Hokejisté Zlína se ze dna nezvedli. Prohráli i pátý venkovní duel

Zlínský brankář Libor Kašík | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

13 2014
Kdo nevyužije dvojnásobnou početní výhodu, nezaslouží si zvítězit. Tuhle hokejovou poučku naplnili hráči PSG Zlín na ledě Hradce Králové. Na přelomu prostřední a závěrečné třetiny pohrdli minutu a 54 vteřin trvající přesilovkou pět na tři, bezbrankový stav pak zlomili domácí při vyloučení hostujícího kapitána Čajánka a obhájci titulu se už nezvedli.

„V takovém utkání rozhodují maličkosti. Kdybychom dali branku v přesilovce, bylo by to lepší,“ věděl kouč Zlína Rostislav Vlach. Porážka 2:3 značí, že z pěti venkovních výjezdů nezískal jeho výběr ani bod a dál je pevně přikován na dně extraligové tabulky. Hradci tak perfektně vyšla hned první odplata za vyřazení v letošní čtvrtfinálové sérii.

Mistři opět doplatili na svoji slabou střeleckou produktivitu. Pět branek z pátečního domácího vítězství nad Karlovými Vary zůstává v jejich podání ojedinělým počinem, na východě Čech podeváté z deseti extraligových utkání nepokořili hranici dvou gólů.

Oba přitom zaznamenali až v závěrečných pěti minutách - Veselý z trestného střílení a Marušák 15 vteřin před koncem při zoufalé hře bez brankáře. O šanci na premiérový export přišli hosté v rozmezí 42. a 55. minuty, kdy třikrát v řadě inkasovali.

První dvě branky dostal hrdina březnového čtvrtfinále Štůrala, třetí jeho náhradník Kašík. „Herně už to bylo lepší, ale pořád se trápíme v koncovce,“ povzdechl si Veselý. Další šanci rozhojnit svoje bodové konto má Zlín v úterý doma s vedoucím Třincem.

Témata: Zlín, Zlínský kraj

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43