Kladnu se vrátila forma. V pravý čas

Kladno - Litvínov - Momentka z extraligového zápasu Kladno - Litvínov. | foto: Josef VostárekMF DNES

14 2008
Kladno - Reprezentační přestávka pomohla kladenským hokejistům k návratu formy. Před ní dvakrát v řadě prohráli, včera po kvalitním výkonu porazili doma Litvínov 5:1. "Byl to výbornej hokej. Jako v play-off," řekl kladenský asistent Petr Kasík. Ostré tempo předvedli soupeři hlavně při vstupu do zápasu. Litvínov tím domácí trochu zaskočil.

"Měli jsme problémy vyrovnat se s jejich tlakem," řekl kladenský útočník Tomáš Horna. "Hráli hodně důrazně."

Hosté přečkali dvojnásobné oslabení, v němž Paterův gól nepotvrdil videorozhodčí, a pak sami otřevřeli skóre. "Ale měli jsme vytěžit víc," litoval litvínovský asistent Petr Rosol.

Měl pravdu. Kladno se od druhé třetiny probralo a už bylo jasně lepší. K obratu mu pomohly báječné gólové přihrávky kapitána Patery.

"Dvakrát jsme vlastním faulem ztratili výhodu přesilovky. A podruhé to domácí potrestali. To by se nemělo stávat," řekl Rosol.

Obě důležité branky vstřelili letošní střelečtí debutanti: Nádašdí a Frolík. Pak se přidali i klasičtí kladenští kanonýři Horna s Kallou. Bylo rozhodnuto.

"I když musíme hledět hlavně sami na sebe, moc nám nenahrály výsledky z ostatních stadionů," řekl Petr Kasík. "Hlavně výhra Znojma v Českých Budějovicích je z našeho pohledu nemilá."

Kladno je teď v tabulce deváté a má dvoubodový náskok na jedenácté Vítkovice. Do play-off postoupí deset nejlepších týmů. "Musíme se soustředit na poslední tři kola," nabádá Petr Kasík.

"Soupeře na dálku sledujeme, dnes jsme si před třetí třetinou pouštěli v kabině výsledky," přiznal Tomáš Horna. Do finiše jde Kladno bez brankáře Orcta (angína) a útočníka Gardoně, který si včera v 1. třetině natáhl přitahovač.

Frolík se vrátil a pomohl gólem

K l a d n o (wes) - Dlouhé trápení je snad pryč, kladenský útočník Martin Frolík už zase střílí góly. Po vleklém zranění se vrátil do sestavy a včera pomohl porazit Litvínov první trefou sezony. "Bylo to snadné, Pavel Patera mi poslal nádhernou přihrávku. Naservíroval mi to," řekl Frolík.

Bylo štěstí, že jste se zrovna vracel z trestné lavice, že?
Nic nacvičeného to nebylo. Viděl jsem, že jdeme do protiútoku, tak jsem se snažil rychle dostat do útočného pásma. A puk jsem zpracoval bruslí.

Po zdravotních potížích už jste tedy fit?
Cítím se dobře. Na pár zápasů jsem se byl rozehrát v prvoligovém Berouně. Měl jsem tam hodně prostoru, to mi hodně pomohlo.

Dnes jste začínal jako třináctý útočník.
To je pravda. Ani jsem moc nepočítal s tím, že bych hrál. Pak se ale zranil Radek Gardoň a já šel místo něj. Snad dostanu další šanci a budu pravidelně nastupovat.

Stále se držíte na pozici, která zaručuje postup do předkola play-off. Zkuste zhodnotit vyhlídky.
Celý tým určitě zapracujeme na tom, aby nám to vyšlo. Jsou tři zápasy do konce a je dobře, že zůstáváme pod tlakem. Pod ním se nám hraje lépe.