Sparta prohrála s Ingolstadtem, Karlovy Vary s Chabarovskem

Momentka z utkání Sparty - ilustrační foto | foto: Michal Klíma, MAFRA

14 2015
Českým hokejovým týmům se v přípravných soubojích se zahraničními soupeři zrovna nevedlo. Karlovy Vary prohrály doma s Chabarovskem 1:3, na Dolomiten Cup v Neumarktu padla Sparta s německým Ingolstadtem 3:4. Zlín remizoval na Rona Cupu v Trenčíně s domácí Duklou 2:2. Na Steel Cupu v Třinci zdolali pořádající Oceláři v regionálním derby Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech.

Energie prohrávala s Amurem po první třetině 0:2, když nejdříve proměnil přesilovku Verjovkin a před pauzou zvýšil Achmetov. V závěru druhé části v další početní výhodě upravil na 0:3 Litovčenko a za domácí dvě a půl minuty před koncem vstřelil čestný úspěch Duda.

Sparta v italském Neumarktu sice prohrávala od osmé minuty po Buckově trefě, ale v oslabení vyrovnal Sabolič a naopak v přesilovce otočil stav Pech. V 36. minutě zvýšil v další početní výhodě Forman, ale obrat pro tým s českými útočníky Petrem Tatíčkem a Tomášem Kubalíkem zařídili Irmen, McNeill a Lebler. Pražané budou hrát v neděli od 16:00 o třetí místo s poraženým ze sobotního duelu mezi Mannheimem a Klotenem.

V duelu Trenčína se Zlínem padly všechny branky v druhé třetině. Dukla vedla po gólech Koyše a Nemce 2:0, ale před pauzou během 37 sekund smazali ztrátu Cibák a Fořt. V dodatečných nájezdech, které mohou rozhodovat v konečném pořadí, zařídil Zlínu výhru 2:1 Matějíček.

V souboji o druhé místo na Steel Cupu nejdříve vedly Vítkovice díky Szturcovi, ale Adamský s Polanským otočili stav pro domácí Oceláře. Ostravané si 24 sekund před koncem třetí třetiny díky Burgerovi vynutili nastavení, ale v nájezdech rozhodl zápas pro domácí Polanský.

Přípravné hokejové zápasy

HC Energie Karlovy Vary - Amur Chabarovsk 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
58. Duda - 10. Verjovkin, 20. Achmetov, 39. Litovčenko.

Steel Cup v Třinci:
HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
34. a rozhodující sam. nájezd Polanský, 33. Adamský - 21. Szturc, 60. Burger.

Konečné pořadí turnaje: 1. Nižnij Novgorod 3 zápasy/8 bodů (skóre 13:8), 2. Třinec 3/5 (10:8), 3. Vítkovice 3/3 (8:11), 4. Košice 3/2 (8:12).