hosté zblokovali.
44:30
Hraje se především ve středním pásmu. Oba týmy dobře brání vlastní modrou a brabnkáři teď nemají moc práce, což vyhovuje především Třinci.
45:29
Vyloučen hráč Ostřížek (Třinec), 2 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
45:29
Vyloučen hráč Ostřížek (Třinec), ot 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Teď si ovšem Liberec zahraje další přesilovku a má tak dobrou šanci vyrovnat.
46:20
Dosud marné snažení domácích sleduje v Liberci 3967 diváků.
46:38
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), 2 min. za sekání
Bartovič se snažil vyšťourat puk pod Hamerlíkem a sudí ho vylučují za sekání. Je po přesilovce.
47:16
Po pěkné kombinaci při hře 4 na 4 se Urban ocitl úplně sám před třineckou brankou, jejího strážce Hamerlíka ovšem nepřekonal.
47:29
Hosté jsou v pěti a začíná jejich přesilovka.
48:24
Nedvěd vystartoval za odraženým pukem, přes celé hřiště ho marně stíhali dva beci Třince. Liberecký šéf však v úniku v oslabení nevyrovnal, při forhendové kličce mu puk sklouzl z hole až na zadní mantinel. Zezadu ho přitom rozhodil Polanský nataženou holí.
48:38
Skončila třinecká přesilovka, při níž měl Liberec blízko k vyrovnání.
50:59
Hosté jeli ve dvou na jednoho, Marosz ovšem nedokázal nahrát puk na druhou stranu Adamskému.
51:21
Vyloučen hráč Peterek (Třinec), 2 min. za hákování
Rozhodčí už to s vylučováním trochu přehánějí. Peterek putuje po velmi přísném verdiktu na trestnou lavici.
52:15
Krejčík (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Bartovič a Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Třinec 2:2

Liberec využívá přesilovku. Nedvěd objel branku a přiklepl puk Bartovičovi, který sjel k brance a bekhendem pěkně našel u druhé tyčky Krejčíka. Ten poslal zblízka puk bez přípravy do sítě.
52:49
Po delší době vážněji zahrozili hosté. Puk se zasekl v tlačenici před Pincem a Polanský ho posunul za brankovou čáru. Ovšem až po odpískání. Domácí si raději vzali oddechový čas, trenéři hráčům připomínají, aby neztratili koncentraci.
54:01
Květoň vypracoval solidní šanci pro Hrňu. ten si na pravém kruhu srovnal puk a ostře vypálil. Mrštný Pinc je však dnes zatím bechybný, střelu odrazil betonem.
55:14
Na ledě zůstal Zíb, rozhodčí přerušili hru. Přehlédli ovšem Bortňákovu vysokou hůl. Třinecký obránce má krvavé zranění, ale to zůstalo bez trestu.
55:20
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Bartovič (Liberec) za hákování
Bonk jel sám na branku a zezadu ho zahákoval Bartovič. Třinec bude mít trestné střílení.
55:20
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), ot 10 min. za nesportovní chování
Bartovič navíc dostal osobní trest za protesty a míří do kabin.
55:20
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Bonk (Třinec) neproměnil
Do branky se proti Bonkově nájezdu postavil Vošvrda. Třinecký lídr se pokusil ho rozhodit, ale brankář zůstal dlouho nahoře a Bonkovu střelu vyrazil.
56:49
Třinecký tlak ovšem pokračuje. Do branky Liberce se hned po penaltě vrátil Pinc a po chvíli likvidoval Ruferův nebezpečný pokus.
58:00
Květoňovu střelu srazili beci. Hosté jsou výrazně aktivnější. Udrží se liberecká obrana a dovede zápas do prodloužení?
58:45
Liberečtí se vymanili z tlaku a na chvíli se podívali i do útočného pásma. Jejich další akce skončila ofsajdem.
59:05
Vak táhl útok domácích a nakonec se dostal i ke střele. Ta vak letěla na Hamerlíka z moc malého úhlu.
59:45
Zápas zřejmě spěje do prodloužení. Stejně jako v nedělním duelu s Pardubicemi tak domácí diváci, kterých je dnes jen 3967, dostanou ke třem třetinám i bonus.
60:00
Utkání Liberce s úřadujícím mistrem rozhodne až prodloužení. Domácí měli ve třech třetinách víc střel na branku, ale Třinec měl větší gólové šance.
60:01
60:05
Vyloučen hráč Urban T. (Liberec), trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku
nedvěd vyhrál buly dopředu a hned vystartoval. Po jeho střele srazil Urban brankáře Hamerlíka, který už držel puk. Hned se sice omlouval, ale marně, už sedí na trestné lavici.
60:05
Hamerlík dostal zřejmě úder do hlavy, za pomoici masérů putuje na střídačku. Urban ovšem dostal trest ve hře za úder do hlavy, zbytek prodloužení má tedy Třinec šanci rozhodnout v přesilovce. Do branky Třince putuje náhradník Martin Vojtek.
60:17
Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně)
Stav zápasu Liberec - Třinec 3:2

Místo toho, aby rozhodl Třinec, ovšem jeho obránci zapomněli na Nedvěda. Ten dojel vyhozený puk a sám před brankou překonal studeného Vojtka, když si přehodil puk na forhend a trefil se v pohodě k tyči. Je rozhodnuto, Liberec vítězí v prodloužení.

15. 2. 2023 18:00Liberec–Třinec 3:2
30. 12. 2022 17:00Třinec–Liberec 6:3
18. 11. 2022 18:00Liberec–Třinec 1:4
2. 10. 2022 17:00Třinec–Liberec 3:4
2. 3. 2022 18:00Liberec–Třinec 2:0
20. 2. 2022 15:00Třinec–Liberec 2:4
19. 11. 2021 18:00Liberec–Třinec 2:4
28. 9. 2021 17:00Třinec–Liberec 7:2