0:00
0:45
První střela na branku a má ji na svědomí sparťanský obránce Barinka, který pálil těsně po vhazování. Mířil ale těsně vedle.
1:34
Plzeň, která letos bude nastupovat v tmavém odstínu modré, se zatím k ničemu nedostává.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Lacina (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 018

2:28
Sparta začala velice aktivně a neustále se tlačí do útoku, jenže před soupeřovou brankou je těsno.
3:46
Obrázek hry se příliš nemění: hosté se soustředí na obranu a nedavají Pražanům moc příležitostí ke kombinaci. Machovský teď vypíchl puk soupeři a schoval ho pod lapačkou.
4:41
Plzeň teď byla chvíli v úzkých, protože jeden z jejích hráčů ztratil přilbu a musel rychle střídat. Sparta se dostala do tlaku a také ke střele. Hlinka však z mezikruží trefil připraveného Machovského.
5:03
Vyloučen hráč Rolinek (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
5:39
Sparta se dostala v oslabení do velké šance a přečíslení dvou na jednoho. Pech ale po Kumstátově střele nedokázal trefit poskakující puk. Přitom měl před sebou prázdnou branku.
7:03
Staňa v brance Sparty teď ustál Pulpánovu střelu od modré a následnou dorážku. To byla nebezpečná situace. Jenže Sparta se už ubránila.
8:00
Machovský opět ukázal dobrou práci holí, když vybloudnul puk před Réwayem. Na toho plzeňská obrana úplně zapomněla a nechala ho volného u pravé tyčky.
9:04
Plzeń je trochu nesoustředěná a zbrklá, kvůli čemuž často ztrácí puky a pouští soupeře do šancí. V jedné z nich se teď objevil Kumstát, jehož střela z mezikruží ale neuspěla.
9:36
Hostující Michel si poklepal na led a dostal příhrávku z rohu. Byl sám před brankářem, kterého nechal vyniknout. Trefil ho do hrudi.
10:51
Sparta se zase tlačila dopředu, ale k ničemu se nedostala. Z následného brejku mohl skórovat Kratěna, ale jeho rána z mezikruží byla slaboučká a trefila Staňu opět do hrudi.
12:34
Hosté se už probrali a začínají vyrážet do brejků. Jenže Hollweg byl příliš pomalý a obránci neujel, vzápětí se Plzeň dostala do ofsajdu.
13:54
Sabolič dostal příhrávku mezi dva beky a mohl se řítit sám na branku. Jenže puk mu čistě vypíchl Jeřábek.
14:28
Vyloučen hráč Beran (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
15:04
Sýkora (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kratěna a Mozík
Stav zápasu Sparta - Plzeň 0:1

Plzeň se dostává do vedení při vlastním oslabení. Československý talent Reway přišel o puk ve středním pásmu a hosté se dostali do brejku, který po Kratěnově příhrávce zblízka zužitkoval Tomáš Sýkora.
15:28
Vyloučen hráč Moravčík (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Sparta bude hrát rovnou minutu přesilovku pět na tři.
16:28
Plzeň je ve čtyřech, žádná střela nebyla přesná. Jednu zblokoval Hollweg a musel na ledě zůstat, ačkoli bylo vidět, že ho to dost bolelo. Hostující kotel ho za to také vyvolával.
17:28
A Plzeń je už v pěti, jelikož si Sparta nevytvořila žádnou příležitost.
18:43
Přibyl obkroužil branku, ale jeho pokus byl slabý.
19:21
Teď se drží v pásmu Plzeň a brankáři Staňovi vypadl puk po Kadlecově ráně od modré.
20:00
20:00
21:31
Ďaloga (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pech a Forman
Stav zápasu Sparta - Plzeň 1:1

Sparta v úvodu druhé třetiny vyrovnává. Ďaloga si najel mezi kruhy, kam dostal přihrávku od Pecha a prostřelil Machovského.
21:51
Sabolič (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Cingel
Stav zápasu Sparta - Plzeň 2:1

A Sparta výsledek bleskově otáčí během 20 vteřin. Sabolič se prosadil střelou z velkého úhlu.
22:59
Kratěna dostal pěknou příhrávku, ale jeho táhlá střela těsně minula horní růžek.
23:08
Vyloučen hráč Réway (Sparta), 2 min. za podražení
25:08
Sparta se ubránila bez větších potíží. Plzeň měla problém přejít modrou a udržet se v pásmu.
27:18
Plzeň se dostala do přečíslení dvou na jednoho a Kratěna vzal všechno na sebe. Položil si beka, ale nedokázal už přesně zamířit.
28:08
Vyloučen hráč Pilař (Sparta), 2 min. za hákování
28:41
Plzeň vykombinovala soupeře a Pletka zblízka trefil tyčku!
30:00
Simon, který hrál minulý rok na Spartě, mohl vyrovnat. Jenže u levé tyče nezamířil přesně.
30:08
Sparta je v plném počtu.
31:25
A další velká šance Plzně, do které si najel nikým nehlídaný Kratěna - jeho pokus Staňa vyrazil.
32:00
Před plzeňskou brankou se tvoří mlha z tepla, před tou sparťanskou je jasno.
32:16
Ďaloga (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Plzeň 3:1

Sparta vede už 3:1. Druhý gól dnes střílí obránce Marek Ďaloga, jehož vzorem je slavný Paul Coffey. Tentokrát se k němu dostal odražený puk a slovenský hráč se trefil pod horní tyčku.
34:13
Kašpařík zachytil rozehrávku a trefil Staňovy betony. Sparta se pak bránila a raději vyhodila na icing.
36:31
Američan Hollweg rozdává jeden hit za druhým a snaží se tím nastartoval své spoluhráče.
37:20
Vyloučen hráč Klimek (Sparta), 2 min. za držení hole
37:49
Sparta se dostala do brejku tří na jednoho, ale situaci zachránil Machovský.
39:20
Sparta se ubránila, i když byla chvílemi pod velkým tlakem. Jenže soupeř si žádnou vyloženou příležitost nevytvořil.
40:00
40:00
41:21
Kašpařík dostal puk do jízdy mezi dva beky a už byl před bránou, jenže ještě dával doprava na spoluhráče. Ten však nestačil zblízka propasírovat puk za gólmana.
42:55
Rychlá akce na jeden dotek, na jejímž konci byl u pravé tyčky Pletka. Prudký kotouč však nedokázal usměrnit. Následně Sparta vyhodila na icing.
43:47
A teď dostal krásnou přihrávku od Sýkory Hollweg. Tváří v tvář brankáři Staňovi však neuspěl. Puk mezi betony nepropasíroval.
44:56
Jeřábek krásně vystihl špatnou rozehrávku, dobře oklamal pohybem těla protihráče, ale střela byla mizerná a šla metr nad horní růžek.
45:43
Brejk Sparty, který vyřešil Machovský. K dorážce se domácí nedostali.
47:58
Hra má spád a málo se přerušuje. Plzeń se snaží vstřelit kontaktní branku a logicky je vepředu aktivnější. Domácí zase sází na brejky.
50:06
Teprve teď se přerušuje, hrálo se snad pět minut v kuse. Sparta v poslední minutě hru vyrovnala a dokonce si vytvořila i tlak. Hráči obou týmů jsou evidentně rádi, že je komerční přestávka, aby se mohli vydýchat.
51:42
Aktivitu zase začínají přebírat hosté, kteří se snaží prolomit modrou čáru. Mají s tím problém.
51:20
Vyloučen hráč Pulpán (Plzeň), 2 min. za hrubost
52:31
Závar před Machovským, ale ani jeden ze sparťanů nedokázal poskakující kotouč dostrkat za čáru.
53:20
Plzeň je v plném počtu.
55:15
Minuty plynou, což vyhovuje Spartě, která má k dispozici dvoubrankový náskok. Plzeň se sice snaží, leč jak by řekl klasik: je to marné. Alespoň prozatím.
55:54
Vyloučen hráč Hollweg (Plzeň), trest ve hře za hrubost
Hollweg vyvolal u sparťanských fanoušků nenávist a za svůj faul inkasoval od rozhodčího trest ve hře. V příštím zápase tak bude svému týmu chybět.
55:54
Vyloučen hráč Hlinka (Sparta), 2 min. za podražení
Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách, protože Hlinka dostal dvě minuty za podražení.
57:54
Začíná sparťanská přesilovka.
58:34
Vypadá to, že si Sparta dnes už vítězství sebrat nenechá, dohraje v početní výhodě.
59:12
Příbyl mohl přidat čtvrtý gól, když dostal přihrávku mezi kruhý a pálil bez přípravy. Soupeř mu ale do rány vložil hůl.