0:00
Hezký den z Ronda. Domácí Kometa hostí beznadějně poslední pražskou Slavii, potvrdí roli favorita? Příjemné chvíle při sledování online přenosu.
0:00
Oba vzájemné zápasy v letošní sezoně vyhráli Brňané. Doma sešívané deklasovali 7:1, v Praze přetlačila Kometa Slavii 6:4.
0:00
Kometě se po zranění vrací do sestavy kapitán Leoš Čermák a mladík Jan Káňa. Také se do sestavy po hostování vrací Tomáš Malec. Trenéři Slavie do branky nasazují od úvodní minuty Dominika Furcha.

Rozhodčí: Mikula (CZE), Šír (CZE) - Polonyi (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 7 200

0:00
Brněnské Rondo se pozvolna plní, po ledě krouží už čtveřice arbitrů.
0:00
Aréna se potemněla a za pískotu na led skáčou hosté.
0:00
Domácí vítá naopak hromový potlesk. Ještě před zápasem se koná drobná ceremonie. Brněnský útočník dnes hraje 900. extraligové utkání.
0:00
0:12
Do první šance se řítil domácí Němec, hostující beci ho včas a čistě odblokovali.
0:41
Tvrdá rána Bednáře prověřila domácího Čiliaka. Golman jistě vyráží betony.
1:04
Po Štichově střele od modré je před brněnským brankovištěm závar. Slavisté se ale k velké šanci nevypracovali.
1:45
Do třetiny Komety po pravém křídle zavezl puk Stránský, Čiliak jeho pokus jistí vyrážečkou.
2:20
Hostům se teď povedlo přečíslit Brno. Z druhé volny švihem pálil Kolařík, Čiliak beton vyráží do ochranné sítě.
3:50
Štich zachytil brněnské vyhození, jeho ránu zblokoval domácí bek.
4:19
Čiliak kryje další prudkou ránu. Slavia je zatím překvapivě aktivnější.
5:11
Kometa se dostávala do tlaku, S Vágnerovou přízemní ranou si Furch ale bez potíží poradil.
6:20
Němec využil zmatky ve středním pásmu, jeho ztečovaná rána je ale sousto pro lapačku hostujícího brněnského brankáře.
6:35
Domácí Vondráček hbitě ujel po levém křídle, jeho technické zakončení na zadní tyč si Furch pohlídal. Puk ukrývá do lapačky.
7:52
Puk skončil až v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
8:19
Po rychlé souhře se v pravém kruhu zjevil rozjetý Stránský, Kometu podržel Čiliak. Ramenem puk stěží vyrazil.
9:30
Hosté poměrně aktivně napadají, Kometa s tím má viditelné potíže.
10:11
Honejsek potáhl puk, jeho výzvu před branku ale nikdo nevyslyšel.
11:45
Brněnský kapitán Čermák vyšťoural za brankou puk, poté si ho však dlouho chystal ke střele, až o něj přišel.
12:21
Sklenář (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vlasák
Stav zápasu Kometa - Slavia 0:1

A Rondo teď ztichlo. Tandem slavistů vybojoval puk. Vlasákovu pobídku pak z brankoviště pohodlně zasunul za přesunujícího Čiliaka Sklenář.
13:05
Obecenstvo skandovalo: "Vyrovnat!" a málem ho vyslyšel Dočekal, který se ocitl sám mezi kruhy. Jeho ránu z prvé ale mezi betony Furch nepropustil.
14:33
Nabruslený Hruška pálí, hostující beci dobře vypomohli svému brankáři a ránu srazili do rohu kluziště.
15:26
Holec (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kolář a Divíšek
Stav zápasu Kometa - Slavia 0:2

Kometa teď absolutně nestíhala. Divíšek s Kolářem zaměstnali domácí obranu a Čiliaka. Opuštěný puk si tak dobruslil a zblízka přehodil ležícího Čiliaka. Kometa seznačně prohrává 0:2.
15:48
Vyloučen hráč Vas (Slavia), 2 min. za sekání
Probudí Brňany z letargie přesilovka?
16:27
Kempný napálil jen prvního bránícího hráče. Kometa se musí vystěhovat z útočné třetiny.
17:17
Kubošovu dělovku Furch kryje, po následném vyhození se rozléhá Rondem pískot.
18:17
Po konci přesilovky ještě prověřil brankáře sešívaných Káňa. Puk však trefil jen připravený beton.
18:49
Pražský Krejčí měl teď v útočném pásmu dostatek času napřáhnout a vypálit. Kotouč však do výstroje skryl připravený Čiliak.
19:16
Ton si parádně proklestil cestičku z levého rohu až do střelecké pozice, jeho švih ale lapil Furch.
20:00
První dějství mělo nečekaný průběh. Outsider se vůbec nezalekl favorita, Slavia byla rychlejší a důslednějším. A díky tomu, že využila dvě brněnské minely, po zásluze vede.
20:00
20:27
A Kometa načala druhou třetinu aktivně. Ton od pravého kruhu vypálil. Furch sice nemusel ani k ledu, ale s pokusem měl drobné trable.
21:06
Krásná kombinace brněnského dua Vondráček-Burian. Druhý jmenovaný technicky pálil z levé strany, Furch vyráží.
21:16
Domácí Honejsek lamentuje u rozhodčího zbytečně, podle arbitra útočník faulovaný nebyl. Vhazuje se ve středním pásmu.
21:47
Dočekal natáhl na sebe dva beky a krásně uvolnil Honejska. Jeho úmysl střílet mezi betony ale hostující golman vystihl. Slavia nadále vede dvoubrankovým rozdílem.
22:30
A Furch zase v permanenci, tentokrát si poradil s nepříjemným závarem.
23:51
Kempného dělovka jen rozezvučela mantinel na slavistickou brankou.
24:40
A další zákrok pro Furcha, tentokrát vychytal Vondráčka.
25:07
Rondo teď píská. Čiliak po ataku jednoho ze slavistů, který ho trefil při dorážení hokejkou, se svíjel chvíli u ledu, nakonec však vstal a hra pokračuje dál.
25:31
Vyloučen hráč Dočekal (Kometa), 2 min. za nesportovní chování
26:32
Slavia nahodila tak nemotorně, že se při přesilovce dopustila zakázaného uvolnění.
26:58
Nebezpečně pálil z úhlu hostující Poletín, Čiliak měl co dělat, aby se stihl přesunout a ránu tělem vyrazit.
27:56
Dočekal podle čárového zavezl puk do třetiny dřív, než se jeho parťáci z ní vyklidili.
28:35
Vyloučen hráč Ptáček (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
28:58
Vlasák se finesou krásně uvolnil, po následném závaru musel puk zády před brankovou čárou zakrýt ležící Čiliak.
29:48
Hosté se nedokázali zabydlet ve třetině. Kometě se povedlo vyhodit.
30:42
V závěru přesilovky domácím zatrnulo. Ležící brněnský brankář, jak si v chumlu našel puk Holec a jeho šourák proskotačil kolem levé brněnské tyčky.
32:00
Němec (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Kempný a Ton
Stav zápasu Kometa - Slavia 1:2

A máme tu zápletku. Němec ujel strnulé obraně Slavie. Vykoupal Furcha a forehendovou kličkou dává Kometě naději.
33:29
Tlak Komety brzdí posunutá branka. Kapitán Čermák se tlačil do brankoviště příliš vehementně.
34:15
Slavia se teď trochu zklidnila a dostala do hry.
34:40
Chybující hosté teď nabídli Koreisovi možnost. Do jeho střely mu vpadl obětavě jeden z červenobílých.
35:16
Forehendová klička Zohorny v síti neskončila, Furch byl na ledě včas.
35:52
Brno se dopouští zakázaného uvolnění.
36:04
Kempný prudce pálí téměř od modré, Furch v klidu kryje.
37:30
Hruškův úmysl vystihl dobře slávista Štich. Kometa ale nadále zůstává u kotouče.
38:29
Vyloučen hráč Divíšek (Slavia), 2 min. za hákování
39:09
Hruška (Kometa) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Ptáček a Kempný
Stav zápasu Kometa - Slavia 2:2

A v Rondu je srovnáno. Od pravého mantinelu vyslala skvostný pas po ledě Ptáček, do opuštěné klece puk doklepl Hruška, jehož zásah musel ještě posvětit videorozhodčí.
39:53
Vyloučen hráč Šenkeřík (Slavia), 2 min. za sekání
Kometa mohla jít do vedení. Ale na poslední chvíli požár uhasil hostující bek.
39:58
40:00
Po 40 minutách svítí na kostce skóre 2:2. Kometa byla ve druhé třetině jako vyměněná a díky zásahům Němce i Hrušky po zásluze srovnala.
40:00
41:32
O první vzrušení ve třetí třetině se postaral Vondráček, který střelou orazítkoval zadní mantinel.
42:20
... a teď musel už Furch zasahovat, Dočekal po dalekonosné ráně dobře hlídkoval před hostujícím golmanem.
42:56
Vyloučen hráč Zohorna (Kometa), 2 min. za faul loktem
43:37
Slavii se nedaří usadit v útočném pásmu. Kometa s přehledem vyhazuje a střídá obranné šiky.
44:31
Dočekal vypíchl Šenkeříkovi křižnou přihrávku. Kotouč skončil mezi diváky.
45:28
Ton (Kometa) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Hruška a Ptáček
Stav zápasu Kometa - Slavia 3:2

Hruška potáhl puk a poté přesně našel Tona, který se umně uvolnil. Jeho dělovka zastavila až síť. Kometa poprvé dnes vede.
47:38
V Rondu je oproti první třetině rozhodně veseleji. Diváci se baví a Kometa nadále útočí.
48:30
Střela z poloviny hřiště trochu Čiliaka vystrašila, puk raději dále nerozehrával a vyčkal na hvizd rozhodčího. Vhazuje se po jeho levici.
50:17
Honejsek vtipně hledal bekhendem volného spoluhráče před brankou, puk se zasekl u brusle jednoho ze slávistů.
50:52
Zohorna (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Ptáček a Kempný
Stav zápasu Kometa - Slavia 4:2

Potulující puk mezi kruhy našel Hynek Zohorna a jeho švih z otočky přesně zapadl do horního rohu. Kometa zvyšuje náskok.
51:08
Tentokrát je Furch pozorný, technický pokus kryje.
52:37
Vyloučen hráč Dujsík (Kometa), 2 min. za krosček
Jedna z posledních příležitostí Slavie na srovnání skóre.
53:30
Hosté jsou neškodní, přesilovky se jim dnes vůbec nevedou.
53:59
Za cenu sebeobětování se vrhl do střely brněnský Malec, rána ho trefila do hlavy a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.
54:41
Duel sleduje vyprodaná aréna. Hlasatel potvrdil, že je v Rondu 7200 diváků.
55:41
Po Dujsíkově průniku pálí ze druhé vlny Němec, Furch vyráží.
56:20
Vyloučen hráč Honejsek (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
56:28
Kometa ale hned po buly odpaluje kotouč do bezpečné vzdálenosti.
57:54
Hostující Valach chytal letící puk až modrou čárou. Slavia tak spáchala ofsajd.
58:17
Diváky pobaví ještě lehká šarvátka, jinak ale pomalu mohou Brňané slavit tři body.
59:00
Honejsek (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Káňa
Stav zápasu Kometa - Slavia 5:2

Po prázdné klece pojišťuje tři body Honejsek.
59:30
Duel se jen dohrává, Čiliak si připsal ještě jeden snadný zákrok.
Po hrůzostrašném úvod Kometa poslední Slavii udolala a zaslouženě vyhrála 5:2. Hezký zbytek z Brna a zase někdy na viděnou.

27. 2. 2015 18:20Slavia–Kometa 5:2
16. 1. 2015 18:00Kometa–Slavia 5:2
2. 12. 2014 18:15Slavia–Kometa 4:6
14. 10. 2014 18:00Kometa–Slavia 7:1
24. 1. 2014 18:20Kometa–Slavia 4:3
5. 12. 2013 18:20Slavia–Kometa 3:0
25. 10. 2013 18:20Slavia–Kometa 4:1
15. 9. 2013 17:00Kometa–Slavia 0:1