Brněnský útočník Mallet: Nejsem klíčový hráč. Jen dělám svoji práci

Kanadský útočník Alexandre Mallet v dresu Komety Brno. | foto: ČTK

16 2017
Ocitl se v jiném extraligovém vesmíru. Ještě před pár týdny mizel Alexandre Mallet v pardubické černé díře, v podprůměrném týmu se řadil mezi těžký podprůměr. Jenže teď kanadský útočník válí s Kometou v play-off.

Možná by bylo záhodno poslední větu lehce upravit: Kometa válí v play-off díky němu! V pondělní partii proti Spartě trefil v 57. minutě po Zohornově pasu brněnským hokejistům výhru 3:2.

A o den později Mallet opět gólově zaúřadoval. Jeho vyrovnání na 2:2 ve třetím dějství nasměrovalo Kometu i k druhému čtvrtfinálovému bodu, který vydolovala v prodloužení. „Není to tak, že bych byl klíčový hráč. Jen dělám svoji práci jako každý,“ líčil skromně 24letý forvard. „Měl jsem štěstí, že jsem se dostal do brejku a skóroval.“

Brněnský útočník Alexandre Mallet dává gól ve druhém čtvrtfinále proti Spartě.
Alexandre Mallet (vlevo) z Komety a Petr Vrána ze Sparty

Když Kometa koncem ledna angažovala vlasáče s chlapeckým kukučem, slibovala si od něj důraz, drzost a rychlost. „Když hrál proti nám, naši beci mi říkali, že je dost nepříjemný,“ přiznával jeden z brněnských trenérů Kamil Pokorný.

K atributům, které hokejovým dobrodruhům ze zámoří nejsou cizí, v úvodu play-off přidává i góly. Ve druhém čtvrtfinále ošálil brankáře Pöpperleho při samostatném úniku forhendovou fintou. „Mám obvykle jiný manévr, ale ten mi předtím nevyšel,“ připomněl rodák z východního Quebecu nevyužitou tutovku ze druhé třetiny.

Když se podruhé v zápase řítil na sparťanskou bránu, vzpomněl si na radu 18letého spoluhráče Martina Nečase. Zakvedlal pukem, gólman šel k ledu a on zamířil nahoru. „S Martinem jsme o tom mluvili na hotelu. Zkusil jsem to a vyšlo to,“ usmál se Mallet, jenž při brance využil kuriózní srážky dvou sparťanů ve středním pásmu.

„Máme týmovou taktiku, chceme je napadat, nutit je k chybám.“ I proto může Kometa snít o postupu do semifinále. „To nikdy nevíte, tohle je play-off,“ upozorňuje Mallet, jenž za tápající Pardubice odehrál v letošní sezoně 36 utkání a vstřelil jediný gól.

Pro Malleta, jehož v roce 2012 draftoval ve druhém kole Vancouver, bylo Dynamo první štací v Evropě. Svůj um ukazuje až po překvapivé lednové změně dresu. „Je totiž skvělé hrát s těmito kluky,“ poznamenal Kanaďan z Komety.

1. Liberec 52 31 2 6 13 136:102 103
2. Třinec 52 24 9 8 11 158:125 98
3. Sparta 52 26 5 6 15 164:117 94
4. Hr. Králové 52 24 5 7 16 159:125 89
5. Litvínov 52 20 13 2 17 128:126 88
6. Kometa 52 22 4 10 16 158:139 84
7. Chomutov 52 18 10 6 18 149:154 80
8. Vítkovice 52 19 8 3 22 119:126 76