Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarští hokejisté přijedou v kočáře

Karlovy Vary, fanoušek | foto: Pavel KuběnaMF DNES

16 2008
Karlovy Vary - Bojovat o extraligový titul jedou karlovarští hokejisté. Ať už se jim poslední finálový zápas podaří dotáhnout do vítězného konce, či nikoli, v lázních se bude slavit. A monstrózně. "Lidé budou moct fandit přímo na zimáku u obří obrazovky o rozměrech 6 x 4 metry," uvedl Vladimír Suchan, spolupořadatel akce, kterou naplánoval kraj.

"V šestnáct hodin zde vystoupí hudební skupina Coda, v 17:30 začne přímý přenos pražského utkání. Po něm opět zahraje Coda a nějaká reprodukovaná muzika," pokračoval.

Pak už budou fanoušci čekat na stadionu na příjezd hokejistů z Prahy. "Hokejisté pojedou přímo na stadion a vyjedou na led, jak nejrychleji to půjde. Vstup na stadion bude zdarma, ale tentokrát bez párků a piva," pokračoval Suchan.

Oslavy pokračují v pátek
Slavit se ale nebude jen dnes. Oslavy by se podle plánů měly přesunout v pátek před karlovarský hotel Thermal. "Plánujeme, že v pátek v šestnáct hodin na pódiu před Thermalem vystoupí populární hudební skupina Peha a Walda Gang. Musíme ale čekat na vyjádření jejich manažerů, není totiž jednoduché takhle narychlo kohokoli sehnat," upřesnil Suchan.

Před Thermalem budou moci lidé hokejisty přivítat a následovat bude pravděpodobně autogramiáda. "Je možné, že se před hotel hokejisté dopraví kočáry nebo autobusem. To teprve zařizujeme. Budeme oslovovat i magistrát, jestli by se nechtěl na něčem podílet," dodal Suchan.

Na dnešní zápas, který začíná v 17:30 v Praze, je již od včerejšího rána beznadějně vyprodáno.

"Prodej lístků začal u nás v Sazce v osm hodin ráno. Za chvíli byly pryč," uvedla zaměstnankyně Sazky v Zeyerově ulici v Karlových Varech. Podobně mluvily i ženy v novinových stáncích ve městě. "Průběžně zkouším, jestli se nějaký lístek ještě neobjeví, ale bez úspěchu," řekla jedna z nich.

V objektu České pošty na třídě TGM visela už dopoledne cedulka, která informovala, že jsou vstupenky na zápas v Praze vyprodané.

Robert Bozděch z hokejového fanklubu HC Energie se kvůli lístkům na dnešní utkání nezastavil. "Do dvou hodin do rána jsem seděl u telefonu a vyřizoval objednávky na vstupenky na poslední zápas. Lístky už nejsou," uvedl včera ráno Bozděch. "Všech dvě stě čtrnáct, co jsem měl pro fanklub, je pryč. Víc než sto lidí jsem musel odmítnout," pokračoval.

A co zbývá lidem, kteří se chtějí dostat na stadion v Praze? Podle zasvěcených lidí je možné vyzkoušet štěstí a lístek koupit přímo před stadionem. "Někomu třeba nepřijde kamarád, a hned je jeden lístek na prodej," shodují se.

Samotní hráči a celý realizační tým jede do Prahy zvítězit a získat tak vytoužený titul. Sportovní odborníci ale už nyní hovoří v souvislosti s karlovarským hokejem o úchvatném výkonu a především nepopsatelném úspěchu.

"Proč by měly Vary vyhrát? Hrajeme venku, nebude nás to tolik svazovat. Navíc jsme vyhráli šesté utkání. Zahráli jsme výborně a vyzkoušeli jsme si, co by mělo na Slavii platit. Je to ale úplně otevřené, může znovu rozhodnout jediná chyba," řekl karlovarský Petr Mudroch.

Trenér Zdeněk Venera už ví, s čím na Slavii vyrukuje. "Ale neřeknu. Nechte se překvapit. Slavia je strašně těžký soupeř. Oba týmy stál šestý zápas spoustu sil. Hrálo se ve vysokém tempu, hráči toho hrozně moc nabruslili, byla tam spousta osobních soubojů," řekl.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze