Hezké odpoledne ze Zlína, kde se dnes střetnou dva týmy ze spodní čtyřky extraligy. Zlín se po porážce v Litvínově odporoučel opět na dno, Slavia je třetí od konce, ale má dva zápasy k dobru.
Slavia si páteční kolo s Brnem odložila, předtím prohrála tři zápasy, ve kterých inkasovala shodně šest branek.
Do sestavy domácích se nevešel Köhler, centra Leška se propadl až do třetí formace. První povede kapitán Čajánek.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Lacina (CZE) - Frodl (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 4 566

0:00
0:30
Prvních třicet vteřin se hrálo před Hromadou, hosté ale nevystřelili.
1:19
Čech sklepl nahození Kotvana, Furch přitiskl puk na tělo.
2:24
Kubišův pokus z pravého úhlu Furch snadno pokryl.
4:20
Vlachův útok dostal hosty pod tlak, Žižka zakončil obléhání slavistické brány střelou od modré do Furcha.
5:28
Vyloučen hráč Čermák (Slavia), 2 min. za nesportovní chování
Úplně zbytečný útočný faul Čermáka.
6:07
Veselý vyjel zpoza klece do pravého kruhu, jeho střela však byla hodně slabá a Furcha nemohla zaskočit.
7:28
Kubiš (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Ondráček
Stav zápasu Zlín - Slavia 1:0

Ondráček zachytil špatně vyhozený puk, jeho střelu Furch vyrazil před Kubiše, který zasouval do prázdné brány. Zlín využil přesilovku v poslední vteřině.
8:56
Vyloučen hráč Valenta (Zlín), 2 min. za držení protihráče
Podle dřívějšího posuzování běžný zákrok, dnes faul.
10:20
Marušák dvakrát po sobě vyhodil.
10:53
Divíšek (Slavia) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Valach a Stránský
Stav zápasu Zlín - Slavia 1:1

Horák nechal volného Divíška, který po pasu Valacha od modré pálil do odkryté brány. Hromada se nestihl přemístit.
12:10
Bednář sebral puk a jeho bekhendovou střelu Hromada vykopl.
13:17
Vyloučen hráč Veselý (Zlín), 2 min. za držení hole
Další faul, nad kterým se dá polemizovat. Veselý byl mezi třemi protihráči a jeho snahu se vymanit z obklíčení ocenili rozhodčí dvěma minutami.
14:22
Vyloučen hráč Čajánek (Zlín), 2 min. za krosček
Tohle už byl jasný faul a také hodně zbytečný. Čajánek krosčekoval na půlce hřiště a Slavia má téměř minutu výhodu dvou mužů.
15:13
Vlasák (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Zlín - Slavia 1:2

Vlasák hledal u levé tyče spoluhráče, puk si za svá záda nešťastně srazil nohou brankář Hromada. Pokračuje přesilovka hostů pět na čtyři.
16:25
Zlín je v pěti.
17:39
Vyloučen hráč Kotvan (Zlín), 2 min. za faul kolenem
Kotvan nechal koleno v cestě Tomicovi, který nevypadá vůbec dobře. Rozhodčí něco vysvětlují trenérům, dlouho se nehraje.
18:17
Vlasák se dvakrát opřel do puku, Zlín zachránil Hromada.
18:42
Vlasák (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Bednář a Valach
Stav zápasu Zlín - Slavia 1:3

Zlín je v oslabení tragický. Svoboda nevyhodil lehký puk a pohlednou souhru hostů zakonči Vlasák z levého kruhu.
19:31
Vyloučen hráč Holub (Slavia), 2 min. za sekání
Slavia se dopustila tří faulů během jednoho střídání, rozhodčí si ale vybrali pouze dva.
19:31
Vyloučen hráč Holub (Slavia), 2 min. za podražení
20:00
V první třetině padly čtyři góly, všechny z přesilovek. Nejednotný a bázlivý metr rozhodčích udělal z hokeje bramboračku.
20:00
20:32
První minutu oslabení ze čtyř mají hosté zdárně za sebou. Opařený Zlín ani nevystřelil.
21:15
Vyloučen hráč Svoboda (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
Další problematický faul proti Zlínu.
21:35
Leška (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Marušák a Okál
Stav zápasu Zlín - Slavia 2:3

Marušák nahodil puk a Leška nastavil hokejku tak šikovně, že s pomocí pravé tyče usměrnil puk do sítě.
22:59
Vyloučen hráč Valach (Slavia), 2 min. za krosček
23:29
Zlín je v pěti a za tři vteřiny budou hosté ve čtyřech.
24:56
Čajánek (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Marušák a Kotvan
Stav zápasu Zlín - Slavia 3:3

Čtveřice Slavie nestihla vystřídat a přetíženou obranu překonal Čajánek tvrdou ranou k levé tyči.
26:21
Svoboda (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Řezníček
Stav zápasu Zlín - Slavia 4:3

Svoboda nastartoval svoje motory, na pěti metrech přebruslil Krejčího a po kličce do forhendu zasouval do prázdné brány.
13:39
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Dominik Furch, nahradil ho Adam Svoboda
26:47
Říčka (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Okál a Leška
Stav zápasu Zlín - Slavia 5:3

To je uvítání nového brankáře. Okál nabil zpoza klece Říčkovi, který zavěsil pod víko. Svoboda byl na ledě 26 vteřin.
27:32
Kolářík zůstal sám u pravé tyče, Hromada domácí zachránil.
30:00
Holík vybídl k teči Holíka, puk letěl těsně nad horní tyč.
30:40
Sklenář sebral gól Sedláčkovi, když se položil hbitě tělem do jeho střely míří k pravé tyči.
31:37
Hosté teď absolutně nestíhají, čtyři inkasované branky za pět minut jim sebraly elán.
32:42
Čechova teč se lehce dotkla pravé tyče, Svoboda měl štěstí.
33:04
Vyloučen hráč Vlasák (Slavia), 2 min. za držení protihráče
33:48
Zlín se usadil před Svobodou, který lapil střelu Svobody z pravého kruhu.
35:04
Hosté jsou v plném počtu.
35:47
Zlín polevil a hektické tempo zápasu upadlo.
37:20
Slavistický kotel skanduje Lubina ven. Hostující kouč prožívá složité období.
38:21
Poletín třískl vzteky hokejkou o hrazení, chvíli předtím zazdil velkou šanci. Hromada se stihl přesunout k pravé tyči a puk zastavil hrudí.
39:35
Vyloučen hráč Veselý (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Čajánkova řada se dostala po tlak, který vyřešil Veselý faulem.
40:00
Zlínu se povedlo čtyřmi góly za pět 5 minut a 12 vteřin otočit skóre z 1:3 na 5:3.
40:00
40:00
41:36
Domácí se v oslabení tentokrát pohodlně ubránili.
45:00
Doležal nabral rychlost a příklepem Hromadu pořádně vystrašil. Domácí brankář puk vyrazil hokejkou.
46:35
Zlín teď zapnul, Svoboda puk raději přikryl pod lapačkou.
47:20
Ondráček (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Řezníček
Stav zápasu Zlín - Slavia 6:3

Totální kolaps obrany Slavie. Mezi dvěma beky projel Ondráček a snadno skóroval k pravé tyči.
50:09
Hra rychle plyne, Zlín si drží bez větší námahy vedení o tři branky.
50:35
Vyloučen hráč Marušák (Zlín), 2 min. za držení hole
51:40
Puk létal kolem odkryté klece domácích, žádný hostující hráč ho ale nedokázal dopravit do sítě.
52:36
Veselý (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Čajánek
Stav zápasu Zlín - Slavia 7:3

Veselý s Čajánkem rozebrali obranu hostů a Veselý střílel do prázdné klece vteřinu po návratu Marušáka z trestné lavice.
54:33
Čermák zůstal sám mezi kruhy, Hromada si na jeho ránu počkal.
55:02
König (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Čermák a Doležal
Stav zápasu Zlín - Slavia 7:4

Kotvan povalil vlastního brankáře a König od modré vymetl levý horní roh. Hromada nemohl zasahovat.