Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hölzel k televiznímu úletu: Jsme chlapi, nebudeme mluvit jako kniha

česká televize | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

5 2012
Stockholm (Od zpravodaje iDNES.cz) - Komentátor České televize Jiří Hölzel, jehož debata s expertem Davidem Pospíšilem okořeněná peprnějšími výrazy unikla omylem do éteru, zůstává v klidu. "Snad to nebylo tak strašné. Bavili jsme se o tom, jak se to hraje, jako dva normální chlapi na hokeji," řekl k úsměvnému faux pas z dějiště mistrovství světa.

Hölzel s Pospíšilem se bavili při pátečním zápase Švédska s Norskem ve Stockholmu, netušili ovšem, že jejich debata unikla do internetového přenosu (více ZDE), který se měl vysílat bez komentáře.

Jiří Hölzel

"Mám na to spíš pozitivní ohlasy," tvrdil Jiří Hölzel. 

Přihodila se vám vlastně podobná věc jako Jaromíru Bosákovi s Vladimírem Táborským při fotbale. Proč se tohle stává?
To by mě taky zajímalo.

Během přenosu jste si nechali puštěné mikrofony. Proč si je nevypnete?
V pátek byl ten případ, že se vysílalo paralelně z Helsinek a ze Stockholmu šly na internet jen obrázky. Nebo aspoň měly jít. Já musím být propojený s přenosovým vozem kvůli komunikaci s režisérem. Abych věděl, kdy budeme mít odsud vstup do televizního vysílání na sestřih toho nejzajímavějšího, tak jako to děláme třeba v extralize.

Jiným způsobem se spojit nelze?
Technicky to nejde jinak než přes mikrofon. Leda, že bychom si šest hodin v kuse telefonovali. To, že ten zvuk jde dál tam, kam nemá, tomu já nerozumím. Já tu nejsem přes kabely. Studoval jsem žurnalistiku, ne matfyz.

Poslechněte si hokejové komentátory s nevypnutými mikrofony


Je vám celý případ nepříjemný, nebo vás nechává v klidu?

Je to něco, jako když vám někdo vleze do soukromí. Takové odposlechy v jiné verzi. I když na to jsou v republice jiní kádři.

Sice jste použili pár ostřejších výrazů, ale asi je štěstí, že jste se bavili zrovna "jen o hokeji".
To je pravda. Taky jsme se mohli bavit třeba o počasí. A to by byl průšvih, protože to stojí za ho...

Nevadí vám, že se na internetu objevil zhuštěný sestřih vaší dlouhé debaty?
Na internetu je to sestříhané tak, že to nemá kontinuitu. Moje reakce, že ho sestřelil, byla, když dostal jeden hráč pukem do kotníku. A reakce Pospece je na to, že Tollefsen narval Zetterberga. Tam je to pak spojené všechno dohromady.

Nebudete se teď raději na novinářských místech bavit pořád spisovně a strojeně?
Jsme chlapi, nebudeme si říkat: Pane kolego, to byla ale krásná střela, která ho trefila a on se po ní zhroutil, protože ho to zabolelo, což je vskutku nepříjemné. Spíš je zvláštní, že se to stává opakovaně.

Jaké máte na váš úlet v éteru ohlasy z domova?
Musím říct, že jich mám spoustu kladných. Dostávám textovky, že je dobře, že se na ten hokej někdo konečně kouká stejně jako ty lidi v hospodě.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze