Hezký den ze Zlína, kde za chvíli začne derby s Kometou. Oba předchozí zápasy vyhrál Zlín. Doma zvítězil 4:1 a 1:0.
V domácí sestavě chybí zraněné duo Hamrlík, Čech. Kometě schází potrestaní Jakub Svoboda s Vašíčkem.
Zlínský útočník Marek Melenovský dnes odehraje 900. zápas v extralize.

Rozhodčí: Minář (CZE), Björk (SWE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 5 893

Předchozí zápas v Brně skončil hromadnou rvačkou, takže v ochozech panuje napětí, jestli se to bude opakovat.
0:01
0:02
Domácí fandové roztáhli obrovský transparent Hr na ně!
1:31
Kubiš (Zlín) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Čajánek
Stav zápasu Zlín - Kometa 1:0

Čajánek se protáhl po levém křídle, posunul puk doprava na Kubiše, který skóroval do prázdné branky. Hosté ho nechali totiž úplně volného.
2:01
Holec mohl vyrovnat, ale zblízka ani nadvakrát Sedláčka neprostřelil.
2:59
Se skákajícím pukem od Lešky měl Trvaj spoustu práce, proto puk raději přikryl.
4:02
Vyloučen hráč Holík (Zlín), 2 min. za zdržování hry
4:57
Leška dostal puk na útočnou modrou, ale nezpracoval ho.
5:58
Divíšek se dostal do šance, ale byl příliš blízko Sedláčka, navíc se na něj vrhli tři protihráči, takže neměl prostor, aby Sedláčka překabátil.
6:02
Zlín je kompletní.
6:18
Vyloučen hráč Erat (Kometa), 2 min. za hákování
8:18
Přesilovku neuvyžil ani Zlín. Šanci měl Důras, který tečoval Linhartovu střelu od modré, Trvaj ovšem včas secvakl betony.
9:01
Holec (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Švrček
Stav zápasu Zlín - Kometa 1:1

Velké ostřelování Sedláčka přineslo hostům úspěch. Zlínský gólman si poradil se dvěma nepříjemnými střelami, ovšem na ránu Holce od levého mantinelu nedosáhl. Regulérnost potvrdil i videorozhodčí.
9:44
Malec objel branku, ale zamířil jen do konstrukce.
10:00
Při akci dva na jednoho střílel Köhler těsně nad.
10:53
Při akci tři na dva Čajánek parádně nahrál Holíkovi, který trefil jen Trvaje.
10:57
Domácí dali gól, regulérnost bude posuzovat videorozhodčí kvůli podezření, že gólová teč byla vysokou holí.
10:57
Gól neplatí. Zlínští hokejisté jsou naštvaní, protože už ve druhém utkání v řadě jim rozhodčí odepřeli gól kvůli hře vysokou holí.
11:14
Po nepochopitelně prominutém icinku měl tutovku Erat, jeho střelu z levého kruhu Sedláček vyrazil.
12:16
Balej objel branku a chtěl puk zasunout k tyči, Sedláček mu tam ale žádný prostor nenechal.
12:22
Žižkovu střelu z levého kruhu chytil Sedláček do lapačky.
15:51
Vyloučen hráč Zohorna (Kometa), 2 min. za podražení
17:51
Zlín potvrzuje, že přesilovky jsou letos jeho velkou slabinou. Občas se usadil v pásmu, ale žádnou tutovku si nevypracoval.
18:00
Z levého kruhu střílel Köhler, Trvaj vyrazil.
18:36
Jaroslav Svoboda kroužil za brankou, pak si vyjel, ale zamířil nepřesně.
19:16
Vyloučen hráč Svoboda T. (Kometa), 2 min. za hákování
19:58
Dvakrát v akci Zámorský. Nejprve střílel z první z levého kruhu do Trvaje, pak vypálil tak slabě, že hosté se dostali do menšího trháku.
20:00
Zásahy brankářů: Sedláček 9 - Trvaj 13
První třetině se odehrála v solidním tempu, v němž byla o něco aktivnější Kometa.
20:01
21:16
Zlín začal druhou třetinu přesilovkou, ale byla stejná jako předechozí. Přestože domácí se usadili v útočném pásmu, jen občas vystřelili z dálky, což obrana srazila.
22:45
Vlach propásl tutovku. Melenovský mu nahrál od zadního mantinelu, ale trenérův syn puk špatně trefil.
23:35
Köhler (Zlín) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Finsterle
Stav zápasu Zlín - Kometa 2:1

Zlín vlétl do druhé třetiny jako uragán a jde zaslouženě do vedení. Po střele od modré se puk odrazil od tyčky k Finsterlemu, jenž přihrál volnému Köhlerovi, který střílel do prázdné branky.
24:43
Nápor Brna. Po střele Petrovického z pravého kruhu dorážel Erat, Sedláček chytil.
25:44
Od modré střílel Malec, Sedláček vyrazil.
26:36
V signalizované výhodě střílel Zámorský, Trvaj vyrazil jeho vysokou střelu do ochranné sítě.
28:11
Vyloučen hráč Kováčik (Kometa), 2 min. za hrubost
28:11
Vyloučen hráč Důras (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
28:36
Zlín promarnil další přesilovku. Leškova formace sice tlačila, ale její vedoucí stejně jako Köhler se svými střelami neuspěli.
28:54
Holík mířil z mezikruží jen do Trvaje.
29:29
Eratova skákavá střela nadělala Sedláčkovi hodně problémů. Puk nezachytil do lapačky a dlouho mu trvalo, než ho získal. Hosté zkoušeli dorazit, ale přes velkou skrumáž se nikdo neprosadil.
30:37
Kubiš zachytil rozehrávku a vystřelil zpoza beka, Trvaj vyrazil.
30:59
Čajánek najížděl před branku, ale nedosáhl na Holíkovu pobídku.
32:15
Nápor Komety. Z pravého křídla střílel Kováčik, Sedláček vyrazil. Pak zůstal před brankou volný Erat, ale netrefil. Hosté dál tlačili, ale špatnou přihrávkou se sami vytlačili z pásma.
33:05
Dlouhý vyjel z rohu před branku a chtěl dlouhou kličkou zasunout puk za Sedláčka. Domácí brankář ale spoluhráče podržel.
33:50
Vyloučen hráč Divíšek (Kometa), 2 min. za hákování
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější, ale útočný faul je asi přibrzdí.
35:50
Další bídná přesilovka Zlína, Kometa se snadno ubránila.
36:47
Při hře pět na pět Zlín tlačil víc než v přesilovce, ale Vlach ani Finsterle neuspěli.
36:55
Finsterle z otočky v pádu těsně minul.
38:11
Čajánek se pošťuchoval s Čermánek, čárový je od sebe oddělil.
38:56
Köhler od modré trefil boční tyčku.
39:33
Z pravého křídla střílel Erat, Sedláček vyrazil.
39:54
Čermák se uvolňoval do šance, ale obrana natlačila Jaroslava Svobodu na branku, která se vychýlila, takže rozhodčí přerušili hru.
40:00
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Sedláček 10 - Trvaj 15
Druhá třetina patřila Zlínu, jen díky Trvajovi je to pouze o gól.
40:01
40:36
Kometa začala náporem. Čermákovu střelu z levé strany vyrazil Sedláček, Žižkovu ránu od modré zblokovala obrana.
42:03
Trvaj vyrazil Veselého střelu před sebe na Melenovského, který ale puk nezpracoval.
42:35
Zlín je v úvodu poslední třetiny v obranném pásmu lehkovážný, znovu toho mohl využít Čermák. Jeho střelu srazil Tesařík do ochranné sítě.
43:47
Leška vyhrál buly pro Linharta, který pálil do Trvajovy lapačky.
44:12
Holík na poslední chvíli zblokoval Holcovu střelu z mezikruží.
45:24
Domácí třikrát nedokázali dostat puk do středního pásma, Sedláček ho proto přikryl, aby spoluhráče uklidnil.
47:33
Kometa je stále aktivnější a většinou se hraje před Sedláčkem. Domácí ale zatím dobře brání.
48:35
Od modré nahazoval puk Tesařík, tečoval puk skončil vedle branky.
49:49
Svoboda T. (Kometa) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Divíšek a Balej
Stav zápasu Zlín - Kometa 2:2

Po střele z dálky Sedláček neudržel puk, takže zakončující Tomáš Svoboda měl snadnou práci. Puk poslal do odkryté branky. Hosté vyrovnali zaslouženě, protože třetí třetinu mají ve své moci, zatímco Zlín často jen vyhazuje.
51:26
Sedláček rozehrál puk přímo na Kováčika, který okamžitě vystřelil. Zlínský brankář vyrazil.
51:59
Vlach nabil Zámorskému, který z pravého kruhu střílel do Trvaje.
53:27
Nápor Zlína. Po Matějíčkově střele neúspěšně dorážel Čajánek, který se pak neprosadil ani ránou z těžkého úhlu.
54:33
Při akci tři na dva se před Petrovickým rozestoupila obrana, takže střílel, ale jen do Sedláčka. Domácímu brankáři puk vypadl, ale s pomocí obránců jej pod sebou vzápětí ukryl.
54:55
Čermák se tlačil po levém křídle a ač byl tísněn Linhartem, chtěl puk zasunout k tyčce. Sedláček tam ale místo nenechal.
55:57
Zápas sleduje 5 893 diváků.
56:11
Z levé strany střílel nepřesně Tomáš Svoboda.
58:33
V posledních minutách převládá snaha neudělat chybu.
59:36
Melenovský najížděl do volného prostoru, ale Kubiš zbytečně střílel.
60:00
Zásahy brankářů ve 3. třetině: Sedláček 8 - Trvaj 8
Kometa bude poprvé v sezoně v derby se Zlínem bodovat. Teprve prodloužení a případně nájezdy rozhodnou o tom, jestli přidá ještě něco navíc.
Zlín bude hrát 11. prodloužení, Kometa 9. Zlín má bilanci 5-5, Kometa 4-4.
60:01
Začalo prodloužení.
60:24
Dlouhý najel z rohu do brankoviště, kde místo gólu povalil Sedláčka, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
60:55
Matějíček střílel od modré nepřesně.
62:34
Čas plyne a hráči se podvědomě chystají na rozstřel.
62:51
Sedláček vyrazil Bičánkovu střelu od modré.
63:34
Holec (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně)
Stav zápasu Zlín - Kometa 2:3

Holec ujel po levé straně a prosadil se přesto, že jej bránil Zámorský. První střelu Sedláček vyrazil, ale Holec z otočky poslal puk do branky.

30. 1. 2022 15:30Zlín–Kometa 5:2
12. 12. 2021 17:00Kometa–Zlín 2:1
24. 10. 2021 15:30Zlín–Kometa 5:3
12. 9. 2021 17:00Kometa–Zlín 3:2
19. 2. 2021 18:00Kometa–Zlín 9:3
7. 1. 2021 17:30Zlín–Kometa 4:5
5. 1. 2021 18:20Zlín–Kometa 0:3
22. 11. 2020 17:00Kometa–Zlín 5:3