Zlínský útočník Veselý odehrál tisící zápas. Jubileum mu zhořklo

Ondřej Veselý ze Zlína nastupuje ke svému tisícímu zápasu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

21 2015
Jako jedenáctý vstoupil do klubu hráčů, kteří odehráli v české extralize tisíc zápasů. Na oslavy však neměl kapitán zlínských hokejistů Ondřej Veselý v neděli večer náladu.

Parádní trefou pod víko přetáhl vedení na stranu svého týmu, jenže za 156 vteřin už Zlín prohrával a Mladé Boleslavi odevzdal po porážce 2:4 všechny body.

„Byly tam dvě chyby, o vedení jsme přišli strašně lacino,“ smutnil Veselý.

Čím to bylo? Nekoncentrovaností, nekvalitou, nepozorností, euforií?
Asi všechno. Možná chvilku euforie po mém gólu. Malý výpadek, dvě chyby a najednou jel (Bárta) sám na bránu. Takový je hokej.

Ztratit takový zápas mrzí asi více, než kdybyste prohráli 0:7, že?
Máte pravdu, mrzí.

Co dál, vezmete si v kabině slovo?
Ponaučit se. Zápasů je hodně. Musíme si říct, že nesmíme tak lacino ztrácet body. Strašně moc se nadřeme na vyrovnání, na vedení. Za minutu o to přijdeme. Musíme se na to připravit, aby se to v dalších zápasech neopakovalo.

Neschází mužstvu příspěvek útoku Romana Vlacha?
To přijde. Chybí jim Tomáš Čachotský, který je zraněný. Hráli výborně v přípravě. Dáváme strašně málo branek. Šance tam jsou, ale nějaký gól by jim pomohl. Zvedli by se.

V pátek jste vyhráli v Třinci, ale na výkonu v první třetině to moc vidět nebylo.
Zbytečně jsme si to komplikovali v obraně. Ztráceli jsme puky. Snadno jsme jim je dávali na hokejky. Potom to vypadalo, že oni dobře bruslí, a my ne. Ale byli lepší na puku i v pohybu.

Do smolného zápasu zapadlo i zranění Tomáše Žižky v obličeji, že?
Jednou tam dostal pukem odraženým od plexiskla, podruhé jsem to neviděl. Snad bude v pořádku a spraví to jenom štychy.

Oslava vám pořádně zhořkla...
Lepší by bylo, kdybychom vyhráli. Ale neberu to jako oslavu. Statistiky moc nesleduji. Tisíc je pěkné číslo, ale nic víc.

Témata: Zlín, Zlínský kraj

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43