Bukarts oplácel. Proti Spartě se to nesmí stávat, varují Zlínští

Zlínský Jiří Ondráček (vpravo) nabádá spoluhráče k větší disciplíně ve čtvrtfinále proti Spartě. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

17 2016
Ze začátku to ani moc nepřipomínalo zápas play-off. Úvodní utkání čtvrtfinálové série Sparty se Zlínem (4:3) bylo chvílemi trochu nudné. Ale v závěru hosté přidali, snížili a přibývalo tvrdých střetů i potyček. Ale jedna taková připravila zlínské hokejisty o možnost porazit favorita.

Moravané doháněli dvougólovou ztrátu, ve 47. minutě Petr Holík po chybách sparťanů snadno snížil a Zlín najednou vycítil šanci na vyrovnání. Pražský tým se strachoval. Emoce pracovaly, po přerušení se u obou branek často zdrželi pošťuchující se dvojičky soupeřů.

Na začátku 53. minuty se mezi střídačkami potkali domácí útočník Lukáš Pech a Robert Bukarts ze Zlína. Párkrát do sebe strčili pořádně vypnutým hrudníkem. „Já jsem silnější.“ - „Ne, já!“ jako by se trumfovali.

Mezi znesvářené hokejisty přijel čárový rozhodčí a oddělil je, Bukarts se přesto ještě stihl po Pechovi ohnat, trefil jej do tváře a sparťanský hráč odjel na střídačku ledovat postižené místo.

Lotyšský útočník tak dostal za hrubost oproti Pechovi ještě dvě minuty navíc, Sparta přesilovku využila a nakonec díky tomu vyhrála.

„Abych pravdu řekl, tak jsem tu situaci neviděl přesně, takže nevím, jak to vzniklo,“ komentoval jeden z klíčových momentů středečního zápasu Jiří Ondráček, který tři sekundy před koncem dal třetí gól Zlína. „Ale my jsme si k tomu něco řekli po zápase. To je ta disciplína, takové situace rozhodují, když někdo zbytečně oplatí a my dostaneme gól, to se samozřejmě stávat nesmí,“ pokračoval nekonkrétně.

Ani zlínský trenér Rostislav Vlach neměl na Bukartsovu „facku“ do Pechova obličeje dobrý výhled, takže se k tomu na tiskové konferenci nevyjádřil. Na dotaz, zda už s (za normálních okolností) oporou svého týmu mluvil, se jen pousmál a řekl: „Ještě ne.“

Zlín může vyloučení 25letého Lotyše mrzet i kvůli tomu, že jinak podal v pražské O2 areně solidní výkon. V úvodu využil rozehranosti z předkola a v závěru bojoval o vyrovnání.

„Vyčítáme si, že jsme dělali takové chyby, že jsme je nechali jezdit několikrát do přečíslení. Ta první třetina mohla klidně skočit pět nula a neměli jsme o co hrát. Ale Kaša (brankář Libor Kašík) nás podržel, bylo to jenom o dva góly, takže jsme s tím ještě mohli něco udělat. Ale jinak se nám tohle nemůže stávat. V play-off musíme hrát dobře zezadu, na dva na tři góly musíme vyhrávat,“ vyprávěl Ondráček.

Zlínský útočník slíbil, že ve čtvrtečním druhém zápase se jeho tým porve o výhru, pro kterou si do hlavního města přijel, ale varoval: „Musíme hrát disciplinovaně, jinak nemáme šanci se Spartou uspět.“

Ondráčkova slova opět nepřímo mířila k Bukartsovi, jehož zbytečné oplácení Zlín ve statečné bitvě s favorizovaným soupeřem srazilo dolů.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38