Dobrý podvečer z Olomouce u online přenosu utkání místní Mory s Vítkovicemi. Oba celky už se v této hale utkaly a pro ostravské hokejisty to byl zlý sen, na jehož konci byla porážka 1:9.
Olomouc hraje v posledních týdnech ve velké pohodě. Z posledních deseti zápasů bodovala osmkrát a je na nečekaném sedmém místě.
Naopak Vítkovice prožívají těžkou sezonu, zatím jsou totiž předposlední. Náznak zlepšení cítí však po posledních dvou zápasech, v nichž porazili Slavii 3:2 a Liberci podlehli stejným výsledkem až v prodloužení.

Rozhodčí: Šír (CZE), Pavlovič (SVK) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 320

0:00
1:12
Lukáš Zíb měl před sebou prázdnou bránu, gólman Vošvrda totiž po předchozím zákroku ležel na ledě, úplně odkrytou branku ale obránce Vítkovic netrefil.
2:07
Vyloučen hráč Dlouhý (Olomouc), 2 min. za hákování
Domácí nezačínají dobře. Dlouhý při další gólovce hostů hákoval a míří na trestnou lavici.
4:00
Tomáš Svoboda v závěru přesilovky rozvlnil síť domácí branky, ale jen z boku. Domácí jsou v plném počtu.
6:07
Malec pálil sice ostře, těsně před tím ale už puk opustil domácí třetinu, sudí pískají postavení mimo hru.
7:06
Druhá Paterova lajna dobrým střídáním vrací domácím sebevědomí. V nejlepší pozici ale Vyrůbalíkovi rána nesedla. Puk po několika odrazech Šindeláře neohrozil.
9:01
Vyloučen hráč Stehlík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Trochu neobvyklé vyloučení Stehlíka za sevření kotouče.
10:01
Vyloučen hráč Svačina (Vítkovice), 2 min. za krosček
Domácí budou hrát minutu proti třem.
10:12
Majeský (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík a Rác
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:0

Uplynulo jen 11 vteřin, když Ivan Majeský od modré napřáhl a trefil přesně nad levý beton Šindeláře.
10:29
Puk ležel nekrytý u tyče Šindelářovy branky, vrhl se po něm domácí Cibák, což vyústilo v pěstní dialog šesti hráčů. Jediný trest dostává právě Cibák.
10:29
Vyloučen hráč Cibák (Olomouc), 2 min. za sekání
12:43
Zuzin se po Cibákově zadovce řítil sám na branku, ale minul. V následné mele měl gól na holi ještě Ondrušek.
12:43
Vyloučen hráč Cibák (Olomouc), 2 min. za hrubost
12:43
Vyloučen hráč Svoboda T. (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Následná šarvátka znovu končí trestem pro Cibáka, tentokrát ho doprovodí Svoboda.
14:28
Hra čtyř proti čtyřem žádné šance nepřinesla, vhazuje se před domácí brankou, za devět vteřin skočí oba hříšníci na led.
15:33
Vítkovice se dokázaly dlouho udržet v pásmu domácích, ti po zisku puku jen vyhazují a střídají.
17:34
Tlak Vítkovic nepolevuje. Domácí nemají nápad jak přejít střední pásmo.
19:01
Do konce třetiny zbývá minuta. Načal ji střelou od modré hostující Svačina, Vošvrda v klidu chytá.
20:00
20:00
21:07
Vítkovice začínají tak, jak skončily, tedy tlakem. Domácí jen vyhazují na zakázané uvolnění.
21:02
Svačina pálil hned po buly, Vošvrda vystřihl semafor jak na plakát. Parádní moment!
22:58
Na Hermanovu rychlou přihrávku napříč pásmem Zuzin dosáhl jen na dlouhou hůl, to mu zabránilo zamířit na odkrytou branku.
23:46
Mora trochu pozvedla hlavu po kombinacích Maroszovy lajny. Zakončoval Rác střelou jen do středu branky.
25:46
Svoboda T. (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Svačina
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:1

Majeský ztratil puk těsně před Vošvrdou. Svoboda bleskově prostřelil Vošvrdu mezi betony.
26:34
Vyloučen hráč Němec (Vítkovice), 2 min. za podražení
Němec nehezky trefil kolenem Marosze, ten se sbíral z ledu s velkými problémy a na střídačku ho museli spoluhráči podpírat.
28:15
Dobré rozebrání bránící čtveřice hostů zakončila rána Kucharczyka, i tu však dokázali Vítkovičtí zblokovat.
29:43
Další trable domácích. Cibák nahrál před vlastní bránu sice vzduchem, dojíždějící vítkovický hráč i tak dokázal puk trefite. K jeho smůle mířil nad branku i plexisklo.
30:05
Laš (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Zuzín a Vyrůbalík
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:1

Marek Laš z velkého úhlu prostřelil Šindeláře, který nemůže mít čisté svědomí, z takových pozic musí puk letící po ledě mít.
31:52
Dlouhý (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Knotek a Kucharczyk
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 3:1

31:52
Hosté střídají brankáře, místo Filipa Šindeláře stráží jejich branku Daniel Dolejš. Pokud však někomu třetí branku domácích přičíst, pak jednoznačně obráncům, kteří nechali prostor před brankou úplně nepokrytý.
Utkání přihlíží slušně zaplněný stadion a to i v sektoru hostí, kde je odhadem kolem stovky vítkovických fans. Oba kotle vyvěsily transparent Against modern hockey (proti modernímu hokeji). Z jakého důvodu, to není jasné.
35:14
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
37:16
Domácí jsou v plném počtu, Vítkovice si vyloženou šanci nevypracovaly.
37:58
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
37:58
Vyloučen hráč Káňa J. (Vítkovice), 2 min. za nafilmovaný pád
40:00
40:00
Během přestávky se olomoucký led stal dějištěm speciální události. Dlouholetý fanoušek Mory požádal svou partnerku, rovněž dlouholetou fanynku o ruku. Jak to dopadlo? Řekla ano.
44:37
Knotek svůj švih schoval za obránce Štencela, Dolejš si s ním i tak dokázal poradit.
46:50
Přečíslení tří domácích na dva hosty zakončil umístěný švih Ondruška, Dolejš vytáhl perfektní zákrok lapačkou.
48:00
Hostující Malec zůstal ležet na ledě, sudí přerušili hru, vylučovat se nebude, ačkoliv po Malcovi zůstala na ledě kalužinka krve.
Podle organizátorů přihlíží utkání 5320 diváků.
49:56
Vítkovice vytvořily melu před gólmanem Vošvrdou, Kucharczyk musel faulovat, aby zabránil šanci soupeře střílet do prázdné branky.
49:56
Vyloučen hráč Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
50:18
Horká chvilka pro domácí, sražený puk se odrazil od brusle hlavního rozhodčího a vzduchem plachtil na olomouckou branku. Vošvrda byl ale pozorný.
50:43
Tlak Vítkovic končí hvizdem sudího pro postavení hostujícího hráče v brankovišti.
51:14
V dobré pozici pálil Svoboda, obětavý pád domácího beka ale puk srazil nad branku.
52:10
Domácí jsou v plném počtu, hodně střel dokázali i tentokrát výkleky pochytat dobře postavení bránící hráči.
52:30
Húževka dobře míchal pukem kolem svého beka, dostal se i k zajímavé střele, puk u své tyčky ale betonem vyrazil Vošvrda.
53:32
Vyloučen hráč Herman (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Přísné vyloučení domácího Hermana, který v souboji tělo na tělo poslal na led soupeře. Podle sudích si však pomohl rukou.