Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár okamžiků začne utkání místní Mory se Slavií. Půjde o souboj sedmých domácích s předposlednímï Pražany.
Slavii se v posledních týdnech opravdu nedaří a spekuluje se o nejisté pozici trenéra Ladislava Lubiny na lavičce Sešívaných.
V sestavě domácích se poprvé představí Tomáš Rachůnek, který odešel ze Slovanu Bratislala a v týdnu na Hané podepsal smlouvu do konce roku.

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Baluška (SVK) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 892

0:00
0:55
Ostrou ránou z levého kruhu vyzkoušel Trvaje hostující Stránský, puku v letu zastavil pravý beton.
2:06
Peter Zuzin se prosmýkl po pravé straně a hledal díru mezi betony Dominika Furcha. Marně.
3:27
Dvě dobré příležitost Marosze a Ondruška, obě střely z dobrých pozic ale skončily na clonících slávïstech.
3:51
Furch si připisuje další zákrok po tvrdém příklepu Dávida Buce.
5:41
Slávisté po odraženém puku najížděli ve dvou na obránce Houdka. Ten sice vystihl přihrávku Sklenáře, ale srazil ji na Trvaje. Gólman Mory si i s touto nečekanou střelou poradil.
7:27
Rác nečekanou přihrávkou vyzval do nájezdu Marosze, který si položil Furcha, ale nedokázal zvednou puk přes beton.
7:39
Slávisté při obranném zákroku povalili brankáře Furcha a posunuli vlastní branku.
8:40
Další pokus Buce, tentokrát švihem, Furchova lapačka na místě.
8:58
Bednář (Slavia) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Vlasák
Stav zápasu Olomouc - Slavia 0:1

Domácí obrana za sebou nechala Bednáře, který v nájezdu trefil puk nádherně přímo do horního rohu.
10:00
Vyloučen hráč Novák (Slavia), 2 min. za hákování
Rachůnek aktivitou v rohu vybojoval svému týmu přesilovku.
10:30
Vyrůbalík (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Marosz a Cibák
Stav zápasu Olomouc - Slavia 1:1

Domácí se usadili v pásmu a Marosz tak dlouho vymýšlel, až našel mezi kruhy Vyrůbalíka, který z dobré pozice prostřelil Furcha.
12:12
Bednář drží prapor Slavie. Tentokrát vřevzal na polovině puk, projel mezi třemi domácími hráči a švihem donutil Trvaje k zákroku.
13:33
Vyloučen hráč Cibák (Olomouc), 2 min. za sekání
Zbytečné vyloučení Cibáka, který sekl při napadání soupeře.
14:10
Krejčí šikovně nahazoval před branku, kde měl dva clonící spoluhráče, Trvaj puk i přesto vyrazil.
Domácí jsou v plném počtu.
16:26
Další nebezpečí před domácí brankou, tentokrát zkoušel tečovat osamocený Vlasák.
18:06
Vyloučen hráč Holub (Slavia), 2 min. za krosček
18:29
Laš (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Skrbek a Herman
Stav zápasu Olomouc - Slavia 2:1

Skrbkovo nahození vyrazil Furch jen před sebe a Marek Laš zblízka gólmana hostí prostřelil. Domácí tedy využívají i svou druhou přesilovku.
20:00
Po dvaceti minutách vedou domácí 2:1, když museli otáčet skóre po trefě Bednáře. Podařilo se jim to zásluhou využitých přesilovek. Střely byly v první třetině 14:12 a domácí většinu času tlačili soupeře.
20:00
21:03
Skrbek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Slavia 3:1

Pavel Skrbek propálil od modré vše, puk mu přitom na hokejku přikopl jeden z hostů.
22:11
Obránce Mory Jiří Ondrušek se řítil do nájezdu, v zakončení byl faulován, nařízeno trestné střílení.
22:11
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Ondrušek (Olomouc) neproměnil
Hosté vystřídali brankáře, Furcha vyměnil Adam Svoboda a pokus Ondruška po ledě k tyči vyrazil
Do branky se vrátil Furch, hra bude pokračovat vhazováním před jeho brankou.
23:15
Marosz se skvěle kličkou zbavil svého beka a trefil břevno.
23:33
Vyloučen hráč Valach (Slavia), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Využijí domácí i svou třetí přesilovku?
25:30
Tomáš Houdek už zvedal ruce, když zblízka dorážel u odkryté tyče puk, Furch ale skvěle zabránil betonem jistému gólu.
27:10
První útok Mory dokonale zamotal slávistické hlavy, zakončení Ráce vykopl Furch s velkým štěstím.
30:57
Akcí tří slávistů zakončil Vas, najíždějící Valach s Čermákem byli zřejmě v lepší pozici, přihrávku ale nedostali.
32:06
Třetí útok Mory znovu zamkl Slavii, střelu Marka Laše ale hostující obrana srazila vysoko nad.
32:54
Diviš se proháčkoval až před Furcha a mířil nahoru, gólman Slavie jeho střelu vyrazil maskou. Sudí proto vzápětí přerušil hru.
35:31
Slavia je stále pod tlakem, zatím nedokáže souvisle na delší dobu než jedno střídání zatlačit domácí. Těm zjevně dvoubrankové vedení nestačí.
36:02
Krásný okamžik před domácí brankou, obránce Mory Jiří Ondrušek předvedl Vlasákovi u své branky efektní stahovačku. Vzápětí ale nepřesně přihrál.
38:00
Domácí útok zakončoval z druhé vlny úplně volný Skrbek, Furch nepříliš ostrou střelu po ledě zkrotil nadvakrát.
38:32
Doležal u tyče dorážel puk, Trvaj zázračně dokázal vyrazit.
40:00
Druhá třetina přinesla jedinou branku, domácí Pavel Skrbek zvýšil na 3:1. Mora měla navíc trestné střílení, které však Ondrušek neproměnil. I ve druhých dvaceti minutách měli domácí navrch, mohou jen litovat, že nepřidali další branky.
40:00
42:54
Posunutá domácí branka vinou slávisty, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:44
Vyloučen hráč Valach (Slavia), 2+10 min. za držení protihráče
Juraj Valach držel u mantinelu Rostislava Marosze. Na udělení trestu reagoval třísknutím dvířky, od sudích tak dostal ještě osobní trest na deset minut.
44:43
Zuzin zkoušel pozornost Furcha nečekanou střelou, gólman Slavie ukázal, že je na místě.
Hosté jsou v plném počtu.
47:31
Vyloučen hráč Štich (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Štich zlomil hůl a tak po rozjetém Mataiovi šel rukama.
49:09
Kombinaci zakončoval Zuzin z mezikruží, jeho ostrý švih efektně ukryl do lapačky Furch.
Slavia opticky vyrovnává hru, nedaří se jí ale připravit si vyloženou šanci. Když už střílí, jsou to pokusy z dálky.
Utkání sleduje 4892 diváků, v sektoru hostů není nikdo ve slávistických barvách.
53:34
Čermák dobře tečoval puk směrem vzhůru, k jeho smůle se ale odrazil od boční sítě olomoucké branky.
53:57
Rachůnek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Diviš
Stav zápasu Olomouc - Slavia 4:1

Rachůnek se vřítil do samostatného nájezdu, kličkou do forhendu položil Furcha a zasunul po ledě puk přesně k tyči. Gólmanovi Slavie chyběly k úspěšnému zákroku centimetry.
54:36
Vyloučen hráč Cibák (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Slavia dostáváa šanci zmírnit ztrátu v přesilovce.
55:20
Laš s Hermanem si vytvořili v oslabení brejk, střelu prvně jmenovaného vyřešil Furch a odražený puk obrana Slavie uklidila před druhým rozjetým olomouckým útočníkem.
56:43
57:20
Rác v nájezdu, míchal, ale nevymíchal Furcha.
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:23
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za sekání
Slávisté mají zřejmě poslední šanci odvrátit šestou porážku v řadě. Berou si oddechový čas.
Stav zápasu Olomouc - Slavia 4:2

Bednář trefil své oblíbené místo v levém horním rohu.
59:52
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
Osm vteřin před koncem další vyloučení domácích, tentokrát pro Vyrůbalíka na 4 minuty.

14. 4. 2015 18:00Slavia–Olomouc 3:2
12. 4. 2015 17:00Olomouc–Slavia 2:1
31. 3. 2015 18:00Slavia–Olomouc 2:1
29. 3. 2015 17:00Olomouc–Slavia 2:0
23. 1. 2015 18:15Slavia–Olomouc 5:1
5. 12. 2014 18:00Olomouc–Slavia 4:2
19. 10. 2014 17:00Slavia–Olomouc 2:3
12. 9. 2014 18:00Olomouc–Slavia 2:3