Liberec zaplatí sto tisíc za gólmana, který měl sedět

Slavia - Liberec; smutek Liberce | foto: ČTK

11 2008
Byl to tah, který ničemu nepomohl a ještě se pořádně prodražil. Za to, že liberecký gólman Martin Fikrt odchytal poslední třetinu úterního hokejového zápasu proti Kladnu, teď jeho klub zaplatí pokutu sto tisíc korun. Brankář měl totiž na dvou místech příliš velkou lapačku, což je zakázané.

"Nechápu to, ještě dva dny před zápasem byla rukavice v pořádku, ten rozdíl činil jen dva milimetry," divil se Fikrt.

Je v tom kus ironie. Fikrt vůbec neměl nastoupit, ale před třetí třetinou za stavu 3:4 se liberecký kouč Gregor rozhodl, že vystřídá Hniličku. Zvrat se však nekonal, tým prohrál 3:5. A teď ještě platí.

Fikrt se však zlobí. "S tou lapačkou chytá půlka brankářů v extralize. Oni kontrolou projdou, a já ne? To je zvláštní. Navíc rozhodčí počítal do rozměru i švy, které tam podle mě nepatří."

I proto se klub odvolá. Liberec však není sám, kdo musí za svého gólmana platit. Kontrolou hned v prvním kole neprošel ani karlovarský Lukáš Mensator, který měl větší dres, a Román Málek z Plzně, jenž nastoupil s nepovoleným dodatečným chráničem kolen.

Jejich kluby dostaly pokutu 50 tisíc (šlo jen o jedno porušení proti rozměrům).