Vítkovice odvrátily vyřazení. Musíme v tom pokračovat, burcuje Svačina

8:38
Sezona ještě nekončí. Hokejisté klubu Vítkovice Steel dokázali ve čtvrtém zápase předkola play-off porazit doma České Budějovice 5:1. Srovnali tak stav série hrané na tři vítězství na 2:2. Vítěze série určí čtvrteční pátý duel, který se bude hrát od 17:30 hodin v Českých Budějovicích.

Radost vítkovických hokejistů. Gól dal Rudolf Huna (čelem), gratuluje mu Roman Ondřej. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vítkovičtí šli v úterý za vítězstvím hned od úvodu utkání. Hned ve 3. minutě trefil střelou z otočky horní tyč Radim Hruška. Pak se domácí poprvé radovali, když se po přihrávce Lukáše Klimka trefil vítkovický kapitán Jiří Burger. "Lukáš chtěl vystřelit, ale sjelo mu to a puk se dostal ke mně. Já už to trefil," líčil vítkovický kapitán důležitou první branku zápasu.

Ovšem vzápětí měli velkou příležitost ke skórování i hosté - 94 vteřin hráli v pěti proti třem. Jenže Vítkovičtí se ubránili. "Tohle je naše bolest v téhle sérii," řekl útočník jihočeského celku Aleš Kotalík. "Takhle dlouhou přesilovku v pěti proti třem musíme proměňovat. Mohli jsme se dostat do zápasu, vyrovnat na 1:1 a mohlo se to pro nás odvíjet úplně jinak."

Místo toho začala úřadovat produktivní formace domácích. Ondřej Roman s křídly Rudolfem Hunou a Vladimírem Svačinou zařídili tři branky. Nejprve se trefil Huna, poté využili přesilovku Svačina a znovu Huna. "A byly to hezké góly, hlavně ten přesilovkový Rudy Huny z konce druhé třetiny," usmíval se Vladimír Svačina. "Musíme v tom pokračovat."

Do třetí části nastoupili hosté s náhradním gólmanem, Jakuba Kováře vystřídal Pavel Kantor. Českobudějovické to nabudilo, vytvořili si tlak a v přesilovce snížili na 1:4. Vítkovičtí se však nenechali rozhodit. A definitivně je v 54. minutě uklidnila přesná teč Romana Szturce, který za Kantorova záda usměrnil střelu Jiřího Burgera.

"V předchozích zápasech jsme si nevytvářeli dost šancí. Chtěli jsme se tlačit před branku a vycházelo to. Teď to chce vyhrát ještě ve čtvrtek," podotkl vítkovický kapitán Burger.