Kracík si dal vlastní gól přes celé hřiště: Díky tomu mám první hattrick

Plzeňský hokejista Jaroslav Kracík (uprostřed) slaví se spoluhráči gól v duelu s Chomutovem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

23 2015
Dal tři góly, jenže hattrick neslavil, neboť ten poslední nasměroval do vlastní opuštěné branky. Kuriózně přes celé hřiště! Plzeňský hokejový útočník Jaroslav Kracík se po páteční extraligové porážce 5:7 v Chomutově chytal za hlavu: „Je hrozný, takhle si dát vlastní gól. Škoda, mohli jsme v power-play ještě vyrovnat.“

Tlačil jste puk očima mimo branku?
Nejdřív jsem ani nevěděl, že jde do brány. Zjistil jsem to až po pěti vteřinách, když jsem se podíval. A lidi začali řvát.

Přihrával jste zpoza branky, proč kotouč nikdo nezachytil?
Dva od nás se srazili, odjeli trošku pryč a niko tam nebyl. Kuba Jeřábek šel střídat. Divil jsem se, že puk dojel až na druhou stranu hřiště, vždyť to byla lehká nahrávka.

Jakou tenhle gól měl odezvu v kabině?
Říkal jsem, že to je můj první hattrick v extralize (smích). Ale zápas to nerozhodlo, za porážku mohla 2. třetina.

Vedli jste 3:2, ale Chomutov otočil na 6:3.
Druhá třetina byla hrozná, dostali jsme v ní pět gólů. Nevím, co se stalo. Co si pamatuju, takový zápas jsem nezažil. Hloupými góly jsme domácí dostali do varu a jim to tam napadalo.

Domácí gólman Strmeň inkasoval gól z půlky, ale ani vaši brankáři zrovna nezářili. Vyčítáte jim to?
Nemůžeme porážku svádět na gólmany. Jednou za čas takový zápas přijde. Doteď chytali výborně, nemůžeme jim říct nic. Spíš sami sobě. My útočníci i obránci jsme dělali chyby. Venku teď dostáváme plno gólů, musíme se podívat na video a rozebrat to.

1. Liberec 39 24 2 4 9 101:68 80
2. Třinec 39 19 6 6 8 120:85 75
3. Litvínov 39 16 10 1 12 100:94 69
4. Kometa 39 19 2 7 11 129:103 68
5. Sparta 37 18 3 5 11 114:85 65
6. Hr. Králové 37 17 4 6 10 116:90 65
7. Chomutov 39 13 9 4 13 115:120 61
8. Vítkovice 39 14 7 2 16 90:95 58