Pěkné sobotní odpoledne. Vítejte u on-line reportáže jednoho z vrcholů základních skupin hokejového turnaje. Domácí Rusové nastoupí proti USA.
Rusové se v úvodním utkání trápili, o výhře 5:2 nad Slovinskem rozhodli až ve třetí třetině. Američané proti Slovensku zazářili šesti vstřelenými brankami během 14 minut, zvítězili 7:1.
Američané na posledním mistrovství světa porazili Rusko 8:3. I to je pro domácí důvod k odplatě.

Rozhodčí: Meier (USA), Vinnerborg (SWE) - Devorski (CAN), Wilmot (CAN)
Počet diváků: 11 678

0:01
1:11
Parise se chtěl v útočném pásmu po pravé straně protáhnout kolem Medvěděva, což se mu podařilo jen částečně. Ruského beka přebruslil, ale dostal se jen za bránu.
2:05
Nikulinova přihrávka na útočnou modrou na Anisimova nebyla přesná.
2:50
Ničuškin z pravé strany poslal před bránu nebezpečné nahození, Quick nemusel zasahovat.
3:15
Naopak práce pro Bobrovského. Pravým betonem vyrazil střelu Backese.
4:11
Vojnov se po vybruslení do útočného pásma rozhlížel, komu by přihrál, ale byl to jen klamavý manévr. Zpoza obránce vystřelil, Quick si poradil.
4:30
První strkanice před Bobrovským. Vojnov ztratil helmu, na straně Američanů byl aktivní hlavně Callahan. Nebál se ani Těreščenko.
5:17
Malkin poblíž americké brány předváděl jednu kličku za druhou, ale americký obránce McDonagh byl důrazný a nepustil ruskou hvězdu ke hvězdě.
6:01
Po Nikitinově nahození ze středního pásma Quick ještě stihl rozehrát.
6:42
Dacjuk na levém křídle zamíchal s pukem, vystřelil švihem, ale mířil jen do náruče Quicka.
7:11
Dlouhá ruská rozehrávka přes dvě modré prošla až k Radulovovi, ale ten nezakončil.
7:55
Kane projel střední pásmo, jenže v útočné třetině byl v tmavém dresu osamocený. Proti těžké přesile neuspěl.
9:04
Ofsajd Ruska při přechodu Ničuškina přes útočnou modrou.
9:30
Nahození Američana Paciorettyho od modré neohrozilo Bobrovského.
9:52
Američané zůstali v útočném pásmu, po sérii přihrávek pálil od modré obránce Shattenkirk, Bobrovskij neměl dobrý výhled, ale nemusel zasáhnout.
10:10
Výhoda pro Rusko.
10:28
Vyloučen hráč Wheeler (USA), 2 min. za podražení
10:30
Rusové se okamžitě usadili v útočném pásmu.
10:54
Američané vystihli přihrávku před vlastní bránu a protlačili puk alespoň ke střídačkám.
11:35
Malkin křížem z rohu vyzval k pohotové střele do poloprázdné brány Kovalčuka, ale ten to měl obtížné a netrefil puk.
12:02
Ovečkinovo nahození od modré okamžitě po buly Quick chytil.
12:07
Další Ovečkino tečovaná střela trefila jednoho z hlavních rozhodčích do rozkroku, takže zasažený sudí přerušil hru, ale je v pořádku.
12:35
Vyloučený Wheeler už byl na ledě, když se Radulov zpoza brány protáhnul před Quicka, ale už neměl dostatek prostoru pro přesnější zakončení.
13:10
Fowler pálil od modré, Bobrovskij měl obtížnější pozici, protože před zákrokem kolem něj projeli dva hráči, ale ruský brankář si poradil.
14:15
Těreščenko u útočné modré přenechal puk Ničuškinovi, ale ten se dostal pouze do rohu, odkud nemohl ohrozit americkou bránu.
15:07
Dacjuk mezi čtyřmi Američany udržel puk, vystřelil bekhendem a Quick vyrazil puk pravým betonem do rohu. Žádný Rus nebyl připravený na dorážku.
15:50
Ovečkin už zvedal ruce, jeho spoluhráč Malkin šel za dorážkou hodně dravě, ale ještě před tím zasáhl Quick, takže rozhodčí kvůli Malkinově postavení v brankovišti vykázali hru do středního pásma.
17:15
Kane místo střely z hranice kruhů ještě přihrával do lepší pozice Brownovi, ale Rusové puk zblokovali.
17:46
Kessel pálil z levého kruhu přes obránce, ale trefil prostředek brány.
18:20
Po Kovalčukově přetažené přihrávce se nepískalo zakázané uvolnění, Rusové forčekovali a naopak donutili k zakázanému uvolnění Američany.
19:01
Americký protiútok vedl Kane, poučil se z předchozí své nevydařené akce a tentokrát sám zakončil. Jeho zblokovaná střela letěla vedle.
19:24
Vyloučen hráč Nikulin (Rusko), 2 min. za držení protihráče
19:33
Kane střílel z hranice levého kruhu, Bobrovskij si našel výhled na puk a vyrazil ho.
20:00
Byl to hokej ve vysokém tempu, ale gól nepřinesl. Rusové měli v první třetině více ze hry, ale na začátku té další si budou muset dávat pozor. Americká přesilovka ještě může trvat minutu a 24 vteřin.
20:01
20:15
Už jsou Američané v útočném pásmu.
20:30
Rusové vyhazují.
21:01
Shattenkirk si bruslí přikopnul puk k hokejce a ze zdánlivě nevýhodného úhlu vystřelil na Bobrovského, který nemohl mít příliš dobrý výhled. Puk do brány neprošel.
21:24
Rusové v pěti.
21:50
Pro Kovalčukovo nahození dojel Dacjuk, ale obránce Suter byl šikovnější.
22:47
Malkin přihrál na pravou stranu do volného prostoru Sjominovi, jehož střela švihem však nakonec nebyla nebezpečná.
22:54
Další Jemelinův pokus na bránu neprošel.
23:01
Zakázané uvolnění Ruska.
23:26
Rusové šli do protiútoku 3 na 2, Sjomin přenechal puk Malkinovi, ale tomu v rozhodující chvíli před střelou uskočil puk kousek od hokejky.
24:02
Po Anisimově výzvě okamžitě pálil Tarasenko, z hranice kruhů bránu netrefil.
24:20
Shattenkirk dostal přihrávku na pravý kruh, pálil a Bobrovskij udržel puk, přestože Brown před ním trochu stínil.
25:00
Vyloučen hráč Pacioretty (USA), 2 min. za držení protihráče
Američané nejprve nevyužili nadějnou šanci, pak Pacioretty zastavil faulem ruský protiútok.
25:40
Ovečkin z levého kruhu minul.
25:55
Další Ovečkinova rána se otřela o tyč!
26:31
Ovečkin dál řídil ruskou přesilovku, tentokrát od modré střílel Kovalčuk a trefil van Riemsdyka, který při přerušení odkulhal na střídačku.
27:00
Vyloučený Pacioretty už je na ledě, Američané přežili těžké oslabení.
28:01
Kuljomin zpoza brány přihrával Ťutinovi, který však netrefil puk ve vzduchu.
29:04
Van Riemsdyka opustila bolest po přesilovkové střele Kovalčuka a hned zahrozil. Jeho bekhendovou střelu z mezikruží Bobrovskij chytil do lapačky.
29:45
Dacjuk (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Markov a Radulov
Stav zápasu USA - Rusko 0:1

Ledový palác jásá! Dacjuk udělal dva rychlé kroky na střed útočné modré, dostal přihrávku v ideální chvíli do jízdy a střelou s dotekem o obě tyčky překonal Quicka. Rozhodčí ještě konzultoval situaci s kolegou u videa, ale nebylo co řešit.
29:48
Ovečkinovu střelu z levého křídla Quick dobře viděl a puk udržel v lapačce.
30:02
Další Ovečkinova střela - tentokrát nebezpečnější, protože ruský obr pálil zpoza obránce švihem. Quick srazil betony k sobě a vyrazil kotouč do rohu.
30:55
Ťutin bránil Backesovi v jízdě do útočného pásma a americký útočník ho nekompromisně odstavil z cesty.
31:15
Vyloučen hráč Backes (USA), 2 min. za hrubost
31:15
Vyloučen hráč Ťutin (Rusko), 2 min. za hrubost
Za další vzájemné setkání jsou Backeas a Ťutin vyloučení.
31:15
Hraje se ve čtyřech.
32:27
Kane se na pravém křídle vyhnul Radulovovi, ale Medvěděv už ho zastavil.
33:14
Malkin najel do útočného pásma, nechal puk za sebou pro Ovečkina, ale jeho rána na Quicka neprošla přes americké beky.
33:35
Šance na vyrovnání! Američan Backes těsně před bránou tečoval střelu. Chyběl kousek.
35:11
Američané mají výhodu.
35:17
Vyloučen hráč Radulov (Rusko), 2 min. za krosček
35:45
Van Riemsdyk se poblíž brankoviště otáčel s pukem, ale Bobrovskij byl nalepený u své tyčky, takže prostor vykryl.
36:12
Znovu van Riemsdyk před Bobrovským! Tentokrát měl víc prostoru pro manévrování, ale ruský brankář zasáhl.
36:34
Fowler (USA) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence van Riemsdyk a Kessel
Stav zápasu USA - Rusko 1:1

Teď už to ani Bobrovskij nezachránil. Fowler byl volný před ruským brankovištěm, puk netrefil hokejkou, ale od jeho brusle se (bez přičinění) kotouč odrazil do brány.
36:34
Američané tedy využili přesilovku.
37:40
McDonagh dostal těžkou přihrávku ve vlastní třetině, kotouč nezpracoval a okamžitě střílel jeden z Rusů. Puk šel vedle Quickovy brány.
38:47
Před Malkinem se na levé straně otevřel prostor, ale ruská hvězda se chtěla prokličkovat přes dva obránce ke Quickovi, k němuž nakonec pomalu doklouzal puk a byl z toho snadný zákrok.
39:31
Okamžitě po vhazování v útočném pásmu napřáhl McDonagh, puk k Bobrovskému neprošel.
39:59
Vyloučen hráč Kane (USA), 2 min. za hákování
40:00
Dojem ze skvělého zápasu ve druhé třetině ještě vylepšily dva góly, po Dacjukovi vyrovnal Fowler. Do třetí části vstoupí Rusové v početní výhodě.
40:01
40:08
Rusové rozjíždějí přesilovkovou kombinaci od své brány.
40:50
Půl minuty jim trvalo, než rozestavili přesilovkový vzorec, pak po střele Ovečkina Američané znovu vyhodili.
41:25
Přesilovka na startu třetí třetiny se zatím Rusům nedaří. Už zbývá jen 35 vteřin.
42:00
Američané jsou kompletní a ubránění ve čtyřech nebylo ani tak těžké.
42:19
Po Ťutinově zadovce a promáchnutí Tarasenka před bránou Američané vyhodili na zakázané uvolnění.
43:05
Ťutin předvedl za vlastní bránou sebevědomý obranný zákrok, ale pak nepřesně přihrával o mantinel. Zakázané uvolnění také na straně Rusů.
43:14
Vyloučen hráč Brown (USA), 2 min. za nedovolené bránění
Další přesilovka pro domácí.
44:10
Rusové dlouho kombinovali, střílel až Dacjuk z pravého kruhu a těsně minul vzdálenější horní růžek Quickovy brány.
45:07
Když už se zdálo, že ruská přesilovka je příliš statická, v gólové šanci pálil Malkin. Proti jeho zakončení do poloprázdné brány se však Quick skvěle přemístil.
45:14
Američané přečkali i další oslabení.
46:55
Tarasenko chtěl v útočném pásmu školit Fowlera, ale druhý odraz puku o mantinel už mu neprošel.
47:50
Zakázané uvolnění Američanů.
48:09
Američané rychle přistoupili do pravého rohu v útočném pásmu, ale Kane se k zakončení nedostal.
48:27
Vyloučen hráč Radulov (Rusko), 2 min. za hákování
I když Radulov kroutí hlavou, musí podruhé v zápase na trestnou lavici.
48:48
49:19
Kesselovu střelu z pravé strany srazil Medvěděv do ochranné sítě.
49:27
Pavelski (USA) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kane
Stav zápasu USA - Rusko 2:1

Američané potrestali i druhý Radulovův faul. Kane poslal z pravé strany milimetrovou přihrávku na druhé křídlo, Pavelski z první vystřelil a překonal přesouvajícího se Bobrovského. Krásná akce!
50:05
Ofsajd Rusů.
50:33
Rusové už při přechodu do útočného pásma nejsou tak bleskoví jako v první polovině zápasu. Nikulin teď nešťastně vyhodil puk, ale bylo to už ze středního pásma, takže nemusí na trestnou lavici.
51:22
Američané mohli zvýšit! Kane znovu prostrčil puk na střelce druhého gólu, Pavelski tentokrát nedotáhl kombinaci ke gólu.
52:26
Vyloučen hráč Brown (USA), 2 min. za faul kolenem
Brown proti Tarasenkovi předvedl podobně ostrý zákrok jako proti Hertlovi v NHL.
52:44
Dacjuk (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Markov a Ovečkin
Stav zápasu USA - Rusko 2:2

Také Rusové využili přesilovku. Radulov clonil před Quickem, čehož využil Dacjuk, který střílel švihem z hranice pravého kruhu. Americký brankář nic neviděl.
53:37
Tarasenko si na levém kruhu dělal prostor pro střelu, ale mezi Američany ztratil rovnováhu a uklouznul.
54:00
Zakázané uvolnění Rusů.
54:40
Rusové ze středního pásma nahodili puk za bránu Qicka a po dlouhém střídání odešli k lavičce.
55:20
Rusové mají na dosah obrat, ale Ťutinova krásná trefa zřejmě nebude platit, protože Quickova brána už tou dobou byla dlouho posunutá.
55:20
A opravdu! Rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa gól neuznal.
56:30
Velká bitva bude mít dramatický závěr, ale hlediště utichlo. Diváci jsou pravděpodobně zaskočení, že Ťutinův gól neplatí.
57:01
Ale byl to jen chvilkový dojem. Fanoušci už zase ženou domácí.
58:18
Malkinovu zadovku v útočném pásmu Američané zblokovali.
58:28
Vyloučen hráč Medvěděv (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
Američané mohou rozhodnout ještě před prodloužením.
58:28
I proto si Američané vzali oddechový čas.
58:44
Bobrovskij má puk pod lapačkou. Další buly po jeho pravici.
59:00
Kuljomin vyhodil puk ke Quickovi.
59:25
Puk znovu v obranném pásmu Američanů.
60:00
Velká hokejová podívaná nabídne přídavek. Rusové byli blíž výhře v základní hrací době, ale Ťutinův krásný gól z 56. minuty neplatil kvůli Quickově posunuté bráně.
60:01
60:29
Zbývajících 29 vteřin přesilovky Američané v prodloužení nevyužili.
61:03
Američané rozehrávají za svou bránou.
61:11
Ale jejich akci zastavil ofsajd.
61:55
Kesler se v útočné třetině nedokázal obtočit kolem Bělova, který ho připravil o puk.
62:15
Kane mohl rozhodnout! Řitil se sám na Bobrovského, ale ruský gólman zneškodnil nájezd betonem.
63:22
64:01
Keslerova střela šla vedle a týmy už mají jen minutu, pokud nechtějí, aby rozhodly nájezdy.
64:33
Kane podruhé v prodloužení selhal v šanci. Bekhendem zblízka znovu trefil Bobrovského.
64:54
Vhazování po levici Quicka, ale už zbývá čas jen na poslední střelu.
65:00
O vítězi strhujícího zápasu rozhodnou až samostatné nájezdy.
1:0
Oshie (USA) nájezd proměnil
Oshie volil pomalý nájezd, ale Bobrovského švihem prostřelil.
1:0
Malkin (Rusko) nájezd neproměnil
Malkin najížděl z pravé strany a s přispěním Quicka minul.
1:0
van Riemsdyk (USA) nájezd neproměnil
Opět nepříliš rychlý nájezd, Bobrovskij zasáhl vyrážečkou.
1:0
Dacjuk (Rusko) nájezd neproměnil
Bekhendovým blafákem nepřekonal Quicka.
1:0
Pavelski (USA) nájezd neproměnil
Pavelski mohl rozhodnout. Přibrzdil, udělal forhendovou kličku, ale Bobrovskij byl při zásahu klidný.
1:1
Kovalčuk (Rusko) nájezd proměnil
Kovalčuk musel dát, aby nájezdy pokračovaly a povedlo se mu to! Prostřelil Quicka ránou k tyči.
1:1
Kovalčuk (Rusko) nájezd neproměnil
Pořadí nájezdů se otočilo, znovu se rozjel Kovalčuk, chtěl to udělat podobně jako o chvíli před tím, ale trefil beton Quicka.
1:1
Oshie (USA) nájezd neproměnil
Oshie znovu volil pomalý nájezd, položil si Bobrovského, ale pak trestuhodně přestřelil!
1:2
Dacjuk (Rusko) nájezd proměnil
S odrazem o tyč protlačil puk za Quicka!
2:2
Nájezdové drama pokračuje, další sérii vynutil Oshie proměněným nájezdem.
2:3
Kovalčuk skóruje v šesté sérii, Rusko má další mečbol.
3:3
Neuvěřitelné! Oshie se znovu trefil, už potřetí při nájezdech! Puk se odrazil o horní tyč, Bobrovského nohu a až pak šel za brankovou čáru.
3:3
Neproměnil. Netrefil prostor mezi betony.
3:3
Zkusil bekhendový blafák, ale Bobrovskij ho vychytal. Sedm sérií nerozhodlo.
3:3
Kovalčuk si položil Quicka, ale pak trefil jeho lapačku!
4:3
Oshie (USA) nájezd proměnil (2 gól v sezóně)
Je rozhodnuto! Oshie jel šestkrát, čtyři nájezdy proměnil! Američané vítězí a mají našlápnuto k tomu, aby postoupili rovnou do čtvrtfinále.
Skvělý zápas měl nejdelší možné trvání, fantastickou podívanou rozhodla až osmá série nájezdů.
Díky za sledování on-line reportáže, pěkný víkend.

23. 5. 2019 16:15Rusko–USA 4:3
22. 5. 2016 15:15Rusko–USA 7:2
16. 5. 2015 19:15USA–Rusko 0:4
4. 5. 2015 16:15Rusko–USA 2:4
12. 5. 2014 19:45Rusko–USA 6:1
15. 2. 2014 13:30USA–Rusko 3:2
16. 5. 2013 12:00Rusko–USA 3:8
7. 5. 2013 19:15Rusko–USA 5:3