Utrápená Slavia prohrála podeváté za sebou, Hradci stačily dva góly

Jan Stránský (vpravo) ze Slavie se pokouší zastavit Romana Kukumberga z Hradce Králové. | foto: ČTK

20 2015
Hokejisté Slavie nevyhráli za tři body od poloviny listopadu. Pražský klub je v krizi a v extralize hraje o záchranu. A náladu si nevylepšili ani domácím zápasem proti Hradci Králové. Prohráli 1:2. Je to jejich devátá porážka za sebou.

Před utkáním převzal slávistický útočník Jiří Doležal od majitele klubu Vladimíra Pittera dres s číslem 500, který mu bude připomínat tento jubilejní zápas v nejvyšší soutěži. Domácí se museli obejít nemocného nejproduktivnějšího hráče Bednáře.

Hosté po chřipkové epidemii, kvůli které byl duel z 9. ledna přeložen, také nejsou v ideálním herním rozpoložení. Měli ale proti poslednímu týmu tabulky navrch. Po první šance se natlačil ve čtvrté minutě Skokan, pak střílel Mertl. Na druhé straně poprvé zahrozil až v 11. minutě Holec, který se snažil překvapit Kacetla zpoza branky. Za Hradec měl možnost Vantuch.

Kapitán Slavie

Rozhovor s novým slávistickým kapitánem Tomášem Divíškem.

Následně zahrozila elitní formace Mountfieldu, ale Furch odolal. V 16. minutě neuspěl před odkrytou brankou po Kolářově přihrávce Vas. Na konci úvodního dějství při Königově vyloučení po Pilařově ráně dorážel těsně mimo Mertl.

Ve druhé části se Slavia ubránila při vyloučeních Šticha a Jiřího Doležala, při kterých Furcha prověřili Kukumberg či Mertl. Ve 32. minutě při dalším trestu Jiřího Doležala už se hosté radovali, slávistického gólmana překonal z úhlu Mertl.

Za dvě minuty mohl zvýšit Šimánek. Dostal se před Furcha, který ale u pravé tyče zabránil kapitánovi soupeře ve skórování hokejkou. Hosté se ubránili při Jankově vyloučení, sami se neprosadili při pobytu Krejčího na trestné lavici.

Ve 47. minutě se dočkala po 150 minutách a 45 vteřinách prolomení střeleckého půstu Slavia. Při Vantuchově trestu se z pravého kruhu trefil Holec. Při Troligově vyloučení měl v 51. minutě ideální šanci otočit stav Vlasák, ale Kacetl stihl u pravé tyče zasáhnout.

Udeřilo na druhé straně. Troliga bekhendem našel po objetí branky najetého Deje, který zařídil čtvrtou výhru Hradce Králové nad Slavií za sebou. Slavii nepomohla k vyrovnání ani závěrečná power play.

Souhrn 36. kola hokejové extraligy si přečtěte ZDE.

Josef Beránek (Slavia): „Chtěli jsme hrát zezadu, abychom nedostali žádný gól. To se nám nepovedlo. Podařilo se nám pak po dlouhé době využít přesilovku, ale pak jsme po chybě v obranné třetině inkasovali druhý gól. I když jsme si pak nějakou šanci vytvořili, tak už se nám to nepovedlo proměnit.“

Peter Draisaitl (Hradec Králové): „Bylo vidět, že tam nějaká nervozita byla. Ani to klukům nevyčítám, tak to je, když se v uvozovkách nedaří nebo máme za sebou takový zápas, jako 0:7 doma. Ale myslím si, že jsme zápas relativně dobře zvládli.“

Slavia - Hradec Králové 1:2

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Branky a nahrávky: 47. Holec (Kolář) - 32. Mertl (Šimánek), 54. Dej (Troliga, Pilař). Rozhodčí: Homola, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 2 317. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.

Slavia: Furch - König, Kolařík, Valach, Štich, A. Růžička, Beňovič, Krejčí - Vlasák, Divíšek, Sklenář - Holec, Vas, Kolář - Stránský, J. Doležal, Poletín - Andres, J. Veselý, Vrdlovec. Trenéři: Gregor a J. Beránek.

Hradec Králové: Kacetl - Pilař, Vydarený, Pláněk, P. Mikuš, Jank, Vašíček - Skokan, Mertl, Šimánek - Dej, T. Knotek, Kukumberg - Vantuch, Troliga, Červený - Kopta, Nedvídek, Tvrdík. Trenéři: Draisaitl a Kučera.