Neuvěřitelné! Plzeň pěti góly otočila zápas

Plzeň - Zlín; Tomáš Divíšek a Petr Leška | foto: Jaromír PechMF DNES

14 2008
Plzeň - Podívaná jen pro silné povahy. Extraligoví hokejisté Plzně ještě v 52. minutě včerejšího duelu se Zlínem prohrávali na domácím ledě 0:4. Jenže nakonec zápas neuvěřitelně srovnali a v prodloužení obránce Cartelli trefil i druhý bod. "Nevím, co k tomu říct," řekl po utkání plzeňský útočník Petr Vampola.

"Pořád jsme prohrávali, trápili se a najednou obrat. Tyhle body nám hrozně pomůžou a lidi byli dneska skvělí. My všichni jim za to hrozně moc děkujeme," pravil Vampola.

Dlouho to přitom vypadalo na ostudu. Zlín využil první tři přesilovky.

A ve 43. minutě, poté, co Důras srazil prchajícího Balána, precizně provedl trestné střílení Balaštík.

Zlín vedl 4:0 a vrchol zmaru v barvách Lasselsbergeru předvedl Vlasák, který o pár minut později ve stejné disciplíně jako Balaštík selhal.

Jenže ani to Plzeň nezlomilo.

V 53. minutě se před Bieglem, který do té doby s bravurou čelil všem střelám domácích, objevil Divíšek a bekhendem smazal nulu na plzeňské straně.

Za další minutu Matějovský lehce tečoval ránu Redlihše a snížil na 2:4.

Do té doby kralující Zlín začal zmatkovat, zato domácí ze sebe "ždímali" poslední síly. V 58. minutě v přesilovce čtyř proti třem zastavila ostrou ránu Posmyka až síť zlínské branky a za další půlminutu Šindel zblízka zasunul puk k pravé tyči a vyrovnal.

V hektickém závěru mohl znovu přetočit skóre Leška, ale bekhendem jen prohnal puk po brankové čáře za Málkem. Prodloužení trvalo necelé dvě minuty. Cartelli si najel před branku a jeho rána přinesla Plzni druhý bod.

Zdrcený Zlín kvapně zmizel v šatně, někteří hráči neměli ani sílu podat soupeři ruku.