Premiéru jsem si představoval jinak, přiznal třinecký útočník Kopecký

Třinecký útočník Tomáš Kopecký (v bílém) před karlovarským brankářem Tomášem Závorkou.. | foto: ČTK

31 2015
Na ledě strávil dvaadvacet minut, což je na útočníka nebývalá porce. Přitom Tomáš Kopecký hrál v pátek za třinecké Oceláře své první mistrovské utkání od květnového mistrovství světa. „A překvapivě jsem se cítil velmi dobře. Jen mě mrzí výsledek. Premiéru jsem si představoval jinak,“ litoval zkušený slovenský útočník prohry 2:3 s Karlovými Vary.

Jak jste se připravoval, když jste se neprosadil do týmu Chicaga?
Měsíc jsem trénoval s mateřským klubem, Duklou Trenčín, pracoval jsem na kondičce. Věděl jsem, že si nemůžu dát velké volno.

A proč jste si vybral Třinec?
Byly pro to tři důvody. Je tu velmi kvalitní mužstvo, které hraje o top příčky v tabulce, je to blízko do Trenčína a je tu kvalitní zázemí.

Podepsal jste smlouvu na čtyři roky. NHL už jste vzdal?
Po sezoně bych mohl odejít, ale víte, jak to je. Když se člověk jednou vrátí do Evropy, tak dostat se zpátky je velmi těžké. Neuzavřel jsem to na sto procent, ale na devadesát pět...

Máte za sebou první zápas v extralize. Jaký byl?
Těžký. Dostali jsme první gól a hrálo se nám špatně. Ale nemůžeme se vymlouvat, musíme začít každý sám od sebe, od detailů. Když budeme hrát tak jako ve třetí třetině, bude to dobré.

A co váš výkon?
Musím zapracovat na střele. Měl jsem jich hodně a aspoň z jedné musí být gól. Třeba v přesilovce jsem se trefil jen do gólmana.

Kabina byla po zápase dlouho zavřená. Co se dělo?
Promluvili jsme si. Nemůžeme teď hrát pěkný hokej, musíme hrát účelně, abychom vyhrávali 1:0 nebo 2:0.

Vzal jste si v kabině taky slovo, nebo jste zatím jen přihlížel?