Jihlava skončila na Slovensku druhá

16 2004
Nitra, Jihlava - Nejprve se měli utkat se dvěma slovenskými extraligovými týmy a pak narazit na klubový celek z ruské superligy. Nebylo tomu tak. Pouze první polovina věty se naplnila, druhá už nikoli. Předpoklady vzaly za své, turnaj Polygon Cup musel pozměnit plánovaný program. Hokejisté Jihlavy v Nitře Molot Perm nepotkali.

Rusové se totiž na poslední chvíli omluvili: poslali na Slovensko fax, v němž jako důvod odřeknutí své cesty uvedli problémy s generálním sponzorem.

Nováček české nejvyšší soutěže se tak na nitranském stadionu ve třech dnech postavil třem slovenským mužstvům - domácímu HKm Dynamax, HC Košice a Kimexu Topolčany.

Dukla dvakrát vyhrála: porazila 2:1 Košice a na závěr 4:3 prvoligové Topolčany. Podlehla jen v úvodním zápase Nitře 2:4.
Skončila tak druhá za domácími, kteří jako jediní zvládli turnajovou porci tři střetnutí bez porážky.

„I když jsme v Nitře nepotkali Perm, byla to pro nás určitě zajímavá zkušenost. Poznali jsme zase jiný styl hokeje,“ řekl Petr Vlk, jeden z jihlavských koučů. „Přece jen Slováci jsou takoví víc divočejší, v osobních kontaktech působí hodně důrazně. Z tohoto pohledu musíme naši účast na turnaji hodnotit pozitivně,“ dodal.

Jihlavští trenéři dali hned v úvodním zápase s Nitrou příležitost hráčům, kteří se v předchozích přípravných duelech na led moc nedostali.

Chytal Řehoř, v poli se představili další mladíci jako Dolana, Lazorišák, Lupač či Rezek.

„Proč jsme je nepostavili až nakonec proti nejslabším Topolčanům? Mysleli jsme, že poslední utkání budeme hrát s Permem, a tak mladí nastoupili hned v tom prvním zápase,“ vysvětlil Vlk.

„Potom už bylo pozdě něco měnit. Každopádně kdybychom věděli dřív, že Rusové na turnaji nebudou, asi jsme se rozhodli jinak.“

Proti Košicím a v utkání s Topolčany vyšly týmu náramně úvodní třetiny - v nich se Jihlava dokázala rychle střelecky prosadit a šla do trháku ve skóre. Nad Košicemi vedla v pátek už ve 4. minutě 2:0, o den později proti Topolčanům to bylo 3:0 ve 14. minutě.

Potom však Dukla soupeřům dovolila nadechnutí. Ti se dostali zpět do zápasu i díky přesilovkám, které jim Jihlavští umožňovali častým vylučováním.

Poměr trestů v zápase Topolčany - Jihlava? 5:10! A výsledek? Slovenský tým dal z přesilovek dvě branky.

„V kabině jsme na to hráče už důrazně upozorňovali. Je to věc, na které budeme muset hodně pracovat,“ uvědomuje si Vlk.

V úterý v 18.00 se Dukla představí v Třebíči, ve čtvrtek hraje ve Znojmě (17.30).