Naštěstí to Jaškin neodpálil, radoval se Somík

14 2001
V s e t í n - Zlínští hokejisté si přáli, aby po prvních dvou zápasech čtvrtfinálové série se Vsetínem byl stav 1:1. Po porážce v úvodním duelu se jim touha vyplnila. Ve druhém souboji vyhráli v prodloužení. Vypjaté drama rozhodl v páté minutě prodloužení levý křídelník první formace Radovan Somík. "Puk zůstal na brankové čáře a měl jsem k němu dost daleko. Myslel jsem, že Jaškin ho odstřelí pryč, naštěstí to neudělal," radoval se po utkání slovenský reprezentant. "Rozhodnout ve Vsetíně a navíc v play off, to je fantastické."Zde si přečtěte další zajímavosti o zápasu

Druhý souboj jste začali mnohem aktivněji než ten první. Byl to záměr?
V prvním utkání na nás hupli a v prvních deseti minutách vstřelili tři góly, takže jsme si na začátek dávali pozor. Vsetín nenastoupil tak mohutně jako v neděli, což nám psychicky pomohlo. Dostali jsme se do šancí, lépe se nám jezdilo.

Proti Vsetínu jste pětkrát hráli přesilovku, ale příliš se vám v nich nedařilo. Naopak domácí hrozili brejky a jeden proměnili. Proč vám přesilové situace nešly?
Ve Vsetíně je úzké hřiště a je potřeba puk rychle posílat dopředu. Domácí dobře bránili, bylo těžké se proti nim prosadit.

Stav série je vyrovnaný, jak se může čtvrtfinálový souboj vyvíjet?
Doufám, že v podobném výkonu budeme pokračovat také doma. Určitě nás podrží publikum a my něco uhrajeme.