Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Míka: Zlínu se nedaří, ale mně se hraje dobře

18 2008
Jihlava - Už se zdálo, že ho v letošní sezoně nic příjemného nečeká. Vyřazení z úvodního kola play-off první hokejové ligy s Vrchlabím znamenalo pro jihlavského obránce Radka Míku příliš brzký konec soutěžního ročníku. Jenže pak se ozval extraligový Zlín.

"Když jsem se o té možnosti dozvěděl, ani na chvilku jsem nezaváhal. Hned jsem vyrazil," svěřil se bek, který právě dnes slaví čtyřiadvacáté narozeniny.

Jak dlouho jste věděl, že byste si mohl v letošní sezoně zahrát v extraligovém týmu?
Dozvěděl jsem se to poslední den přestupního termínu, zrovna jsme hráli v Třebíči. Po zápase za mnou přišel trenér Dvořák a řekl mi, že mám vyřízený střídavý start do Zlína.

Taková zpráva určitě potěší, ale šlo jenom o možnost. Jak velkou šanci jste tomu ve skutečnosti dával?
V podstatě žádnou. Věděl jsem, že bychom museli brzy vypadnout v play-off a Zlínu by se asi musel někdo zranit, aby o mě projevili vážný zájem. Prostě jsem to bral opravdu jenom jako případnou možnost.

Ke které nakonec skutečně došlo...
Po vyřazení s Vrchlabím jsem měli pár dnů volna. Pak jsem se hlásil na tréninku a pan Augusta (člen sportovní rady klubu - pozn. red.) mi přišel říct, že se ozval Zlín s nabídkou, jestli bych si za ně nechtěl zahrát.

To byla zřejmě dost zbytečná otázka...
(rozesmál se) Určitě. Jen jsem si sbalil věci a hned druhý den jsem vyrazil směr Zlín.

Kde jste odehrál pět zápasů a na konto si v nich připsal tři asistence. To je celkem slušná bilance...
Jo, vypadá to dobře. (usmívá se) Týmu se obecně moc nedaří, moc jsme toho nevyhráli. I když možná je to dané tím, že už vlastně o nic nejde.

Ale já za sebe můžu říct, že se mi hraje dobře a jsem se sebou celkem spokojen. A co trenéři, mají na vaši hru stejný názor?
Docela jo. Pan Přikryl, který dělá ve Zlíně asistenta a zároveň sportovního manažera, mi říkal, že nespokojeni se mnou určitě nejsou. To mě samozřejmě moc potěšilo, ale dál to zatím neřeším.

Nicméně možnost, že byste si mohl zahrát extraligu také v příští sezoně a třeba hned od začátku nevylučujete?
Zatím fakt neumím odpovědět. Říkám, celkově z toho mám dobrý dojem, jenže ve finále bude záležet na tom, jak se mezi sebou domluví kluby.

Byl byste hodně smutný, kdyby k dohodě nedošlo?
Mně se v Jihlavě moc líbí, myslím, že se mi tady letošní sezona povedla. Ale je jasný, že cílem každého hráče je extraliga, takže i já bych si ji rád zahrál.

S Duklou máte smlouvu ještě na rok?
Podepsal jsem roční opci a navíc jsem byl domluven s panem Augustou na jednání o úplně nové smlouvě. Teď bude záležet na tom, jak to jednání dopadne.

V Jihlavě se nyní netrénuje, protože pro sedm hráčů nedopadly dobře testy na mononukleózu. Nebál jste se, že i vy můžete být nakažený?
Přiznávám, že obavy jsem trochu měl. Ale, když jsem měl při play-off angínu, dělali mi testy, které byly negativní. A nedávno jsem byl pro jistotu ještě na dalších a ty dopadly taky dobře. Takže jsem v pořádku.

A jak vás přijali noví spoluhráči ve Zlíně?
Normálně. Z minulosti znám Pavla Kubiše, se kterým jsem hrával v Třebíči, a taky Tomáše Kloučka. Zlín má dost mladý tým, takže s nějakou aklimatizací nebyl vůbec žádný problém.

Autoři:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze