Nájezdový maraton Kometě ve Vítkovicích nevyšel, dva body brali domácí

Jeden z mnoha soubojů mezi hráči Vítkovic a Komety. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

13 2014
Mohl být hrdinou se vším všudy. Tomáš Vondráček v pátek hokejovou Kometu dotáhl ve Vítkovicích k nájezdům a v nich mohl duel definitivně zlomit. Svou střelu ovšem poslal pouze do výstroje domácího brankáře Dolejše. „Snažil jsem se to trefit pod vyrážečku, tak to většinou střílím. Ale byl to můj první nájezd vůbec, takže jsem byl trochu nervózní,“ přiznal brněnský útočník.

Nakonec bylo potřeba devět nájezdových sérií, než Rostislav Olesz bekhendem pod horní tyčku rozhodl o vítkovickém vítězství 3:2. Kometa tak na soupeře z Ostravy nevyzrála ani potřetí v sezoně.

I bod však mohla brát jako úspěch, do třetí třetiny totiž vstupovala s dvougólovým mankem a ještě v oslabení. „Chtěli jsme to hlavně udržet, abychom gól nedostali, a sami jsme ho dali. Byla to zlomová věc, která naklonila zápas na naši stranu,“ líčil v rozhovoru pro ČT Vondráček, který zařídil jak zmíněné snížení, tak chvíli nato také vyrovnání. „Ale už od půlky zápasu jsme se zvedli a byli o trošku lepší.“

Předtím ovšem Brňané místy úpěli pod vítkovickým tlakem. „Hrají jednoduše, všechno tlačí do brány. Ze začátku jsme s tím měli problémy,“ přiznal Vondráček.

Vítkovice sice Kometu přestřílely v poměru 34:26, ale brněnského gólmana nedokázaly překonat více než dvakrát. „Chybí nám góly,“ posteskl si vítkovický kapitán Jiří Burger. „Podařilo se nám začít aktivně, bohužel se nám ale nedařilo proměňovat šance. Čiliak chytal výborně, dlouho byl lepší než my,“ řekl Burger.

Právě on měl velkou šanci strhnout v závěru při přesilovce výhru na stranu svého celku, ale zblízka nedokázal přehodit beton brněnského gólmana.

Gól nepadl ani v prodloužení, proto o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. V první sérii byli úspěšní Petr Kolouch a František Ptáček, ale dalších sedm sérií kralovali gólmani. Až v deváté sérii se po bekhendové kličce trefil Rostislav Olesz.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38