Hokejová příprava: Kometa padla se Slovanem, Litvínov podlehl Znojmu

Střídačka hokejistů brněnské Komety | foto: Marie Stránská, MAFRA

9 2016
Hokejisté Komety Brno prohráli v přípravném zápase na ledě Slovanu Bratislava z KHL 1:2. S účastníkem zahraniční soutěže prohrál i Litvínov, který nestačil na Znojmo hrající EBEL ligu. První výhru si pod novým koučem Pavlem Paterou připsalo Kladno.

Kometa, která zdolala ve čtvrtek Slovan na domácím ledě 5:3, prohrávala v Bratislavě po první třetině po trefách někdejšího nejlepšího střelce NHL Cheechooa a Plastina. Brňané dokázali už jen snížit díky gólu Jana Hrušky ze 34. minuty.

Sparta sice prohrávala s Lausanne od 14. minuty, kdy se v oslabení prosadil Kneubehler, ale v druhém dějství dvakrát v rychlém sledu skóroval slovenský obránce Gernát. Ve 45. minutě zvýšil Kumstát, švýcarský celek se sice v power play dotáhl na rozdíl jedné branky, ale následně potvrdil výhru 4:2 do prázdné branky Ihnacak.

V dresu Litvínova se objevil poprvé brankář Marek Pinc, který se na sever Čech vrátil po téměř třinácti letech a bude chytat hlavně za prvoligový Most. Sedmatřicetiletého bývalého reprezentanta, jenž působil ve Vítkovicích, Fribourgu, Bielu, Liberci, Spartě, Pavlodaru, Atyrau a Sheffieldu, překonal dvakrát Číp a jednou skórovali za Orly Šulák a Nizozemec Bruijsten. Za domácí snížil na 1:2 Gerhát.

Mladá Boleslav vyhrála i svůj třetí domácí přípravný zápas a znovu proti prvoligovému soupeři. Po Kladnu a Litoměřicích přivítala Slavii a zvítězila 5:1. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Jakub Orsava.

Olomouc se ve třetím přípravném duelu poprvé představila doma a podlehla Zlínu 1:2. Hostům získali dvoubrankový náskok Kubiš s Okálem a výsledek jen korigoval obránce Vyrůbalík. Plzeň se po porážkách s Jekatěrinburgem a v Litvínově po nájezdech dočkala první výhry, když zdolala Chomutov 4:1. Dvěma trefami se zaskvěl kanonýr Dominik Kubalík, který dal čtyři z šesti gólů Indiánů v dosavadních testech.

První výhru ve čtvrtém přípravném duelu si připsalo pod vedením nového trenéra Pavla Patery prvoligové Kladno, které zvítězilo na ledě Karlových Varů 4:3 po samostatných nájezdech.