Vítejte u dnešního online přenosu z karlovarské KV Areny, kde se odehraje utkání mezi domácí Energií a pardubickým Dynamem.
Domácí nadále postrádají dvojici zraněných Jakuba Fleka a Tomáše Redlicha, ke kterým nově přibyl Tomáš Havlín. Do sestavy Energie se naopak vrací uzdravený Lukáš Pulpán.
Vary bojují o udržení se na příčkách zajišťujících předkolo play off, prohrály však tři z posledních pěti zápasů. Stejně je na tom i hostující Dynamo, které si musí začít hlídat záda v boji o umístění v top čtyřce.

Rozhodčí: Kubičík (CZE), Šindel (CZE) - Gerát (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 2 511

Hosté po posledním nezdaru v derby (1:4) razantně proházeli útoky, asi nejvýraznější změnou je roztržení produktivního dua Musil - Kousal, dvojici nadále schází Kanaďan Camara, jenž bude dnes naposledy stát kvůli stopce od disciplinárky.
0:00
0:15
První velkou šanci zápasu měl rozjetý Jiří Kulich, jenž se dostal až před Frodla, ale nepřišel si na něj ani s několika následnými dorážkami.
2:16
Dynamo zatím marně hledá cestu do útočného pásma.
2:35
Frodl zastavil další pokus domácí Energie, který měl na svědomí Jiří Průžek.
3:20
Hrádek to zkusil od modré, ale puk neprošel. Se střelou z otočky následně neuspěl ani Adam Musil.
3:39
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (15. gól v sezóně)
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 0:1

Musil se však nevzdával, nadále bojoval o puk před brankou Energie a posílá Pardubice do vedení! Štěpán Lukeš neudržel puk u pravé tyčky a ten mu po nešťastném odrazu prošel až do sítě.
4:43
Koblasa (K. Vary) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Černoch a Kohout
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 1:1

Výborné střídání má za sebou Petr Koblasa! S bekhendovou střelou po výjezdu zpoza branky ještě neuspěl, ale svižnou střelou z mezikruží už Frodlovi šanci nedal!
5:40
Energie se pokusila o založení dalšího rychlého útoku, ale zastavil ji ofsajd.
6:13
Urban pěkně našel úplně volného Romana, který jel sám na Lukeše, ale domácí gólman puk vyrazil lapačkou!
6:51
Je pískán další ofsajd Energie, tentokrát úmyslný, po komerční pauze se tak bude vhazovat před Lukešem.
7:08
Vyloučen hráč Černoch (K. Vary), 2 min. za hákování
Dynamo si v útočném pásmu došlo pro faul, Jiří Černoch dostává dvě minuty za hákování a nabízí hostům přesilovku.
7:13
Vary ale ihned po buly vyhazují puk až k Frodlovi.
7:43
Ondřej Beránek se v oslabení dostal přes Košťálka až do zakončení, ale vůbec netrefil branku.
8:30
Pardubicím se první přesilovka v zápase vůbec nedaří, puk už je počtvrté u Frodla.
9:10
V posledních vteřinkách přesilovky měli hosté přece jen velkou šanci, ale útočící hráč z první pálil jen těsně vedle!
10:16
Vyloučen hráč Sergijenko (Pardubice), 2 min. za podražení
Možnost první přesilovky dostávají také Vary, Sergijenko inkasuje dvě minuty za podrážení.
11:07
Plutnar vypálil tvrdě z první, ale puk byl bránícím hráčem sražen mimo.
11:23
Pardubice našetřily pár vteřin zašlápnutím puku v rohu za vlastní bránou, rozhodčí přerušuje hru.
11:43
Koblasa si sjel na modrou čáru, kam dostal nabídku, ale jeho střela z první letěla mimo.
12:16
Také Dynamo první oslabení přežilo, ale ke střele se ještě po návratu Sergijenka na led dostal Koblasa, Frodl ji však vyrazil.
13:01
Kousal držel puk v útočném pásmu Pardubic a hledal na modré Válu, ale puk skončil až u Frodla.
13:21
K dobré střele se dostal Robert Říčka, ale Lukeš ji zastavil ještě lepším zákrokem. Následuje další komerční brejk.
13:48
Vystřelit zkusil volný Dalimil Mikyska, ale Frodl si proti němu dobře povyjel a šanci zastavil.
14:08
Zakázané uvolnění Energie.
14:44
Blümel zkusil nachytat Rohana stahovačkou, ale přes karlovarského beka neprošel.
15:40
Volný Říčka ve velké příležitosti v mezikruží mířil mezi Lukešovy betony, ale domácí gólman má další zákrok.
16:01
Prudkou střelu Kohouta Frodl zastavil vyrážečkou.
16:19
Vyloučen hráč Petgrave (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Energie bude hrát další přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostává pardubický Matt Petgrave.
16:31
Koblasa střelou z první trefil bránícího Hrádka.
17:20
I druhé oslabení zatím Dynamo zvládá, Vary doteď příliš prostoru v útočném pásmu nedostaly.
17:58
Dynamo opět vyhazuje kotouč až k Lukešovi.
18:29
Pulpán zkusil Frodlovu pozornost střelou přes obránce, ale hostujícího brankáře nenachytal.
18:59
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
19:25
Po vhazování v obranném pásmu Dynama Poulíček tvrdě na mantinel narazil Rachůnka, který se jen těžce zvedal z ledu, ale vylučovat se nebude.
20:00
S koncem první třetiny se ještě za Frodlem strhla drobná mela, ale rozhodčí ji ihned vyřešili. Po dvou rychlých gólech v úvodu, o které se postarali hostující Musil a domácí Koblasa platí po dvaceti minutách stav 1:1.
20:00
20:43
Domácí Mikúš hledal u pravé tyče pardubické branky Beránka, ten ale ve velké šanci netrefil.
21:24
Energie je v úvodu druhé části velmi aktivní, Frodl má plnou výstroj práce. Další pokus Beránka i střelu Hladonika ale zastavil.
21:59
Přímo před zraky rozhodčího byl krvavě hokejkou do obličeje zasažen Lukáš Pulpán, ale rozhodčí nechal hru pokračovat.
22:22
Je pískáno zakázané uvolnění Dynama, střídačka Varů se oprávněně hodně zlobí kvůli předchozímu incidentu.
22:22
Hra je stále přerušena, jelikož z ledové plochy se odklízí viditelné krvavé stopy.
22:34
Rozjetý Říčka typicky vypálil na pravém křídle z první po křižné přihrávce od Ciencialy, ale trefil pouze boční síť.
23:09
Paulovič rozhýbal zápěstí na útočné modré, ale puk skončil v lapačce Lukeše.
23:47
Beránek (K. Vary) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Mikyska
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 2:1

Vlastní gól Dynama posílá Vary do vedení 2:1! Přihrávku před branku dostal Ondřej Beránek, střela mu nejprve vůbec nesedla a vypadalo to, že kotouč poletí úplně mimo, ale do vlastní sítě si jej srazil Michal Hrádek.
24:18
S Dynamem mohlo být ještě hůř, Koblasa vylákal Frodla z branky, ale z úhlu jej trefil pouze do betonu!
25:22
Kulichova střela z otočky šla hodně mimo.
25:47
Vary ve třech proti dvěma parádně zakombinovaly v útočném pásmu, Jiskra mezi kruhy našel Kulicha, ale ten nedokázal překonat Dominika Frodla! Ve snaze o dorážku pak Jiskra vůbec netrefil puk.
26:30
V útočném pásmu se po delším čase usadily také Pardubice, ale Zdráhalův svižný pokus od modré skončil jen v lapačce Lukeše.
28:21
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za hákování
Vary budou hrát další přesilovku, dvě minuty za hákování dostává Adam Musil.
29:35
Vary šly v přesilovce tři na jednoho, ale Vondráček ve stoprocentní šanci neuspěl!
29:49
Kohout (K. Vary) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Vondráček
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 3:1

Nakonec je ale přesilovka využita! Tomáš Vondráček spálil další velkou šanci, když trefil tyč, puk se ovšem odrazil přímo na hůl Martina Kohouta, který trefil odkrytou klec!
30:27
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (24. gól v sezóně) , asistence Kousal a Cienciala
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 3:2

Dynamo se ale pořád drží ve hře! Rychle totiž odpověděl Robert Říčka, který si vyjel před karlovarskou brankou a z dorážky překonal Lukeše!
31:20
Kotouč poskakoval na brankovišti Dynama, ale Martin Osmík jej nedokázal usměrnit do sítě.
31:45
Ofsajd Dynama.
33:28
Od modré čáry vystřelil Jurij Sergijenko, ale trefil Lukeše do masky.
34:16
Martin Weinhold měl dobrou šanci mezi kruhy, ale trefil pouze připraveného Frodla, hosté následně dostali puk pouze na zakázané uvolnění.
35:20
Průžek málem využil zaváhání Košťálka, který před ním upadl, ale ke kotouči se nakonec nedostal.
36:08
Blümel (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně)
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 3:3

Dynamo zamklo Vary v jejich obranném pásmu a v závěru druhé třetiny vyrovnává na 3:3! Náramnou ranou z první o břevno se prosadil Matěj Blümel!
36:08
Puk ovšem po té pumelici okamžitě vylétl z brány a gól tak ještě posvětí videorozhodčí.
36:08
Gól platí, stav utkání je oficiálně vyrovnaný na 3:3!
37:26
Oživlé Dynamo dál úřaduje, před Válou se otevřel prostor na střelu, tentokrát ale puk skončil v lapačce Lukeše.
37:34
Vyloučen hráč Mikuš (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
V závěru druhé části ale přece jen tlak Dynama opadne, jelikož Juraj Mikuš dostává dvě minuty za držení a nabízí Varům další přesilovku.
38:07
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Dynamo se bude dokonce necelou minutu a půl muset bránit ve třech! Patrik Poulíček totiž vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
38:28
Vary utahují smyčku kolem pardubické brány, tvrdou ránu Plutnara ale Frodl vyráží do ochranné sítě.
38:58
Koblasovi přeskočil puk hokejku v dobré pozici.
39:06
Frodl viditelně osekával Jiřího Černocha, ale menší trest nedostane.
39:21
Vondráčkova střela prolétla těsně vedle.
39:35
Dynamo už je ve čtyřech.
40:00
I druhá třetina končí za vyrovnaného stavu, padlo však po dvou gólech na obou stranách a skóre je aktuálně 3:3. Vary nevyužily minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři v úplném závěru třetiny, po přestávce jim však bude zbývat ještě osm vteřin té klasické.
40:00
40:42
Petgrave hledal mezi kruhy Poulíčka, který už si chystal střelu, ale puk mu nakonec utekl do středního pásma.
41:20
Hecl otočil hru a našel rozjetého Blümela, ten se stahovačkou zbavil beka, ale nakonec nezakončil.
41:36
41:50
Dominik Frodl využil střídání Karlových Varů a dlouhou rozehrávkou našel úplně volného Roberta Kousala, ten ale Lukeše nepřekonal!
42:55
Úmyslný ofsajd Dynama, hra se přesouvá před Frodla.
43:54
Hra se poněkud rozkouskovala, rozhodčí píská zakázané uvolnění Dynama.
44:35
Po dobrém zákroku Frodla po střele Hladonika ze středu hřiště měl možnost protiútoku Marek Hecl, ale nedokázal ideálně zpracovat kotouč.
45:30
Černoch (K. Vary) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Kohout
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 4:3

Dominik Frodl se hodně zlobí na obránce před sebou, protože Karlovy Vary vedou 4:3! Hostující obrana si vůbec nepohlídala Jiřího Černocha, který číhal před brankou a uklidil puk pod převno.
45:52
Zakázané uvolnění Varů.
46:29
Vít Jiskra obehrál Juraje Mikuše a řítil se na Frodla, ale jeho tečovaná střela nakonec skončila v lapačce pardubického brankáře.
46:40
Mikyskova střela od modré čáry skončila vysoko nad pardubickou brankou.
47:09
Cienciala posílal přihrávku před karlovarskou branku, ale domácí puk vyhazují na zakázané uvolnění.
47:32
Zakázané uvolnění také na straně Dynama.
48:10
Přímo před Frodlem tečoval puk Ondřej Beránek, ale hostující gólman se roztáhl na brankovišti a parádním zákrokem stále drží Dynamo ve hře o body!
48:23
Blümelův bekhend prolétl kolem karlovarské branky.
48:43
Jiří Černoch už si chystal puk na střelu, ale zastavil jej ofsajd.
49:53
Zdráhal udržel puk na modré čáře, ale tvrdou ranou trefil pouze clonícího spoluhráče. Karlovy Vary opět dostávají puk na zakázané uvolnění.
50:28
Puk znovu končí na zakázaném uvolnění Energie, útočníci domácích už jsou na ledě velmi dlouho.
50:33
Po rychlém přisunutí pálil David Cienciala, ale Lukeš puk udržel a Vary konečně střídají.
50:52
Ve druhé polovině třetí dvacetiminutovky je Dynamo aktivnější, ale domácí obrana zatím odolává.
51:26
Košťálkův pokus vyrazil Lukeš, Beránek pak dostal puk do středního pásma.
52:07
Vyloučen hráč Petgrave (Pardubice), 2 min. za podražení
Vary ale mohou definitivně rozhodnout v přesilovce, protože podruhé dnes na trestnou lavici odjíždí Matt Petgrave, tentokrát za podrážení.
53:03
Dynamo vyhazuje kotouč a minuta z karlovarské přesilovky je pryč.
54:11
Mikúš (K. Vary) vstřelil branku (10. gól v sezóně)
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 5:3

Petgrave už byl na ledě, ale i v plném počtu Energie pravděpodobně jistí své vítězství! Po střele Plutnara se kotouč odrážel před pardubickou brankou, kde si ho našel Tomáš Mikúš a dal gól na 5:3!
54:50
Mohlo to být 6:3, když Vary jely v úniku dvou na jednoho, ale Petr Koblasa tvrdým příklepem z první napálil tyčku!
56:56
Vary drží útočné pásmo a Pardubice už k ničemu nepouští.
57:21
Stav zápasu K. Vary - Pardubice 5:4

Přesto ale Dynamo snižuje zpět na rozdíl jedné branky! Po levém křídle se do útočného pásma prosmýkl Robert Kousal, který před brankou našel Roberta Říčku, a ten v pádu dává svůj druhý gól!
57:43
Pardubice jsou v šesti.
57:56
Dynamo se vyhnalo na zakázané uvolnění, Frodl musí zpátky do branky.
58:12
Dynamo je zpět v útočném pásmu, Frodl znovu na střídačce.
58:22
Nebezpečně pálil po vyjetí zpoza branky Matěj Blümel, ale Lukeš má další zákrok.
58:22
Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.
58:40
Beránek to zkoušel přes celé hřiště směrem na prázdnou branku, ale pískáno je pouze zakázané uvolnění.
58:53
Juraj Mikuš pálil od modré do zadního mantinelu.
59:27
Dynamo stále drží útočné pásmo.
Pardubice měly při závěrečné power play ohromný tlak v útočném pásmu, ale vyrovnat se jim nepodařilo, a tak dnes z Varů odjedou bez bodů. Všechny tři si nechává Energie, která uhájila těsnou výhru 5:4. Příjemný vstup do nového týdne vám přeje Marek Votke.

19. 2. 2023 15:30K. Vary–Pardubice 0:5
6. 1. 2023 18:00Pardubice–K. Vary 7:4
25. 11. 2022 17:30K. Vary–Pardubice 1:3
9. 10. 2022 18:00Pardubice–K. Vary 2:4
14. 3. 2022 19:00K. Vary–Pardubice 2:3
12. 3. 2022 19:00Pardubice–K. Vary 4:2
11. 3. 2022 18:00Pardubice–K. Vary 3:2
20. 2. 2022 15:00K. Vary–Pardubice 5:4