Hradecký víkend pravdy přivádí do sestavy borce z farmy a přehází útoky

Momentka z východočeského derby mezi Hradcem Králové (bílá) a Pardubicemi | foto: Martin Veselý, MAFRA

30 2016
První změna přišla už před třetí třetinou úterního zápasu s pražskou Spartou a vyplynula ze situace. Mountfield totiž po dvou dvacetiminutovkách prohrával 0:3 a moc jiných možností jak oživit hru týmu než změny ve složení jednotlivých pětek, se trenérům nenabízelo.

Hradecký tým se sice herně přece jen zvedl, poslední třetinu vyhrál 2:0, ale body nezískal. Právě to, stejně jako výkony v některých zápasech nebo jejich částech, by se podle vedení klubu mělo změnit. Pokud se tak nestane, mohou příští týden přijít pro tým nepopulární opatření. „Pokud se nám víkend nepovede, asi by přišla,“ připustil generální manažer klubu Aleš Kmoníček stejně jako další změny, které budou vidět už dnes v Plzni.

Na led vyjedou jednotlivé pětky v odlišném složení, než v jakém hrály do konce druhé třetiny proti Spartě, navíc se v sestavě objeví dva hráči z litoměřické prvoligové farmy. Poprvé v sezoně dostanou příležitost obránce Pavlas a útočník Nedvídek, naopak od extraligy si odpočinou bek Plášil a útočník Bulík.

Hokejový víkend Hradce

Pátek: Plzeň - Mountfield (17.30)

• domácím v tabulce patří až 12. místo, když získali jen 4 body, Hradec je s osmi body devátý

Neděle: Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec (17.00)

• obhájce titulu z Liberce je před pátečním kolem s deseti body sedmý a hraje v Olomouci

Mountfield působí od začátku sezony nevýrazně. Ještě ani jednou nevyhrál dva zápasy za sebou, nedaří se mu na hřištích soupeřů, kde získal jediný bod, náladu nespravilo ani dobře sehrané derby s Pardubicemi, po kterém přišly dvě prohry a po nich pád na současné 9. místo. Pro vedení klubu je to zklamání, od týmu chce zlepšení. „Trenérům jsme ani nic říkat nemuseli. Mluvíme s nimi každý den a sami nejsou spokojeni,“ reagoval Kmoníček na otázku, zda si tým a trenéři vyslechli kritiku už nyní.

Příčin, proč se tým nachází v současné situaci, je podle Kmoníčka víc: „Nechci do toho trenérům mluvit, ale vidím, že proti Spartě začneme hrát až ve třetí třetině, nejdou nám přesilovky, měli jsme několik samostatných nájezdů, které jsme nevyužili.“

Podle něj není po sedmi odehraných kolech důvod k panice: „Čas na velké zásahy není, je potřeba také vidět, že jsme některé zápasy prohráli smolně.“ Sám by z dnešního duelu v Plzni a z nedělního domácího proti Liberci bral pět bodů, byť proti sobě bude Mountfiled mít dnes podobně zklamaného soupeře Plzeň a poté obhájce titulu. „Při dnešní vyrovnanosti soutěže se na tohle nedá koukat. A nahoře chce být každý,“ přiznává.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38