Hezký den u on-line přenosu ze zápasu skupiny. Suverénní Rusové, kteří ještě neztratili ani bod, nastoupí proti Německu.
0:01
1:15
První minuta se většinou odehrála v útočné třetině Rusů, ale Grubauer nemusel zasahovat.

Rozhodčí: Dremejl (SLO), Šindler (CZE) - Lederer (CZE), Leermakers ()
Počet diváků: 14 021

2:54
Ovečkin najel po levém křídle do pásma, ale rychle přišel o puk.
3:15
Z pravé strany nepřesně mířil Tichonov.
3:38
Anisimov střílel z levé strany zpoza beka do brankáře.
4:07
Německou snahu zastavil ofsajd.
4:27
Vyloučen hráč Denisov (Rusko), 2 min. za držení protihráče
5:07
Medveděv si nahrávku od zadního mantinelu málem srazil do vlastní branky.
5:58
Němci střílejí od modré, ale trefují buď protihráče, nebo brankáře.
6:01
Oppenheimer střílel z mezikruží, Vasilevskij vyrazil.
6:27
Rusko je v pěti.
7:01
Kuzněcov předvedl hezkou individuální akci, ale místo zakončení skončil v rohu.
8:13
Tichonov trefil z levé strany backhandem tyčku.
9:29
Rusové zmláčkli soupeře, po střele Denisova skončil vyražený puk v ochranné síti.
10:08
Bělov získal puk dobrým forčekinkem, ale pak akci zbrzdil zbytečnou kličkou.
10:24
Vyloučen hráč Kink (Německo), 2 min. za hákování
10:24
Vyloučen hráč Müller 91 (Německo), 2 min. za držení protihráče
Rusové budou hrát dvě minuty pět na tři. Každý z rozhodčích vyloučil po jednom hráči a dlouho se spolu nemohli domluvit, kdo má jít na trestnou lavici.
11:10
Medveděv vystřelil od modré, gólman vyrazil a Němci vzápětí vyhodili do středního pásma.
11:47
Tichonov neuspěl z ostrého úhlu.
12:24
Němci jsou v pěti. Favorit sehrál přesilovku příliš staticky.
12:38
Vyloučen hráč Medveděv (Rusko), 2 min. za podražení
Medvěděv fauloval jednoho z hráčů, který se vracel z trestné. Němci se ovšem ještě předtím dopustili nahrávky rukou.
13:36
Hospelt nebezpečně střílel z mezikruží.
14:01
Barta střílející z pravého kruhu neuspěl při přečíslení.
14:38
Rusko je kompletní.
15:53
Noebels vyzkoušel brankářovu pozornost, moc šancí na úspěch neměl.
17:29
Po srážce s protihráčem zůstal na ledě Širokov a zvedal se jen ztěžka. Šlo o bodyček po odehrání kotouče, takže rozhodčí nakonec vylučují.
17:29
Vyloučen hráč Weiss (Německo), 2 min. za faul kolenem
18:25
Rusové drží puk, ale k vyložené šanci se zatím neprokombinovali.
18:45
Širokov je na ledě.
19:29
Německo se opět ubránilo.
20:00
Německo hraje s chutí a dobře bruslí, zatímco Rusům jako by se nechtělo. Gólu jsme se proto v první části nedočkali.
Střely na branku v 1. třetině: 10:9
20:01
20:22
Němci začali náporem, zblízka neuspěl Oppenheimer. Trefil jen gólmana.
21:36
Medveděv dobře forčekoval, ale útok Rusu zastavil ofsajd.
21:54
Rusové zahráli dva icingy v řadě.
24:01
Grubauer chytil do rukavice vysoký puk.
24:21
Krüger střelou od modré vyzkoušel pozornost Vasilevského.
24:43
Kuljomin vlétl z levé strany do pásma, jeho stránu Grubauer neudržel, ale Anisimov se k dorážce nedostal.
24:53
Kohl dostal pukem do tváře.
25:48
Barta byl v brejku. Těsně před brankářem si obhodil Jakovleva, ale Vasilevskij dobře zasáhl hokejkou.
26:52
Kuzněcov vjel do pásma, ale trefil jen protihráče. Puk si dojel, ale k ohrožení branky se nedostal.
28:31
Po individuální akci Tichonova vyjeli do brejku Němci, obránce Reul ale svou střelou neuspěl.
29:18
V šanci se objevil Širokov, Grubauer vyrazil a poradil si také s dorážkou.
30:11
Kalinin kroužil v útočném pásmu, ale proti důsledné defenzivě Němců nedokázal nic vymyslet.
31:21
Dadunov střílel z otočky, ale trefil jen clonícího protihráče.
33:18
Chvíli se zdálo, že volný Ovečkin by se mohl dostat do šance, ale okamžitě u něj byl protihráč a čistě jej srazil k zemi.
33:42
Širokov dovedl puk do pásma, po modré ho posunul najetému Denisovovi, jenž pálil do Grubauerovy rukavice.
34:21
Od modré střílel Bělov, ale Němci zahušťují prostor před brankou, takže moc místa na zakončení tam není.
36:31
Kuljomin forčekinkem vybojoval puk, ale nahrávku pokryli obránci.
37:22
Vyloučen hráč Hördler (Německo), 2 min. za sekání
37:43
Ovečkin byl v dobré pozici, ale puk mu sjel z hokejky.
38:20
Ovečkin tentokrát vystřelil, ale Grubauer jeho pokus vyrazil betonem.
38:25
Vyloučen hráč Plotnikov (Rusko), 2 min. za vražení na hrazení
39:22
Začíná německá přesilovka.
39:47
Vyloučen hráč Hördler (Německo), 2 min. za hru vysokou holí
Německý kapitán na ledě dlouho nevydržel.
40:00
Rusové hráli mnohem aktivněji než v úvodní části, ale na perfektní defenzivu Němci zatím nenašli recept.
Střely na branku ve 2. třetině: 10:9
Začne se ve čtyřech na obou stranách, po 25 vteřinách začne ruská přesilovka.
40:01
40:25
Plotnikov je na ledě.
40:47
Ovečkin se neprosadil z pravé strany, trefil jen beka.
41:23
Tichonov dostal nahrávku do mezikruží, ale protihráči ho zablokovali.
41:41
Vasilevskij si nebyl jistý, jak zasáhl proti střele Riedera.
43:58
Šipačov (Rusko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Plotnikov a Jakovlev
Stav zápasu Rusko - Německo 1:0

Rusko po šesti vteřinách využívá přesilovku. Puk se po akci Plotnikova odrazil k Šipačovovi, pro něhož nebylo těžké zamířil do prázdné branky. Plotnikov spadl před brankou a zalehl Grubauera, který nemohl zareagovat.
45:11
Grubauer neudržel puk po akci Dadonova, který vyjel od zadního mantinelu, z dorážky ale Rusové neuspěli.
47:51
Vedení Rusy uklidnilo, ale obraz hry se nemění. Němci dobře brání a favorit se jen ztěžka dostává do šancí.
48:41
Kutuzov objel branku, ale skulinku mezi tyčkou a betonem nenašel.
49:40
Po srážce uprostřed hřiště zůstal ležet na ledě Ovečkin, sudí jsou v klidu. Obskakoval Kinka, který jej čistě trefil zadkem.
49:40
Ovečkin kulhá za pomoci dvou kustodů do šatny.
50:10
Širokov (Rusko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Zaripov a Anisimov
Stav zápasu Rusko - Německo 2:0

Krásná individuální akce Širokova rozjásala tribuny, který fandí Rusku. Širokov si dvěma kličkami najel do mezikruží a střelou nad vyrážečku nedal Grubauerovi šanci.
50:47
Stadionem letí mexická vlna.
51:01
Po akci Kuljomina nechal Tichonov puk za sebou.
51:53
Širokov uvolnil Plotnikova, který z první vysoko přestřelil.
52:01
Braunova střela z dálky nemohla ruského gólmana ohrozit.
53:05
Zaripov nahodil puk na Grubauera, který ho zachytil až napodruhé.
53:14
S Riederovým nahozením ze středního pásma neměl Vasilevskij žádnou těžkou práci.
54:42
Rusové rychlými přihrávkami kombinovali v útočném pásmu, ta poslední na Plotnikova byly příliš prudká.
55:15
Bělov napřáhl na modré a trefil se přesně do Grubauerovy lapačky.
55:21
Po vyhraném vhazování střílel Zaripov do dobře postaveného Grubauera.
56:36
Na modré byl volný Reul, ale nemířil přesně.
57:13
Vyloučen hráč Denisov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
57:13
Němci hrají power play, takže je to šest na čtyři.
57:28
Vasilevskij přikryl střelu Barty.
58:08
Plotnikov od červené čáry netrefil prázdnou branku.
59:13
Denisov je na ledě.
59:15
Tichonov (Rusko) vstřelil branku (7. gól na mistrovství) , asistence Anisimov
Stav zápasu Rusko - Německo 3:0

Anisimov zblokoval přihrávku ve středním pásmu přímo na hůl Tichonova, který do prázdné branky potvrdil ruskou výhru.
Němci podali sympatický výkon, na body proti velkému favoritu to přesto nestačilo. Vynikající defenzivu Rusové v poslední třetině třikrát přelstili.
Nejlepší hráči zápasu: Ovečkin - Grubauer
Střely na branku ve třetí třetině 10:9, celkově 31:27.

19. 5. 2016 19:15Rusko–Německo 4:1
18. 5. 2014 19:45Rusko–Německo 3:0
8. 5. 2012 20:15Rusko–Německo 2:0
29. 4. 2011 16:15Německo–Rusko 2:0
22. 5. 2010 18:00Rusko–Německo 2:1
24. 4. 2009 16:15Německo–Rusko 0:5