Slavia poprvé v přípravě prohrála, Plzni k výhře stačil jeden gól

Plzeň - Slavia, ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

26 2014
Až v devátém přípravném utkání před startem nové sezony okusili hokejisté pražské Slavie jak chutná porážka. Svěřenci trenéra Ladislava Lubiny podlehli na ledě Plzně 0:1. Čtyři extraligové týmy změřily síly se slovenskými soupeři a uspěly jen Karlovy Vary, které vyhrály ve Skalici 5:1.

Kometa Brno doma před 6744 diváky remizovala s účastníkem Kontinentální ligy Slovanem Bratislava 2:2. Nováček nejvyšší soutěže Olomouc podlehl doma Nitře 1:3, mistrovský Zlín na vlastním ledě prohrál se Zvolenem 1:5. Mladá Boleslav vyhrála 7:5 na ledě Znojma, jež startuje v mezinárodní lize EBEL.

Slavia nastoupila bez hlavních ofenzivních hvězd Jaroslava Bednáře a explzeňského Tomáše Vlasáka a pod koučem Lubinou, který nahradil Vladimíra Růžičku, poprvé prohrála a také neskórovala. Jedinou branku vstřelil ve 44. minutě v přesilovce Ondřej Kratěna, gólman Lukáš Mensator udržel čisté konto.

Kometa dokázala se Slovanem smazat dvoubrankovou ztrátu. Bratislavané vedli od 18. minuty díky Liboru Hudáčkovi, pak v druhém dějství zvýšil Slovinec Žiga Jeglič. Ve 33. minutě ale snížil v početní převaze David Ostřížek a 98 sekund před koncem v další přesilovce vyrovnal Tomáš Vincour.

I tak Kometa přišla o sérii sedmi výher v přípravě. V dodatečných nájezdech, které neměly vliv na výsledek, zvítězil Slovan 1:0 díky gólu českého útočníka Tomáše Netíka.

Karlovy Vary vedly ve Skalici ve 25. minutě už 4:0, když skórovali Michal Vachovec, v přesilovce David Hruška, Jakub Flek a v oslabení Radek Deyl. Na začátku třetí třetiny se za domácí prosadil René Školiak, ale poslední slovo měl opět David Hruška.

Olomouc po předchozí sérii čtyř výher potřetí v řadě pohrála. Sice vedla od 11. minutě po trefě Romana Ráce, ale skóre otočili Richard Lelkeš, Miroslav Pupák a Richard Mráz.

U prvních dvou gólů Zvolenu ve Zlíně byl Kamil Brabenec, který asistoval u tref Andreje Podkonického a Tomáše Škvaridla. V polovině utkání další český útočník Petr Obdržálek přihrál na gól Radovana Puliše. Slavomír Tomko a Martin Ďaloga zvýšili už na 5:0, za domácí korigoval v 58. minutě Zdeněk Okál.

Přestřelku ve Znojmě načal v polovině úvodní části v přesilovce hostující Dominik Pacovský. Za devět sekund vyrovnal z trestného střílení Adam Havlík, ale odpověděli Matěj Stříteský a Martin Látal. Ve druhé části snížil Ondřej Fiala, ale dvoubrankový náskok Mladé Boleslavi vrátil Richard Jarůšek.

V závěrečném dějství nejdříve smazali ztrátu Radek Číp a Antonín Bořuta, ale rozhodující náskok nováčka extraligy zařídil dvěma góly Radan Lenc a na 7:4 zvýšil Milan Mikulík. Brankové hody ukončil svou druhou trefou domácí Bořuta.