On-line reportáž
Zápas komentoval Miloslav Jančík

Zobraz jen:
Olomouc - Kladno 4:2 (1:0, 1:0, 2:2) zápas skončil
Dobrý podvečer z Olomouce, kam dnes poprvé zavítala extraligová baráž. Výhra Mory v minulém kole v Mladé Boleslavi pomohla horečce domácích fanoušků, patnáct minut před začátkem je stadion zaplněn až na sektor hostů.
Kladno bylo před začátkem baráže pro sázkové kanceláře největším favoritem na celkové vítězství, ale po dvou kolech mají Středočeši nula bodů. Změnit to budou chtít dnes na Hané.
Jeden zajímavý fakt z historie obou týmů. Je to právě 20 let, kdy spolu oba bojovaly v semifinále prvního ročníku samostatné extraligy.

22 Zagrapan

Rozhodčí: Hradil (CZE), Pešina (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 427

Kladno do série vstupovalo jako lépe postavený tým a mělo výhodu domácícho prostředí v rozhodujícím pátém utkání. Prohrálo však na nájezdy, Olomouc následně ve finále porazila Pardubice a slavila svůj první a jediný titul.
Do zahájení zbývá pár minut, stadionem přezdívaným Plecharéna obíhá mexická vlna.
V brance Olomouce stojí Tomáš Vošvrda navzdory tomu, že výhru v Mladé Boleslavi vychytal jeho parťák Tomáš Halász. Na opačné straně se do branky postavil Jan Chábera.
0:01
Hraje se od začátku hodně aktivně, více puku má zatím Kladno, domácí se snaží odpovídat brejky.
5:35
Cartelli (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kucharczyk
Stav zápasu Olomouc - Kladno 1:0

Mora se poprvé na delší dobu objevila v útočném pásmu, Kucharczyk našel na modré Cartelliho, který příklepem na ledem poslal puk k tyčce.
7:13
Tenrkát pálil tvrdě z levého kruhu, vyrážečka Vošvrdy byla na místě.
8:26
Tvrdit, že by Kladno bylo zaskočené, by nebyla pravda. Naopak, stále trpělivě tlačí na domácí branku. Mora má chvílemi problém dostat se z obranného pásma.
12:45
Robin Staněk špatně vyhodil jen na Petra Tenkráta, který donutil Vošvrdu k dalšímu zákroku.
13:22
Po situaci zavánějící faulem se k puku dostali domácí a Jiří Ondrušek opakovanou střelou zkoušel Cháberu. Ten si prostor u tyčky pohlídal. Vzápětí po buly pálil Drtil, znovu Chábera.
14:30
V dobré pozici na hranici kruhu pálil domácí Ostřížek nad.
15:40
Puk se teď v obranném pásmu domácích odrazil od rozhodčího k hostům a Kuchler ve výborné pozici střílel jen do Vošvrdy.
16:33
Vyloučen hráč Dalecký (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
18:42
Vyloučen hráč Kuchler (Kladno), 2 min. za sekání
Kladnu teď nevyšlo střídání, Cartelli si před přesilovce vyjel až před branku a Kuchler ho musel zastavit seknutím.
19:40
Domácí zazmatkovali na modré a výsledkem byl nájezd Miloslava Hořavy. Největší šanci Kladna v této třetině ale zlikvidoval Vošvrda.
20:00
V první třetině mělo více ze hry Kladno, ze svého tlaku ale nedokázalo vytěžit žádné větší šance, až na Hořavův nájezd pár vteřin před sirénou. Domácí se soustředí na defenzivu a hlídání svého náskoku.
Na ledě se během přestávky odehrává slavnostní ceremoniál. Tým olomouckých sledgehokejistů přebírá stříbrné medaile, které získal v letošním ročníku extraligy. Předává jim je fotbalový kouč a místní oblíbenec Petr Uličný.
20:01
21:39
Staněk si počkal na Dragouna a krásným bodyčkem ho poslal na mantinel.
22:30
Domácí zavařili Cháberovi. Švaňhalovi sice sklouzla střela, ale přímo ke Králíkovi, který bekendem mířil nahoru. Cháberova puk s vypětím vyrazil před sebe.
25:36
Eberle s Rudovským se hodně tlačili před Vošvrdu, ten našel puk v brankovišti jako první a okamžitě přerušil hru.
27:40
Kladenský Gutwald teď chyboval na modré, Pekr najížděl sám na branku a ostře pálil, byl však přece jen v ostrém úhlu, takže Chábera kraloval.
29:29
Kladenský Eberle teď dvakrát ve výborné pozici, před prázdnou brankou mu ale sjel kotouč.
31:36
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za hákování
35:39
Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Marosz
Stav zápasu Olomouc - Kladno 2:0

Druhý gól domácích přišel v momentě, kdy eskaloval tlak Kladna a vyrovnání viselo ve vzduchu.
37:36
40:00
40:01
40:36
Vyloučen hráč Selingr (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Kladno má další šanci změnit nepříznivý vývoj zápasu.
40:42
Vyloučen hráč Rudovský (Kladno), 2 min. za podražení
Tak uplynulo jen šest vteřin, než Rudovský dostal trest za vyloučení.
42:30
Herman pálil z mezikruží, ostrá rána proletěla těsně nad brankou.
42:51
První olomoucká lajna teď dlouho motala kladenskou pětici, nakonec u brankoviště několirkát dorážel Kucharczyk s Ostřížkem, Chábera nevěděl kde má puk, nakonec ho však ve skrumáži se štěstím našel.
44:02
Vyloučen hráč Marosz (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
45:03
A bude se telefonovat. Dalecký z úhlu pálil k tyči, puk na chvíli zmizel z dohledu, pak vyjel před Vošvrdu. Kladenští se radují, sudí konzultuje s videem.
45:03
A nic, ukazuje rozhodčí.
46:17
Vodný (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ostřížek
Stav zápasu Olomouc - Kladno 3:0

Olomoučtí jeli dva na jednoho, sehráli to ukázkově, Vodný doklepával zblízka do odkryté klece. Stadion je ve varu.
47:00
Utkání přihlíží 5427 diváků. Mezi nimi je asi třicítka kladenských. A znovu Mexiko...
49:13
Hořava M. (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Dragoun a Růžička
Stav zápasu Olomouc - Kladno 3:1

Kladno žije. Gól zařídil perfektní přihrávkou zpoza branky Dragoun.
52:35
Snížení domácími zatím neotřáslo. Snaží se neudělat chybu a zatím se jim to daří Kladno hledá cestu k brance jen velmi obtížně.