Pěkný sobotní podvečer z Mladé Boleslavi, kde pokračuje čtvrtfinálová série play-off hokejové extraligy. Domácí vedou nad Hradcem Králové 2:1 na zápasy a dnes se mohou výrazně přiblížit k historickému postupu do semifinále.
Při pátečním utkání byl mladoboleslavský stadion vyprodaný a dnes to zřejmě nebude jiné. Už 45 minut před úvodním vhazováním je totálně našlapaný sektor hradeckých fanoušků a obsazené jsou i prostory na stání napříč celým stadionem.
0:00

Rozhodčí: Hodek (CZE), Polák (CZE) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 4 200

0:25
Domácí se hned po pár vteřinách usadili v útočném pásmu, Lenc dostal přihrávku do střeleckého prostoru, ale puk mu trochu odskočil.
0:48
Klimenta (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Urban T.
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 1:0

Stejně jako v pátečním třetím utkání, i dnes se na gól čekalo jen krátce: včera rychle otevřel skóre Hradec, tentokrát Boleslav díky Klimentovi.
1:20
Zakázané uvolnění domácích.
1:41
Odpovědět hned mohl hradecký Mertl, dostal pohotovou přihrávku zpoza brány, ale kotouč nastřelil jen velmi lehce. Rittich zasáhl.
2:59
I čtvrtý zápas série začíná na maximum, diváci jsou nadšení.
3:39
Hradecký Dej kvůli spoluhráči v útočném pásmu nemohl s pukem do třetiny, a tak hosté začnou rozehrávkou v obranné části.
4:09
Zákrok Kacetla, vhazuje se po jeho vyrážečce, čili vpravo.
4:41
Domácí Jarůšek se snažil proháčkovat mezi kruhy, ale tam bylo těsno.
5:14
Šimánek nemohl pokračovat v útoku po levém křídle, protože Kudrna stál v brankovišti Ritticha.
5:39
Boleslavský Ďurač se rozhodl zavézt puk do útočného pásma středem, ale mezitím už modrou přejeli jeho spoluhráči napravo. Ofsajd.
6:19
Klepiš si chtěl u mantinelu v útočného pásmu prohodit puk mezi dvěma protihráči, ale to bylo moc.
6:46
Vyloučen hráč Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Jarůšek získal pro Boleslav první přesilovku, v útočném pásmu ho podrazil Pláněk.
6:46
Během komerční přestávky boleslavský kotel roztáhl transparent s devítkou a nápisem "Díky, kapitáne" adresovaný Davidu Výbornému.
6:50
Hned po vhazování Hradec vyhazuje.
7:22
Střela Klepiše od modré, zákrok Kacetla betonem.
8:04
Lenc (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Trončinský a Urban T.
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 2:0

Parádní přesilovková kombinace. Trončinský se poblíž brány vyhnul dvěma protihráčům, napříč brankovištěm naservíroval kotouč Lencovi a ten snadno skóroval do odkryté sítě.
9:35
Vyloučen hráč Jarůšek (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
Útočný faul Jarůška přímo před Kacetlem. Boleslavský útočník se provinil z přemíry snahy získat puk.
9:55
Moc nescházelo, aby Musil po Urbanově přihrávce mohl upalovat od červené sám na gólmana. První dotek s pukem mu však nevyšel.
10:26
Vyloučen hráč Bednář (Hr. Králové), 2 min. za hru vysokou holí
12:02
Domácí si v útočném pásmu až moc zahrávali, Hradečtí šli do brejku, ale proti střele Vašíčka z hranice kruhu dobře povyjel Rittich až před brankoviště.
12:27
Akce po ose Musil - Klimenta - Jarůšek na závěr boleslavské přesilovky: ale Jarůškovi scházelo k přesnějšímu a důraznějšímu zakončení více prostoru.
13:22
Vyloučen hráč Vantuch (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Zbytečný zákrok Vantucha ve středním pásmu na projíždějícího hráče.
13:47
Hradec v oslabení zahrozil rychlým brejkem, na vzdálenější tyči zakončoval Šimánek, ale už neměl ideální střelecký úhel.
15:35
I po návratu Vantucha z trestné lavice ještě domácí chvíli těžili z přesilovkového tlaku, kombinaci zakončoval z otočky Musil a Kacetl vyrazil puk do ochranné sítě.
16:17
Domácí šli do zajímavého brejku, ale Ďurač - aby se vyhnul hradeckému obránci - musel na modré udělat kličku. A mezitím Látal vjel do útočného pásma. Ofsajd.
16:51
Vyloučen hráč Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
Musil byl na brankovišti neodbytný a vybojoval přesilovku.
17:16
Po vhazování zůstal puk volný a Klepiš okamžitě pálil - do Kacetla.
17:40
Propagační střela Deje na Ritticha, který ještě stihl vyklepat puk z lapačky a rozehrát.
19:01
Současně s návratem Vydareného šli hosté do brejku 2 na 1, Mertl to vzal na sebe, ale Ritticha nepřekonal ani střelou, ani druhým pokusem po objetí brány.
19:25
Vyloučen hráč Lenc (Ml. Boleslav), 2 min. za napadení
20:00
Mladá Boleslav v první třetině přehrála Hradec, její náskok mohl být i výraznější. Hodně je vidět Urban, který chyběl v předchozích dvou utkáních série kvůli disciplinárnímu trestu.
20:00
20:43
Přesilovková střela Pavlase z mezikruží nebyla tak tvrdá, ale přesná - puk se odrazil od tyče.
21:25
Boleslav v pěti.
21:39
Zakázané uvolnění domácího týmu.
21:49
Urban T. (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Lenc a Pacovský
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:0

Domácí prchli do přečíslení 2 na 1, Lenc naservíroval puk Urbanovi a ten gólem stvrdil, že dnes hraje skvělý zápas.
22:00
Zákrok Ritticha poté, co k němu doklouzal puk ze střední třetiny.
22:34
Vyloučen hráč Pabiška (Ml. Boleslav), 2 min. za vražení na hrazení
23:11
Po střele Šimánka mimo projel puk podél hrazení až mimo hradecké útočné pásmo.
24:30
Červený (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Ihnačák a Čáp
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:1

Čtyři vteřiny před vypršením trestu Pabišky se hosté prosazují. Červený zůstal volný mezi kruhy a pohotově propálil Ritticha.
24:50
Zákrok Ritticha lapačkou po nahození Šimánka od pravého mantinelu.
25:00
Nebezpečná střela hradeckého Pláňka proletěla od modré mimo boleslavskou bránu.
25:25
Hyka z rohu útočného pásma nadvakrát dostal přihrávku k Pabiškovi, ale ten nezpracoval kotouč.
25:32
Vyloučen hráč Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za hru vysokou holí
26:17
Hra přerušena kvůli ležícímu Pavlasovi mezi kruhy, kde po něm zůstávají kapky krve.
26:17
Vyloučen hráč Lenc (Ml. Boleslav), 2+2 min. za hru vysokou holí
Po delší poradě rozhodčí vylučují Lence za předcházející zákrok na Pavlase.
26:22
Hned po vhazování pálil hradecký Frühauf od modré, Rittich dobře viděl a zasáhl lapačkou.
27:32
Hosté v pěti i s Vydareným a začíná jejich zkrácená přesilovka, která přesto bude trvat déle než dvě a půl minuty.
28:11
Stříteský vzduchem vyhodil a boleslavská čtyřka střídá.
29:43
Z hradecké početní výhody už zbývá jen minuta. Rittich zatím neměl žádnou těžší práci.
29:52
Až teď to bylo pro Ritticha složitější, protože při střele Deje před ním stínil jeden z hradeckých hráčů. Ale boleslavský brankář i tak zasáhl.
30:11
Ani Courchaine nevěří, co teď spálil! Měl před sebou odkrytou celou horní polovinu boleslavské branky, ale místo toho napálil ochrannou síť.
30:17
Domácí po dlouhé době v pěti.
31:51
Domácí bek Trončinský se rozjel v obranné třetině a projel celé hřiště. Zavezl puk do rohu útočného pásma.
32:41
33:00
A znovu.
33:21
Kučný padl do hradecké střely dva metry před Rittichem a připsal si zákrok místo něj.
33:49
Na druhé straně to zkoušel Ovčačík, Kacetl vyrazil puk nad sebe do vzduchu.
34:11
Znovu pálil Ovčačík, po jeho ráně vznikl u Kacetla závar, ale hradecký gólman nepřehlednou situaci zvládl.
34:40
Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Šimánek
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:2

Kudrna vrací Hradec do hry. Najel před bránu, nikdo z Boleslavských si ho nevšímal, a zkušený hostující útočník nadvakrát překonal Ritticha.
35:04
Vyloučen hráč Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za hákování
Vydarený zahákoval Hyku, který se před něj dostal a už zakončoval u Kacetlovy brány.
36:47
Vyloučen hráč Pacovský (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
37:06
Vyloučen hráč Voráček (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Po dalším trestu pro domácího hráče létají na ledovou plochu kelímky od piva i papírová tleskadla.
37:33
Zdálo se, že jeden z Hradeckých seknul Ritticha, když už měl puk v lapačce. Pak se strhla mela, ale rozhodčí teď nevylučují.
38:01
Po nebezpečné teči Vantucha z bezprostřední blízkosti drží Rittich puk v náruči.
38:22
Rittich v dvojnásobném oslabení připisuje jeden zákrok za druhým. Další vhazování v boleslavském obranném pásmu.
38:32
Bednář (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 3:3

Ale teď už ani Rittich na puk nedosáhl. Bednář dostal přihrávku na levý kruh a z první se trefil za přesouvajícího se boleslavského gólmana. Rozhodčí ještě volal videokolegovi, ale porada byla rychlá: gól platí.
38:46
Vyloučen hráč Musil (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Domácí jdou znovu do tří, tentokrát na 20 vteřin.
39:37
Boleslav vyhazuje.
40:00
Boleslav v úvodu druhé třetiny vedla už 3:0, ale Hradec se dotáhl, dvakrát skóroval v přesilovce.
40:00
40:46
Boleslav odbránila zbývající část oslabení a Musil se vrací z trestné lavice do hry.
41:57
Boleslavský Musil pojede trestné střílení! Fauloval Courchaine.
41:57
Jede Hyka...
41:57
Hyka už měl gólmana položeného, zkoušel kulišárnu, ale puk se zastavil pár centimetrů před brankovou čárou.
42:44
Oba týmy chtějí hrát, tlačí se dopředu - a teď je z toho zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
44:36
Hyka vystřelil z pravého kruhu přes obránce, Kacetl udržel puk v náruči.
46:28
47:12
Hyka před útočnou modrou z otočky poslal puk na Kacetla, tam ho přebírají hosté.
48:18
Utkání sleduje stejně jako včera vyprodaný boleslavský stadion - 4 200 diváků.
49:24
Lenc dostal mezi kruhy přihrávku od Klimenty, ale příliš dlouho natahoval ke střele, až ránu srazil jeden z hradeckých beků.
50:02
Hradecký ofsajd. Ihnačák na pravém křídle napřahoval zbytečně.
50:41
Kučný srazil puk rukou ve středním pásmu do volného prostoru, kam jako první dojel Musil. Píská se přihrávka rukou.
51:50
Potlesk hokejových fanoušků fotbalistům: hlasatel oznámil výsledek ze Synot ligy Mladá Boleslav - Jablonec 1:0.
53:18
Pacovský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Urban T. a Jarůšek
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 4:3

Puk propadl kolem dvou boleslavských hráčů až k bruslím Pacovského, který ho zblízka poslal za Kacetla.
54:10
Boleslavští hráči ožili stejně jako fanoušci na tribunách. Domácích je plný led.
54:48
Frühauf (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Mertl a Šimánek
Stav zápasu Ml. Boleslav - Hr. Králové 4:4

Rychlá hradecká odpověď na 4:4. Frühauf pohotově vystřelil z levého kruhu a puk proletěl kolem Rittichovy hlavy do brány.
56:23
Právě střelec Frühauf se drží za nos, odhodil rukavice a mizí na střídačku. Hra přerušena, ale nevylučuje se.
56:38
Hra se vrací před Kacetla. Hradečtí vyhodili na zakázané uvolnění.
57:15
Vyloučen hráč Dej (Hr. Králové), 2+2 min. za hru vysokou holí
Aby to hosty nemrzelo, teď budou ve čtyřech kvůli útočnému faulu Deje na Ovčačíka.
57:54
Hosté mají na chvíli klid. Hra se přesouvá do střední třetiny kvůli postavení boleslavského hráče v brankovišti.
58:33
Domácím zatím přesilovka moc nejde, ale ještě mají spoustu času.
59:52
Důležitý zákrok Kacetla proti střele Hyky z levého křídla.
60:00
Třetí ze čtyř zápasů této série jde do prodloužení.
60:00
61:03
Tečovaný puk končí v ochranné síti nad Kacetlem: ze čtyřminutového trestu Deje už zbývá jen 12 vteřin.
61:15
Dej je zpátky ve hře. Hradec přežil moment, který může být důležitý pro celou sérii.
61:58
Hra přerušena po srážce Hyky a Čápa.
62:31
Nejprve zákrok Ritticha, po kterém Šimánek střílel ještě jednou a zblokovaný puk skončil mimo ledovou plochu.
63:30
Voráček zadovkou posílal puk před Kacetla, ale tam domácí nebyli.
63:40
Vyloučen hráč Červený (Hr. Králové), 2 min. za zdržování hry
Červený vyhodil puk z vlastního pásma mimo ledovou plochu a Hradec čekají další dvě minuty pravdy.
64:10
Zřejmě se bude volat videorozhodčímu. Urban, dnes už čtyřbodový, poslal puk kamsi k brankové čáře.
64:30
Ale zatím pokračuje hra.
65:20
Neuvěřitelný nápor domácích kolem brankoviště, snad tři závary před Kacetlem, ale Hradec pokaždé odolal.
67:33
Parádní momenty, hraje se snad pět minut bez přerušení. Tohle fanoušky moc baví!
68:05
Vyloučen hráč Voráček (Ml. Boleslav), 2 min. za zdržování hry
A teď pro změnu dvě krušné minuty pro Boleslav. I Voráček vyhodil puk mimo.
68:05
A zdá se, že žádná konzultace s videorozhodčím kvůli situaci z času 64:10 neproběhne. Zřejmě tedy jen klam...
68:05
Hradecká přesilovka začíná.
68:10
Klepiš hned po buly prošťouchal puk do střední třetiny.
69:33
Hradecká pětka se sama vyhnala z útočného pásma.
70:05
Domácí přežili oslabení. Jsou v pěti.
71:15
Tempo je tak strhující, že hráči nyní málem přeslechli píšťalku čárového rozhodčího při odpískání ofsajdu.
71:50
Domácí zvládli horké chvilky po námazu obránce Robara.
72:10
A teď už zase zasahoval hradecký Kacetl po nahození z pravé strany. Bude se vhazovat.
73:29
Boleslavský Urban, dnešní čtyřbodový hrdina domácích, po souboji na útočné modré zůstal ležet. Po přerušení nakonec odjíždí po svých a sklízí potlesk.
74:33
Trončinský dnes poněkolikáté projel celé hřiště, jen gól scházel! Další velký moment.
75:39
Sražený puk končí nad Kacetlem. Boleslav má při posledních střídáních více ze hry.
76:28
Boleslavský útok zastavil ofsajd. Překřížení Klepiše a Pacovského na modré zřejmě neproběhlo v pořádku.
77:29
Z prodloužení zbývá už jen dvě a půl minuty. Směřuje stejně jako včera zápas do nájezdů?
78:25
Mertl přejel do útočného pásma moc rychle, dřív než tam šel puk. Ofsajd.
78:25
Hosté si vzali oddechový čas.
79:58
Časomíra už sice doběhla, ale poslední střela Hradce přes celé hřiště šla na zákazané uvolnění dřív než byl konec. Takže se zřejmě ještě jednou bude vhazovat před Kacetlem.