Věřím, že tahle facka nás poučí, říká plzeňský kapitán Kratěna

Ondřej Kratěna | foto: Ladislav Němec, MAFRA

13 2014
Hned v páté minutě jej olomoučtí beci faulovali při sólovém úniku a z trestného střílení vzápětí kapitán hokejové Plzně Ondřej Kratěna otevřel skóre, když po rychlé kličce poslal puk mezi nohy brankáře Trvaje. Celou první třetinu hra vypadala dobře, jenže pak se všechno sesypalo. Nováček z Hané v nedělním 11. kole extraligy slavil v Plzni výhru 5:2, vůbec poprvé uspěl na ledě soupeře...

„Zato od nás to byl od druhé třetiny nejhorší výkon v sezoně. Špatně bylo úplně všechno. Nešlo nám vůbec nic a nebyli jsme schopní se do toho vrátit zpátky,“ uznal sebekriticky 37letý Kratěna.

Čím si vysvětlujete, že od druhé části se obraz hry tak změnil?
Sám se na to ptám, ale odpověď neznám. Vážně nevím. Ještě na začátku druhé třetiny jsme ubránili zbytek oslabení, ale stejně to nepomohlo. Pak už jsme nehráli dobře. Tam prostě nebylo nic...

Do třetí třetiny jste šli pouze s jednogólovým mankem. Jenže místo vyrovnání přišly další dva góly hostů. To už byla křeč?
Samozřejmě jsme něco chtěli změnit. Ale byla to křeč, nevycházelo nám nic. Určitě jsme to nechtěli jen doklouzat. Chtěli jsme to otočit, ale prostě to nešlo.

Neseděl vám styl Olomouce?
Ono se proti nim hraje těžko. Velmi dobře brání, složitě se prochází už středním pásmem. A když už jste u nich, prodírate se tím lesem k brance. Opravdu to není lehké. Ale i tak jsme tam na začátku měli šance, byly tam i dobré střely. Pak už ne.

Páteční zápas v Liberci byl odložený, myslíte, že vám mohla uškodit ta delší zápasová pauza?
Kdybychom tak špatně hráli od začátku, možná o tom můžeme diskutovat. Jenže my tu první třetinu odehráli velmi slušně, tam jsme předváděli, co jsme chtěli. Od té druhé jsme bohužel zůstali v šatně a nezasloužili si vyhrát.

Olomouc na ledě soupeře dosud nebodovala. Neměli jste to malinko v hlavách?
To vůbec ne. My nejsme v situaci, že bychom si mohli dovolit někoho podcenit. A opakuji, my jsme do zápasu vstoupili dobře, fungovat to přestalo až od druhé třetiny.

Po dvou předchozích výhrách se zdálo, že jste nabrali pohodu. Nemáte obavu, že vás tenhle zápas srazí zase dolů?
Tak, znovu jsme spadli zpátky, zase se budeme hrabat nahoru. Věřím,že tahle facka nás poučí a v úterý v Pardubicích to bude od nás úplně jiný výkon.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38