V útočném pásmu se brání nejlíp, říká Holec o olomoucké touze po gólech

Jiří Drtina (vlevo) z Chomutova a Miroslav Holec z Olomouce. | foto: ČTK

5 2015
Pátou výhru v řadě zařídil olomouckým hokejistům Miroslav Holec. V 53. minutě dal svůj druhý gól v sezoně a právě jeho dorážka do pardubické sítě na 2:1 byla vítězná. „Ještě, že to tam spadlo. V závěru to sice byly nervy, ale bodová série pokračuje,“ oddechl si po těsné výhře útočník Olomouce.

Byl to velký boj až do konce. Čekali jste takový průběh?
Každý si mohl přečíst, že v pardubické kabině byla po předcházejícím utkání velká bouřka, a bylo jasné, že se přijedou prát o dobrý výsledek. Přesně podle toho to vypadalo.

Gólovou pojistku jste mohli přidat už ve druhé třetině. Nápor ale zastavila vlastní přesilovka...
To je pravda. V přesilovkách nám to tam zatím nepadá. Prosadit se proti bránící čtyřce ale není jednoduché. V oslabení každý hraje maximálně zodpovědně. Třeba přesilovku proměníme příště, třeba ve chvíli, kdy to budeme potřebovat.

V obraně se vám naopak daří. Pomáhá vědomí, že málo inkasujete také v ofenzivě?
Je to tak nějak spojené. Dozadu hrajeme dobře, nepouštíme soupeře do přečíslení a také díky tomu dostáváme málo gólů. Navíc nedovolíme, abychom byli pod tlakem. To pomáhá i v útoku. Víme, že nám na vítězství můžou stačit i dva góly.

V poslední třetině jste přes vedení hráli stále aktivně. Nenapadalo vás už především držet těsný náskok?
Ono to většinou dopadne tak, že když bráníte výsledek 1:0, dostanete gól. My jsme raději chtěli přidat další a vyplatilo se to. Být v útočném pásmu je nejlepší obrana, což se opět ukázalo.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38