Zkrat Svobody, neuznaný gól Komety. A Lev pak trefil Plzni dva body

Matěj Machovský v brance Plzně | foto: Ladislav Němec, MAFRA

20 2016
Z prodloužení zápasu 30. kola hokejové extraligy mezi Plzní a Brnem uběhlo 83 vteřin. Moment předtím naskočil domácí útočník Lev z trestné lavice a převzal dlouhou přihrávku od Koreise. Jeho ránu z pravého kruhu gólman Komety Vejmelka ztlumil, jenže puk mu proskočil za záda a Lev jej pohodlně doklepl do sítě.

Škoda zdolala brněnskou Kometu 2:1 a brala dva body.

„Nic příjemného, jít pár vteřin před koncem normální hrací doby na trestnou,“ popisoval pak Jakub Lev svůj zákrok na pronikajícího Erata. „Ale za potyčku s Malcem tam se mnou odjel i Honza Schleiss a povídá: Neboj, v prodloužení naskočíš na led a dáš gól. A na jeho slova přesně došlo,“ líčil 26letý útočník.

Jestliže první třetina kromě neuznané trefy Haščáka kvůli postavení v brankovišti a tyčky dorážejícího Koreise moc vzruchu nepřinesla, další průběh večera nabídl hodně vzrušujících okamžiků.

Projděme si je popořadě. Nejprve pětiminutový trest a vyloučení do konce zápasu pro domácího Svobodu za nesmyslný úder hlavou do přilby Gulašiho v samotném závěru prvního dějství.

„Hned jsme to v kabině vyřešili, hráče čeká finanční trest,“ zlobil se plzeňský asistent Jiří Hanzlík.

Dlouhou převahu Kometa využila ve 25. minutě, kdy z mezikruží pálil přesně k pravé tyči obránce Štencel. Plzeň však poté zabrala, soupeře často svírala, ale vyrovnala až ve 44. minutě po parádní akci Kratěny. Kapitán Škody vyhrál sám pro sebe buly a rychlou střelou mířil mezi betony gólmana – 1:1.

V 50. minutě zvedl adrenalin další moment. Po tečovaném pokusu Němce puk zaplachtil kotouč za Machovského, kterého vzápětí v brankovišti atakoval Haščák. Podle záznamu až ve chvíli, kdy už byl puk v brance, sudí však po dlouhé poradě tuhle trefu neuznali a brněnského forvarda vyloučili za napadení.

„Nemůžu a ani nechci se k tomu vyjadřovat,“ kysele poznamenal brněnský trenér Kamil Pokorný.

„Kontakt jejich hráče s naším gólmanem jsem tam určitě viděl,“ reagoval Hanzlík.

A to ještě nebylo vše. V oslabení ještě ve stejné minutě pláchl Káňa a vyjíždějící Machovský jej podrazil. Jenže trestné střílení brněnský útočník neproměnil, trefil tyč.

Hosty to hodně mrzelo. Když pak v prodloužení nevyužili ani přesilovku 4 na 3, došlo na vítěznou akci Lva.

1. Liberec 40 25 2 4 9 104:69 83
2. Třinec 40 19 6 7 8 124:90 76
3. Litvínov 40 16 10 1 13 100:97 69
4. Hr. Králové 38 18 4 6 10 121:93 68
5. Kometa 40 19 2 7 12 131:107 68
6. Sparta 37 18 3 5 11 114:85 65
7. Chomutov 40 14 9 4 13 118:121 64
8. Vítkovice 39 14 7 2 16 90:95 58