Hezké odpoledne ze Zlína, kam k zápasu 47. kola dorazila pražská Sparta.
Pro domácí jde o první utkání po reprezentační přestávce, protože středeční zápas v Liberci si předehráli před ní. Sparta se ve středu představila doma, kde podlehla Hradci Králové 2:5.
Oba rivalové mají o co hrát. Zlín usiluje o předkolo play-off. Zatím je jedenáctý, na desátou příčku ztrácí dva body. Sparta brání čtvrtou pozici, na pátý Litvínov má k dobru jen bod.

Rozhodčí: Čech (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 204

Vzájemné zápasy v letošní sezoně zvládá lépe Sparta. Doma vyhrála 5:1 a venku 4:0. Zlín uspěl až ve třetím utkání těsně před koncem roku 2016, kdy zvítězil v metropoli 3:0.
Na poslední chvíli vypadl ze zlínské sestavy nemocný obránce Oldrich Kotvan. Naopak po zranění se do ní vrací další zadák Oldřich Horák.
Stadion si před zápasem minutou ticha připomene včera zesnulého trenéra Josefa Augustu, který ve Zlíně trénoval v letech 1992 - 93.
0:00
0:29
První zásah si připsal domácí Kašík, který nejistě kryl Řepíkovu střelu od pravého mantinelu.
0:58
Druhá lajna Sparty se usadila v pásmu, ale Klimek se k zakončení nedostal.
2:01
Po špatné rozehrávce Řezníčka následovala střela od modré, kterou Kudrna tečoval do Kašíka.
3:49
Po vyhraném souboji u mantinelu střílel Řezníček od modré, těsně minul.
4:22
Kašík vytěsnil Kumstátovu teč, který vložil hůl do Švrčkovy střely.
4:55
Po nahrávce od zadního mantinelu Okál těsně minul.
5:19
Pöpperle vyrazil špiplavou střelu Řezníčka od modré.
5:34
Vyloučen hráč Cingel (Sparta), 2 min. za sekání
6:51
Bukarts zůstal sám před Pöpperlem, ale trefil jen tyčku. Pak ho jeden z protihráčů seknul, takže odjel na střídačku s bolestivou grimasou. Ovšem nevylučuje se.
7:34
Cingel je na ledě.
9:17
Kašík při rozehrávce nechal hokejku za brankou, ale hosté toho nedokázali využít.
10:33
Dost dlouho se hrálo bez přerušení, takže teprve nyní je prostor na první reklamní přestávku.
12:16
Matějíček vypracoval tutovku pro Šťastného, který v koncovce totálně selhal. Byla před ním prázdná branka, ale trefil jen tyčku.
13:12
Buchtele z první těsně minul.
13:38
Zlín hrál v šesti, ale rozhodčí si toho nevšimli.
13:57
Gernátova ostrá střela Kašíkova vypadla z výstroje. Domácí brankář se ale rychle zorientoval a puk okamžitě přikryl lapačkou.
14:22
Ostřížek si vyměnil puk s Honejskem, ale prováhal vhodný okamžik na překvapivou střelu.
15:43
Sparta zamkla soupeře v pásmu, po Kudrnově střele puk těsně minul pravou tyčku.
16:41
Bukarts podruhé zůstal před Pöpperlem a podruhé trefil tyčku.
16:58
Bukarts nyní pálil z pravého kruhu, ovšem mířil jen doprostřed branky.
17:47
Pech uvolnil Kumstáta, který zůstal volný před Kašíkem. Hostující útočník ale ani opakovaným pokusem neprotlačil puk do branky.
18:15
Puk už byl ve středním pásmu, když se před Kašíkem srazili Kudrna a Cingel.
19:21
Po Holíkově průniku zůstal puk volný v brankovišti, ale nikdo z domácích ho nedokázal dorazit.
19:28
Na druhé straně zahrozil Řepík, při akci dva na jednoho vystřelil, jenže minul.
19:35
A v zápětí střílel z mezikruží Žižka, Pöpperle konce hole vyrazil.
20:00
Úvod utkání patřil Spartě, ale domácí nastartovala přesilovka. Od té doby byli aktivnější, jenže trefovali jen tyčky.
20:00
21:35
Kubiš nabil Blaťákovi, který od modré minul.
22:36
Šťastný vypálil zpoza beka, Pöpperle vyrazil do ochranné sítě.
23:08
Buchtele vložil hůl do Popelkovy přihrávky na Bukartse, takže puk skončil ve středním pásmu.
24:57
Vyloučen hráč Piskáček (Sparta), 2 min. za napadení
25:06
Říčkovi střela z pravého kruhu nesedla, takže Pöpperle s ní neměl moc práce.
27:07
Sparta je v pěti, v pohodě se ubránila.
27:28
Chytil se řítil na Pöpperleho, perfektním obranným zákrokem jej zastavil Švrček.
28:21
Vrána byl v tutovce po přihrávce od zadního mantinelu, ale zblízka Kašíka nepřekonal.
30:05
Hraje se nahoru dolů, tentokrát zahrozila Sparta dva na jednoho. Při zakončení neuspěl Gerhát.
31:25
Honejsek tečoval střelu od modré do Pöpperleho.
32:05
Řepík (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vrána a Kalina
Stav zápasu Zlín - Sparta 0:1

Domácí propadli a Sparta toho dokonale využila. Vrána uvolnil Řepíka, který zakončil do prázdné branky.
33:57
Sparta po ledě létá, zatímco Zlín je po inkasovaném gólu v útlumu. Uklidnit ho může reklamní pauza.
34:29
Vrána najel po odpískání do Kašíka, načež se strhla mela.
34:29
Vyloučen hráč Vrána (Sparta), 2 min. za napadení
34:52
Zlín zase trefil jen tyčku, tentokrát při Řezníčkově dorážce.
36:01
Domácí ostřelují Pöpperleho od modré, který drží Spartu. Vyznamenal se zejména při Říčkově teči.
36:29
Sparta zvládla i třetí oslabení.
37:15
Žižka dostal pukem do obličeje a s bolestivou grimasou jede na střídačku.
38:06
Ostřížkova rána skončila v Pöpperleho lapačce.
38:55
Rychlý kontr Sparty, v koncovce neuspěl Hlinka.
39:21
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Smejkal
Stav zápasu Zlín - Sparta 0:2

Blaťák špatnou nahrávkou pomohl hostům ke gólu. Smejkal od zadního mantinelu uvolnil Buchteleho, který nedal Kašíkovi šanci.
40:00
Zlínské postupové šance povážlivě klesají. Zatímco domácí jsou v koncovce bezzubí a nedokáží se prosadit ani v přesilovkách, Sparta soupeřovy chyby nemilosrdně trestá.
40:00
41:18
Do šance si najel Smejkal, zblízka neuspěl bekhendem.
41:21
Vyloučen hráč Blaťák (Zlín), 2 min. za hákování
42:30
Vránovu ránu z pravého kruhu Kašík chytil.
42:55
Šťastný v oslabení byl zcela sám před Pöpperlem, jenže ho nepřekonal.
43:14
Uher (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Cingel a Švrček
Stav zápasu Zlín - Sparta 0:3

Sparta ukázala Zlínu, jak využívat přesilovky. Zatímco domácí nevyužili tři možnosti, hosté hned svou první. Z dorážky se prosadil Uher.
44:03
Bukarts byl v ideální střelecké pozici, ale střelu pozdržel a ještě si najel do strany. Následný bekhendový pokus neměl šanci na úspěch.
46:41
Kudrna prověřil Kašíkovu pozornost z levého kruhu.
47:41
Na druhé straně zkoušel zkorigoval skóre Veselý, ale jeho pokus nemohl Pöpperleho zaskočit.
48:08
Na Řezníčkovu střelu Pöpperle dobře viděl, takže skóre se logicky nemění.
48:46
Kubiš se dostal za obranu, jenže jeho střela z levé strany minula branku.
49:18
Kumstát (Sparta) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Zlín - Sparta 0:4

Tohle už zavání debaklem. Pech z rohu přihrál před branku svému dvojčeti Kumstátovi, který nedal Kašíkovi šanci.
49:56
Zlín je v letošní sezoně doma proti Spartě v koncovce bezradný. Neskóroval v prvním utkání a nedaří se mu to ani dnes. Zblízka marně střílel na Pöpperleho Veselý.
50:47
Posledních deset minut už je asi zbytečných. Sparta kontroluje hru a Zlín na drama nemá.
51:30
Forman (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kumstát a Pech
Stav zápasu Zlín - Sparta 0:5

Forman zůstal sám před Kašíkem a rychlou kličkou mu nedal šanci. Jaký to rozdíl proti domácím útočníkům, kteří byli v utkání v podobné situaci.
53:38
První lajna Zlína se na chvíli usadila v pásmu, ale k ničemu to nevedlo.
55:38
Dlouho se hraje bez přerušení, takže poslední komerční přestávka nastala teprve teď.