První tým tabulky versus obhájce titulu, taková je atraktivní čtvrteční předehrávka 36. extraligy. Na Spartu přijeli hokejisté Třince, kteří figurují na sedmém místě a zatím marně hledají formu z mistrovské sezony.
Sparta je naopak po minulé nepovedené sezoně znovu favoritem na titul. Pod vedením kouče Jandače dlouhodobě vede tabulku a má za sebou šňůru pěti výher, kterou přerušila až Plzeň v úterní dohrávce.
Poslední dvě hvězdy týdne podle iDNES.cz jsou právě ze Sparty: útočník Petr Tenkrát a naposledy brankář Tomáš Pöpperle. Pražanům se navíc na Třinec daří, oba dosavadní vzájemné duely v sezoně vyhrýál, naposledy 5:1 ve Slezsku.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Jeřábek (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 361

Třinec je ve zvláštní situaci. Poslední duel nad silnou Plzní vyhrál 3:0, ale nemá z něj ani bod. Zápas byl totiž kontumován proto, že za Slezany neoprávněně nastoupil junior Filip Pavlík, jenž neměl podepsanou smlouvu.
V holešovické Tipsport Areně je zatím tři a půl tisíce diváků, zdá se, že dnešní návštěva ani přes příslib atraktivního souboje rozhodně nebude ohromující. Oba celky jsou na ledě.
0:01
0:40
Třinecký Hrňa dlouho držel puk v pásmu, ale nedostal se z rohu. Sparťané přesto vyhazují na zakázané uvolnění.
1:07
Bolf (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hořava M.
Stav zápasu Sparta - Třinec 0:1

Hosté hned v úvodu Spartu zaskočili. Brankář Falter, který se vrátil z výpomoci Vítkovicím na Spengler Cupu, si vybral slabší chvilku. Bolfovo tečované nahození od levého mantinelu mu prošlo pod lapačkou do branky.
2:40
Po krátkém pobytu domácích v útočném pásmu se hnal Třinec do protiútoku. Ostřížkův pokus z kruhu však srazili obránci.
3:11
Další protiútok Třince: Hrňa si najel na odražený puk od mantineli a střílel z levé strany. Pokus ale tečovali bránící beci vedle.
4:06
První šanci Sparty vypracoval Ton, jenž ujel po levé straně a poslal puk vzduchem před branku. Tam ho trefil metr nad zemí Tenkrát, ale namířil střelu v obtížné situaci těsně vedle.
5:55
Akce na obou stranách skončila ofsajdem. Na jedné straně v něm byl Žalčík, na druhé Mičulka.
7:12
Další šance domácích po akci T+T. Odrazem od Tonovy brusle se puk dostal mezi kruhy k Tenkrátovi, jenž okamžitě vypálil. Připravený Vojtek puk vyrazil.
7:25
Vyloučen hráč Kučný (Sparta), 2 min. za sekání
První přesilovku zápasu si zahraje Třinec.
9:25
Třinci se přesilovka moc nepovedla. Nedostal se do klasického rozestavení a hrozil jen sporadicky: Lojkovu střelu od modré Flater chytil, Kohn pak tečoval Hudcovo nahození, ale gólman byl dobře postavený a puk odrazil.
9:53
Agilní Hrňa chytil puk rukavicí, nahodil ho dopředu a dral se k brance. Koutouč však jako první zahrál jeho spoluhráč, takže se píská.
9:53
Vyloučen hráč Kočí (Sparta), 2 min. za hrubost
V následné strkanici se splašily ruce Kočímu, Sparta se tak bude znovu bránit v oslabení.
10:13
Vyloučen hráč Bolf (Třinec), 2 min. za sekání
V oslabení se dostal do brejku Ivan Rachůnek a při bekhendové střele ho fauloval Bolf. Bude se hrát 4 na 4.
11:35
Ton (Sparta) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Tenkrát a Krstev
Stav zápasu Sparta - Třinec 1:1

Sparťanští veteráni dokonale využili volnějšího prostoru. Tenkrát nechal na modré puk do tandemu Tonovi. Ten vjel do pásma a před kruhem poslal střelu švihem nad Vojtkovo rameno do horního růžku.
11:53
Sparta je v plném počtu.
12:13
I Třinec je kompletní.
14:43
Sparta začíná mít navrch a stále častěji tlačí hru do svého útočného pásma. Po buly se puk odrazil od chumlu těl před brankou k připravenému Philippovi. Jeho střelu však Vojtek vykopl betonem.
15:55
McGregor poctivě dosprintoval puk a zabránil tak zakázanému uvolnění, ale hned poté v beznadějné situaci inkasoval tvrdý bodyček od domácího obránce.
16:42
Vyloučen hráč Kočí (Sparta), 2 min. za sekání
Kočí podruhé v jedné třetině míří na trestnou lavici.
17:55
Slezanům se přesilovka nevede. Falter až teď poprvé zasahoval, a to ještě jen přikryl nahození ze středního pásma.
18:42
Sparta se bez větších komplikací ubránila.
19:15
Bližňákova řada s Tonem a Tenkrátem hraje velmi dobře. V závěru třetiny si vypracovala další šanci, ale Tenkrát zamířil mimo.
19:58
V samém závěru třetiny mohl dostat hosty do vedení útočník Hořava. Ve vyložené šanci však trefil přesouvajícího se Faltra.
20:00
Třinec Spartu na začátku utkání zaskočil aktivitou. Měl nebezpečné brejky a celkem vyslal na Faltra 11 střel, nedaří se mu však přesilovky. Sparťané se probrali až ve druhé polovině třetiny, celkem vystřelili na branku jen pětkrát.
20:01
20:27
Obrovskou šanci spálil Ivan Rachůnek. Z rohu dostal přihrávku do ideální pozice mezi kruhy, kde byl úplně sám, ale vystřelil vedle.
21:54
Další možnost si vypracovali Ton s Tenkrátem, ale Ton střílel už z moc velkého úhlu.
22:15
Po přerušení zůstal na ledě ležet obránce Husák. Na střídačku odjel po svých.
23:26
Forman (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Lapšanský a Sersen
Stav zápasu Sparta - Třinec 2:1

Sparta se dostala se štěstím do vedení. Lapšanský zatáíhl po levé straně puk, nechal ho za sebou a Forman se snažil o křížnou nahrávku. Místo ní se však puk odrazil od nohy třineckého beka do sítě.
24:01
Vyloučen hráč Bonk (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Sérii menších faulů zakončilo přidržení Broše.
26:01
Sparta sehrála dobrou přesilovku. Zejména v její první polovině mačkala soupeře v pásmu. Všechny tři střely od modré ale Vojtek vyrazil.
27:37
Broš (Sparta) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Rachůnek I. a Pacovský
Stav zápasu Sparta - Třinec 3:1

Sparta zvyšuje po gólu kapitána. Broš se trefil zblízka, když sebral odražený puk.
27:44
Vyloučen hráč Richter (Třinec), 2 min. za podražení
Nápor Pražanů pokračuje. Hned po buly se protlačil před třineckou branku Bližňák. Richter provedl taktický faul, diváci se dožadovali trestného střílení, ale sudí jen vykázal obránce na trestnou lavici.
29:20
Vyloučen hráč Krstev (Sparta), 2 min. za sekání
Zbytečný útočný faul ukončil sparťanskou přesilovku.
29:44
Třinec je v pěti.
31:20
Až v závěru přesilovky si Třinec vypracoval dvě příležitosti. Orsavova střela ale letěla z příliš ostrého úhlu a Hrňa v tísni mezi kruhy mířil jen do Faltra.
32:46
Po ubráněném krátkém oslabení se Sparta znovu vrhal do útoku. První formace hostům zle zatopila, ale odražený puk na obvod brankoviště se Brošovi ani Bližňákovi nepovedlo dotlačit za Vojtkova záda.
33:16
Vyloučen hráč Richter (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
Po necelých čtyřech minutách sedí Richter znovu na trestné lavici. Sparta má další přesilovku.
35:16
Tentokrát se domácím přesilovka moc nepovedla. Třinec se bez větších problémů ubránil a je v pěti.
35:57
Vyloučen hráč Husák (Sparta), 2 min. za podražení
Rufer najížděl do pásma a prováhal moment přihrávky Klimenotvi, jenž byl úplně sám před brankou. Při následném pokusu o kličku ho však fauloval Husák a hosté si tak zahrají přesilovku.
36:53
Vyloučen hráč Pacovský (Sparta), 2 min. za hrubost
Povedená přesilovka Třince bude pokrqačovat poté, co se po střele od modré strhla mela před brankou Sparty. Hořava se dostal do křížku s Pacovským a následují vzájemná vyloučení.
36:53
Vyloučen hráč Hořava M. (Třinec), 2+2 min. za hrubost
Třinecký forvard však dostal zdojený trest, takže se síly na ledě vyrovnaly.
37:22
Rachůnek (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Philipp a Milam
Stav zápasu Sparta - Třinec 4:1

Nahozený puk na branku Vojtek vyrazil, před brankovištěm se mezi dvěm,a beky výtečně zorientoval Rachůnek, který dorazil puk po ledě do branky. Hostující fanoušci skandují: My chceme Třinec!
37:57
Sparta je kompletní a bude mít možnost dohrávat přesilovku.
38:53
Sersenova bomba od modré zakončila minutovou přesilovku Sparty. Vojtek puk vyrazil rukavicí.
40:00
Spartě se dokonale povedla druhá třetina. Vojtka zasypala kanonádou patnácti střel, navíc měla i množství velkých šancí. Domácí uplatnili důraz oběma před brankami - před tu Faltrovu se hosté často nedostali. Domácí gólman ve druhé části chytil všech jejich osm střel.
40:01
40:02
Třinečtí trenéři na třetí třetinu vystřídali brankáře. Místo Vojtka se do brankoviště vrací týmová jednička Peter Hamerlík.
42:41
Vyloučen hráč Lapšanský (Sparta), 2 min. za podražení
Třinec bude mít v přesilovce šanci vrátit se do zápasu.
44:41
Jenže Třinec početní výhodu prohospodařil. Spartu zamkl jen krátce v samém závěru přesilovky a Bonkovu teč skryl Falter pod lapačkou. Pražané jsou kompletní.
45:50
Až při hře pět na pět se Slezanům daří zmáčknout soupeře v pásmu. Naposledy se však tlačili před branku tak vehementně, až do ní napasovali Ivana Rachůnka i s brankářem Faltrem.
46:06
Vyloučen hráč Kučný (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Kučný před brankovištěm zalehl puk a nabídl tak Třinci další přesilovku.
47:49
Květoň (Třinec) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Kohn
Stav zápasu Sparta - Třinec 4:2

Třinci se podařilo v přesilovce snížit. Květoň se před brankou natáhl za odraženým pukem a poslal ho podél padajícího Faltra do branky.
48:34
Po delší době se podívala do útoku Sparta. Tenkrát střílel z levého kruhu, ale před hokejku mu padl jeden z beků a puk odrazil do ochranné sítě.
50:54
Sudí odpustili Spartě vyloučení. Po pěkné akci Polanského ho soupeř podržel před brankou tak, že se třinecký útočník otočil kolem své osy. Vystřelil však už před tím a domácím se navíc povedlo pokus tento zblokovat.
52:01
Třinec si vytvořil velký nápor. Hořava dvakrát bez přípravy pálil do Faltra, podruhé gólman vytlačil puk ramenem jen s vypětím všech sil.
51:59
Květoň (Třinec) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Hořava M. a Klimenta
Stav zápasu Sparta - Třinec 4:3

Třinecký tlak přinesl snížení na rozdíl jediného gólu. Aktivní Hořava zakončil skvělé střídání tím, že poslal střílenou přihrávku na Květoně, jenž úplně volný u protilehlé tyčky stihl v poklidu zpracovat puk a poslat ho po ledě do branky.
52:30
Závěr zápasu, který vypadal jako téměř rozhodnutý, slibuje drama. Hosté se hned znovu natlačili před Faltra, ten musel puk skrýt pod výstrojí.
53:45
Tempo zápasu roste. Třinec se tlačí dopředu a otevírá obranu. Toho se snažil využít Ton, ale jeho brejk a následnou střelu zastavil vloženou holí Lojek.
54:19
Třinec znovu zatlačil Spartu, Bonk operoval za brankou. Ivan Rachůnek nakonec získal puk a pomohl si hokejbalovým lobem z pásma.
55:04
Sparťanský brejk končí pokusem z úhlu, který Hamerlík skryl v lapačce. Při pokusu o dorážku se před brankou nakupila hromada těl.
56:00
Třinci zbývají čtyři minuty. Sparta ho teď drží daleko od své branky.
56:48
Další nebezpečný brejkl Sparty končí střelou do boční sítě.
57:01
Sparťané mohli zvýšit náskok a uklidnit své fanoušky. Dostali se do protiútoku dva na jednoho, jenže Ivan Rachůnek neusměrnil do sítě ideální nahrávku od Pacovského.
58:00
Dvě minuty před koncem třetiny se Třinec marně snaží dobýt pásmo.
59:00
Hosté reklamují faul Sparty, kouč Kopřiva poskakuje na střídačce, ale sudí jsou v klidu.
59:11
Hosté se dostali do pásma hamerlík míří ven z branky.
59:27
Bonk (Třinec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Bolf a Zíb
Stav zápasu Sparta - Třinec 4:4

Třinci se podařilo korunovat skvěle odehranou třetí třetinu vyrovnáním půl minuty před koncem. Bolf krásně našel křížnou přihrávkou od modré Bonka, jenž si srovnal puk a prostřelil přesouvajícího se Faltra.
60:00
Třinec sehrál vynikající třetí třetinu. K vůli, hladu po gólech a chuti chodit před brankoviště přidal nápad při finálních přihrávkách a dokázal se tak vrátit do ztraceného zápasu. Ztichlá hala v Holešovicích čeká na prodloužení.
60:01
60:12
Broš se hned po buly vrhnul s pukem dopředu, ale skončil v rohu.
61:18
Bolf kličkoval na modré a vystavil Hořavu do ofsajdu.
61:00
Ofsajd na druhé straně, byl v něm tentokrát Tenkrát.
61:49
Série nepovedených třineckých střel končí vyhozením puku na tribunu. Hosté reklamují, že puk nebyl tečovaný, a žádají vyloučení, ale marně.
62:11
Kohn najížděl do slibné pozice, ale zezadu mu do střely vložil hůl Foster.
62:37
Vyloučen hráč Krstev (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
Hosté mají velmi dobrou možnost rozhodnout zápas. Třinec si vzal oddechový čas a po něm zahájil výhodnou přesilovku čtyři na tři.
63:04
Puk několikrát putoval po ose Hořava - Zíb - Květoň a zpět. Posledně jmenovaný nakonec najel do pravého kruhu, ale střelu namířiul jen do Faltrových prsou.
64:00
Sparta dvakrát vyhodila a na chvíli si může oddechnout.
64:37
Domácí se bránili dobře, Třinec přesilovku zpackal. Sparta je v pěti.
64:56
Krstev ujel s Ivanem Rachůnkem ve dvou na jednoho, jenže oba sparaťané si tak dlouho vyměňovali puk, až se dostali mimo střelecký úhel a finální Krstevův pokus Hamerlík v pohodě kryl.