Začali jsme úplně špatně, přiznal olomoucký Buc v Budějovicích

David Buc (vpravo) se raduje z gólu - ilustrační foto | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

4 2015
V první třetině dostali olomoučtí hokejisté tři góly a ztrátu na ledě Českých Budějovic už dohnat nedokázali, prohráli 3:4. Po dobrém vstupu do baráže nedokázali bodovat podruhé v řadě a stejně jako naposledy na Slavii (1:2), ani tentokrát se neprosadila první lajna Laš-Knotek-Buc. „Počítali jsme s tím, že tu vyhrajeme,“ přiznal zklamaný útočník Mory Dávid Buc.

Už v první třetině vám Motor nastřílel tři branky. Co se stalo?
Nechytili jsme úvod zápasu a myslím si, že jsme začali úplně špatně. Jako kdybychom na Budějovice vůbec nebyli připravení. Potom jsme to už těžko doháněli.

Přesto se vám to málem podařilo, dotáhli jste se na 3:4. Proč se nepodařilo otočit výsledek?
Pořád jsme věřili, že to dokážeme. Stačil jeden gól, aby to byla alespoň remíza. Bohužel se nám to nepovedlo.

Na vyrovnání jste měli celou třetí třetinu, v ní už jste ale nebyli tolik nebezpeční. Došly vám síly?
Nemyslím, že se to nějak projevuje. Uvidíme, co se stane, až zápasy přejdou přes půlku baráže. Pak se ukáže, jak na tom se silami jsme.

Bolí ztratit body s posledním, který navíc dosud nevyhrál?
Jasně, počítali jsme s tím, že tu dneska vyhrajeme. Teď musíme vyhrát doma my. Přijede Chomutov, který není vůbec lehký soupeř. Nikdo nám nedá nic zadarmo, věříme ale, že body vydřeme.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38