Kotalík zvládl jen třetinu

27 2004
Liberec - Měsíc a půl čekal hokejový útočník Liberce Aleš Kotalík, než po zranění kolena opět naskočí do extraligy. V pátek se objevil v sestavě Bílých Tygrů v duelu proti Plzni, ovšem zápas nedohrál. Přesto Liberečtí zdolali Plzeň 3:0. Obnovená zámořská formace Vrbata - Kotalík - Nedorost odehrála pospolu jen úvodních dvacet minut.

"Kotalíka koleno trochu pozlobilo, proto raději zápas nedohrál. Ale tentokrát by se nemělo jednat o vážnější problém," vysvětlil v průběhu utkání liberecký lékař Dušan Morman.

Kotalík, v NHL útočník Buffala, nastoupil naposledy v české extralize shodou okolností právě proti Plzni 10. října na jejím domácím ledě. Od té doby v liberecké sestavě chyběl a léčil se.

V pátek byla obnovená spolupráce libereckého "komanda z NHL" znát. Kotalíkova formace byla v první části nasazována do přesilovek a často si i při stejném počtu hráčů na ledě vytvořila tlak.

Gól však nepřišel. Nejblíže k němu měl Kotalík v 8. minutě, když prudce vypálil z prostoru levého kruhu v obranném pásmu Plzně, ovšem výtečný gólman Duba jeho ránu vyrazil.

Do svého zranění patřil Aleš Kotalík k nejproduktivnějším hokejistům Liberce. V 11 zápasech zaznamenal 5 gólů a 4 asistence.

Aleš Kotalík (vlevo), v minulé sezoně opora extraligového Liberce, se vrací do NHL. Uzavřel novou roční smlouvu s Buffalem.