Starý, pojď! Hoď mi to tam, radil Kováčik. A Kometě trefil druhý bod

Jozef Kováčík z Komety a jeho gólová radost | foto: Profimedia.cz

15 2017
V návalu euforie se sklouzl po kolenou, ruce nad hlavou, rozzářený výraz. Kometa díky gólové pumelici Jozefa Kováčika v úterý večer zvítězila nad Spartou 3:2 v prodloužení a ve čtvrtfinálové sérii hokejové extraligy se ujala vedení 2:0. „Ani jsem nečekal, že domů přivezeme dva body,“ zářil 37letý Kováčik.

Na kostce nad ledem svítil čas 62:59. Vhazovalo se ve sparťanském pásmu po pravici brankáře Pöpperleho, jenž ve druhém čtvrtfinále notně trápil brněnské střelce.

A slovenský zadák Kováčik před buly houkl na brněnského parťáka Martina Zaťoviče: „Starý pojď! Hoď mi to tam, jdu tam a dám to!“ A souhra dvou vyhlášených šprýmařů z brněnské kabiny, kterou nacvičovali i na trénincích, dokonale zafungovala.

Útočník Zaťovič přiklepl puk doprava na Kováčika, jehož bombu zastavila až síť. Gól! Konec hokejové bitvy v čase 63:06! „Myslím, že za bojovnost, kterou jsme předváděli, to bylo zasloužené vítězství,“ jásal autor vítězné trefy. „V poslední třetině jsme měli obrovský tlak,“ dodal zkušený bek Komety.

Hosté z Brna tak dokonale zdeptali Spartu i ve druhé čtvrtfinálové partii. Domácí stejně jako v pondělí ztratili vítězství v závěrečné dvacetiminutovce.

„Po třetí třetině jsme věděli, že máme na to, abychom Spartu porazili. Cítili jsme obrovskou sílu a vrátilo se nám to. Další bodík je doma,“ těšilo Kováčika, který se už v pondělí stal ústředním zápasu.

Ve druhé třetině ho zezadu smetl buldozer Richard Nedomlel, který za hrubý faul dodatečně vyfasoval i třízápasový distanc od disciplinární komise. „Už je to za námi, nevracel bych se k tomu. Včera jsem to schytal, ale podstatné je, že máme dva body,“ řekl Kováčik poté, co vyšel z rozjuchané kabiny hostů.

Jozef Kováčik z Brna se snaží překazit střelu sparťanského útočníka Jana...

Jozef Kováčik z Brna se snaží překazit střelu sparťanského útočníka Jana Buchteleho.

„Jak řekl Špenát (Martin Erat) - budeme se radovat a od půlnoci se soustředíme na další zápas,“ zavelel Kováčik.

Čtvrtfinálové série pokračuje v pátek a sobotu v Brně. Může modrobílá družina už o víkendu slavit překvapivě hladký postup do semifinále? „Roste nám sebevědomí, psychika je na naší straně, ale nesmí se nic podcenit,“ doplnil slovenský veterán, jenž už s Kometou získal dvě extraligová stříbra a bronz.