Příjemné odpoledne u sledování online přenosu čtvrtého zápase českých hokejistů na domácím mistrovství světa. Soupeřem ji bude Francie, Jágr a spol. nastoupí popvré odpoledne, předtím vždy zakončovali program večerním duelem.
Česko je po třech zápasech v pražské skupině A čtvrté, Francie je o bod zpět, takže jde o přímý souboj o poslední postupové místo do čtvrtfinále. Poslední vzájemný zápas na šampionátu v Bělorusku vyhráli Češi se štěstím 5:4 v prodloužení.
Češtín trenéři po pondělní porážce 3:6 od Kanady zatřásli sestavou a změnili složení všech formací. Nejvýraznější změnou je povýšení mladíka Simona do druhé řady k Jágrovi. Do elitní první řady se k Voráčkovi posunul Hertl.

Rozhodčí: Nord (SWE), Rantala (FIN) - Philblad (SWE), Suominen (FIN)
Počet diváků: 17 110

Nečekanou změnu v brankovišti připravili trenéři Francie. Matadora Hueta, který má třetí nejvyšší úspěšnost zákroků na turnaji a ve třech zápasech dostal jen pět gólů, dnes vystřídá Florian Hardy, který chytá německou bundesligu za Mnichov.
Do české klece se postaví podle očekávání Ondřej Pavelec, kterého však turnaj stejně jako Saláka nezastihl v pohodě - oba inkasují laciné góly. Čeští brankáři mají vůbec nejnižší procentuální úspěšnost zákroků 81,94!
Všichni aktéři jsou na ledě, v sestavě Francie schází hvězdný útočník Stéphane Da Costa.
0:00
0:01
První buly vyhrála Francie.
0:20
Hejda měl puk na dlouhou hůl a utekl mu do středního pásma.
1:04
Jágrův útok se usadil ve francouzském pásmu, puk ale honil po mantinelech a soupeřův gólman nemusel zasahovat.
1:54
Novotnému scházela šikovnost v zakončení, zblízka nedokázal zvednout puk nad beton brankáře.
3:04
Češi rychle střídají, v obraně nastupuje sedmý obránce Krejčík.
3:24
Kolář měl slušnou pozici, ale stejně jako Novotný neuměl poslat puk vzhůru, kde byl prostor, a trefil Hardyho.
5:20
Smoleňák se marně snažil tečovat nahození od modré.
6:32
Voráčkova formace podržela soupeře před Hardym, jenže ten si připsal pouze jeden lehčí zákrok.
7:06
Jágr se nerozpakoval vypálit, Hardy si po jeho střele nebyl jistý, kde je puk, než ho pod jeho betony uklidil spoluhráč.
7:15
Erat si popojel po buly k modré čáře, jeho žabička přeletěla horní tyč.
7:55
Čáslavovu střelu dorážel Smoleňáka z úhlu do brankáře.
8:33
Hejda zkoušel nahrát o zadní mantinel, Francouzi si odraz pohlídali.
9:19
Roussel s Nakládalem mají potřebu si vyměnit názory, hrozící potyčku utnuli sudí.
9:40
Erat nabízel Novotnému puk na teč, český útočník na puk nedosáhl.
10:23
Po Kolářově ráně od modré zmizel puk všem z dohledu, po chvilce spadl z ochranné sítě.
10:55
Roussel dostal od Němce ukázkový bodyček, takové zákroky se už na kluzštích vidí málo.
11:21
Kovář objel klec, jenže sám před Hardym puslal puk zase jen do brankáře, který nedovolil českým hráčům dorážet.
12:28
Češi motali Francouze dobrou minutu v jejich třetině, nejnebezpečnějčí byly dvě střely Jordána od modré - ani jedna ale svůj cíl nenašla. Česi vedou před druhou komerční přestávkou na střely na bránu 9:1.
13:20
Ojedinělý výpad Francie, Sascha Treille ale Pavelce nepropálil. Následný protiútok Češi pokazili.
14:10
Jordán napřáhl tak mocně, že vyrazil Da Castovi hokejku z rukou, Hardy puk pokryl.
15:25
Voráček obkroužil klec, a když už chtěl zakončit, poddjely mu nohy.
16:22
Tak už i Pavelec je v zápasové teplotě. Dvakrát mu zavařil Fleury, který se vrhl po puku rybičkou, aby za pár okamžiků střílel do českého brankáře z pravého kruhu.
17:32
Vyloučen hráč Janil (Francie), 2 min. za hákování
První přesilovka zápasu, vynutili si ji Češi.
18:33
Francie se rychle dostala do středního pásma, kde mají Češi problém založit kloudný útok.
19:32
Francie se ubránila a v oslabení se její hráči ani pořádně nezapotili.
19:55
Smoleňák zůstal na chvíli před Hardym, než se ale zorientoval, brankář puk hokejou odklidil ze své blízkosti.
20:00
Češi mají jasnou převahu, jenže je jalová. Nové složení útoků moc nefunguje, Francii stačí stát ve středním pásmu, a co projde, lapne Hardy.
20:00
20:16
Hertl poslal puk od mantinelu na Hardyho, jeho střela ale neměla parametry překonat brankáře.
20:38
Češi špatně střídali, Fleury zpoza brány našel volného Chakiachvilliho, předvést se musel Pavelec.
21:10
Němec (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Česko - Francie 1:0

Konečně se ujala střela od modré. Přes clonícího Hertla brankář nic neviděl a puk z hole Němce ho procedil pod horní tyč.
22:29
Vyloučen hráč Guttig (Francie), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
22:50
Jágrovu střelu vyrazil Hardy. Češi pak přišli o pásmo.
24:00
Češi drží Francii pod tlakem, střely ale duní jen o zadní mantinel.
24:30
Francie oslabení ustála.
25:00
Simon v dobré pozici nezpracoval puk, vhazuje se ve středním pásmu.
25:59
Národní tým zvýšil obrátky, Němec se z pozice obránce dostal až za branku, odkud nabil Červenkovi. Hardy byl v pozoru.
26:22
Hardymu zazvonila tyčka po Červenkově ráně. Na začátku akce stálo dobré napadání.
26:58
Sobotka (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Krejčík
Stav zápasu Česko - Francie 2:0

Francouští hráči se shlukli před svým brankářem, který tak neviděl Sobotkův projektil těsně na ledem. Asistenci má po prvním duelu zatracovaný bek Krejčík. Oba české góly padly od modré.
28:41
Hecquefeuille (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Lamperier a Guttig
Stav zápasu Česko - Francie 2:1

Hecquefeuille si sjel od modré do pravého kruhu a hráč s nejkrkolomnějším jménem na šampionátu puk bez ostychu zavěsil pod horní tyč. Před Pavelce se natlačilo pět hráčů a český gólman neměl dostatečný výhled.
29:50
Komerční přestávka přijde české lavičce vhod, inkasovaný gól domácí zmrazil.
30:26
Vyloučen hráč Da Costa (Francie), 2 min. za hru vysokou holí
Útočný faul Da Costy nabízí druhou přesilovku pro český celek. Na tu nemuselo ani dojít, Hertl ale zblízka Hardyho bekhendem v avizované výhodě nepřekonal.
31:15
Česku vázne kombinace, nahrávku u modré čáry vystihl Treille.
32:33
Dvě šance Kováře z levého kruhu, první zastavila tyč, druhou oblouk branky.
33:08
Na ledě leží Němec, který po souboji se Saschou Treillem dopadl hlavou a zády na mantinel. Český obránce je v péči lékařů na střídačce.
34:07
Hardy postřehl puk po střele Hertla až na poslední okamžik, přesto si připisuje zákrok.
35:26
Do rozmíšky před Hardym se vložil dokonce i Jágr, který se zastal benjamínkä Simona, jenž dostal od Francouzů pár tvrdých šťouchanců. Nejaktivnější rváči dostanou dvě minuty.
35:26
Vyloučen hráč Jágr (Česko), 2 min. za hrubost
A jsou to dva bývalí spoluhráči z Dallasu.
35:26
Vyloučen hráč Roussel (Francie), 2 min. za hrubost
36:51
Hardy utěsnil průchody do své brány, Zaťovič to měl v zakončení těžké.
37:15
Fleury se proháčkoval až před Pavelce, český brankář vytasil důležitý zákrok.
37:50
Oba celky jsou už kompletní.
37:58
Vyloučen hráč Zaťovič (Česko), 2 min. za hákování
38:21
Na ledě se, čert ví jak, objevily dva puky, rozhodčí okamžitě přerušili hru.
39:58
Češi se v oslabení ubránili.
40:00
Českým hokejistům se povedl nástup do prostřední třetiny, z vedení 2:0 se ale těšili jen 103 vteřin, než Pavelce zbavil nuly Hecquefeuille. Růžičkův tým nebude mít v závěrečné třetině klid, dokud opět neodskočí na rozdíl dvou branek.
40:00
40:30
Pavelec puk po nahození od modré raději podržel v lapačce. Francie začala aktivně.
40:58
Besch netrefil puk před Pavelcem po vtipné nahrávce Da Costy, na druhé straně se prodral před brankáře Jágr, Hardyho procedil, jenže kotouč doklouzal mimo bránu.
42:20
Velká šance Raouxe, který vztekle práskl hokejkou o led. Před sebou viděl mezeru mezi Pavelcem a jeho klecí, jenže ji netrefil. Růžička si bere oddechový čas, aby přetížené pětici ulevil po zakázaném uvolnění.
42:55
Janil klekl do střely Smoleňáka.
43:07
Pavelec je pod palbou, do zakončení se dral Da Costa, český brankář odolal.
44:25
Jágr (Česko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Kovář a Simon
Stav zápasu Česko - Francie 3:1

Úleva pro český tým, opět si bere náskok dvou branek. Jágr si počkal na odražený puk po střele Kováře a s Janilem přilepeným na svém těle doklepl puk do odkryté klece. Tohle je pro Francii studený sprcha, doteď byla ve třetí části lepší.
46:04
Hertl z otočky minul. Po komerční přestávce se bude ale vhazovat před Pavelcem.
46:48
Jágr zadovkou Kováře nenašel, Čáslavovu střelu pak Fleury srazil vysoko nad.
47:12
Puk se znovu zamotal do ohranné sítě. Buly ve středním pásmu.
47:50
Sobotka svižně vypálil od levého mantinelu, Hardy se nemusel přesouvat, protože puk cíl minul.
48:28
Němec (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Hertl a Voráček
Stav zápasu Česko - Francie 4:1

Němec je střelcem zápasu. Hertl potvrdil, že se mu v zakončení letos nedaří, zahozené sólo ale proměnil v gólovou nahrávku pro Němce, který se prosadil ránou ze tří metrů. Druhou asistenci dostal Voráček, který uvolnil Hertla.
50:16
Hardy se při rozehrávce za svou klecí zamotal s pukem, Erat mu ho ale nevzal.
50:33
Hned po vyhraném buly ve vlastním pásmu vyrazil na zteč Koukal, Hardy jeho pokus s námahou vyrazil.
51:54
Sobotka dvakrát prověřil Hardyho, pak napálil na francouzského brankáře puk Hertl.
53:22
Vyloučen hráč Hecquefeuille (Francie), 2 min. za podražení
Češi už mají zápas ve své moci, sebevědomí si můžou zvednout v přesilovce. Dnes žádnou ještě nevyužili.
54:11
Po 50 vteřinách se Francie vymanila ze sevření ve vlastním pásmu.
54:49
Červenka (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Němec a Krejčík
Stav zápasu Česko - Francie 5:1

Červenka měl při dorážce spoustu času, aby zvedl puk pod víko. Zblízka sledoval jeho zakončení taktéž nikým nehhlídaný Sobotka. Obránci se na oba útočníky vykašlali.
55:45
Mela před Pavelcem, puku se zmocnili Češi a vyvezli ho do bezpečné vzdálenosti od své brány.
56:24
Voráček hledal napříč pásmem Hertla, který byl rychlejší než puk a nestihl ho u pravé tyče zpracovat.
58:04
Černou gumu skryl pod lapačku Pavelec, pak se chvíli pošťuchovali Čáslava s Bertrandem.
58:44
I když už Francie nemá šanci na otočení výsledku, nic nebalí a snaží se přidat svůj druhý čestný úspěch. Proti je ovšem Pavelec.
59:34
Kovář se proštrykoval přes dva obránce, Hardyho ale neprocedil.
Češi si připisují povinné tři body. Dvě třetiny ale o výsledek trnuli, odbojnou Francii zlomil až gól Jágra na 3:1.
Nejlepšími hráči jsou obránci - francouzský Auvitu a podle očekávání Ondřej Němec, který ke dvěma brankám přidal asistenci.
Děkujeme za pozornost. Program šampionátu však dnes ještě nekončí. Od 20:15 hodin jsou na programu další dva zápasy, Češi se zítra odpoledne utkají s Rakouskem. Francie se o den později potká se suveréní Kanadou.

13. 5. 2018 16:15Francie–Česko 0:6
14. 5. 2017 16:15Francie–Česko 2:5
7. 5. 2015 16:15Česko–Francie 5:1
20. 5. 2014 19:45Česko–Francie 5:4
9. 5. 2010 16:15Česko–Francie 6:2