Zkrat Svobody, neuznaný gól Komety. A Lev pak trefil Plzni dva body

Matěj Machovský v brance Plzně | foto: Ladislav Němec, MAFRA

20 2016
Z prodloužení zápasu 30. kola hokejové extraligy mezi Plzní a Brnem uběhlo 83 vteřin. Moment předtím naskočil domácí útočník Lev z trestné lavice a převzal dlouhou přihrávku od Koreise. Jeho ránu z pravého kruhu gólman Komety Vejmelka ztlumil, jenže puk mu proskočil za záda a Lev jej pohodlně doklepl do sítě.

Škoda zdolala brněnskou Kometu 2:1 a brala dva body.

„Nic příjemného, jít pár vteřin před koncem normální hrací doby na trestnou,“ popisoval pak Jakub Lev svůj zákrok na pronikajícího Erata. „Ale za potyčku s Malcem tam se mnou odjel i Honza Schleiss a povídá: Neboj, v prodloužení naskočíš na led a dáš gól. A na jeho slova přesně došlo,“ líčil 26letý útočník.

Jestliže první třetina kromě neuznané trefy Haščáka kvůli postavení v brankovišti a tyčky dorážejícího Koreise moc vzruchu nepřinesla, další průběh večera nabídl hodně vzrušujících okamžiků.

Projděme si je popořadě. Nejprve pětiminutový trest a vyloučení do konce zápasu pro domácího Svobodu za nesmyslný úder hlavou do přilby Gulašiho v samotném závěru prvního dějství.

„Hned jsme to v kabině vyřešili, hráče čeká finanční trest,“ zlobil se plzeňský asistent Jiří Hanzlík.

Dlouhou převahu Kometa využila ve 25. minutě, kdy z mezikruží pálil přesně k pravé tyči obránce Štencel. Plzeň však poté zabrala, soupeře často svírala, ale vyrovnala až ve 44. minutě po parádní akci Kratěny. Kapitán Škody vyhrál sám pro sebe buly a rychlou střelou mířil mezi betony gólmana – 1:1.

V 50. minutě zvedl adrenalin další moment. Po tečovaném pokusu Němce puk zaplachtil kotouč za Machovského, kterého vzápětí v brankovišti atakoval Haščák. Podle záznamu až ve chvíli, kdy už byl puk v brance, sudí však po dlouhé poradě tuhle trefu neuznali a brněnského forvarda vyloučili za napadení.

„Nemůžu a ani nechci se k tomu vyjadřovat,“ kysele poznamenal brněnský trenér Kamil Pokorný.

„Kontakt jejich hráče s naším gólmanem jsem tam určitě viděl,“ reagoval Hanzlík.

A to ještě nebylo vše. V oslabení ještě ve stejné minutě pláchl Káňa a vyjíždějící Machovský jej podrazil. Jenže trestné střílení brněnský útočník neproměnil, trefil tyč.

Hosty to hodně mrzelo. Když pak v prodloužení nevyužili ani přesilovku 4 na 3, došlo na vítěznou akci Lva.

1. Liberec 52 31 2 6 13 136:102 103
2. Třinec 52 24 9 8 11 158:125 98
3. Sparta 52 26 5 6 15 164:117 94
4. Hr. Králové 52 24 5 7 16 159:125 89
5. Litvínov 52 20 13 2 17 128:126 88
6. Kometa 52 22 4 10 16 158:139 84
7. Chomutov 52 18 10 6 18 149:154 80
8. Vítkovice 52 19 8 3 22 119:126 76