Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cítíme křivdu, ale kvůli sudím jsme neprohráli, míní trenér Komety

Vladimír Kýhos (vpravo) a Martin Pešout, trenéři Komety Brno | foto: Martin Stolař, MAFRA

29 2015
Úterní zlobu na rozhodčí ve středu hokejová Kometa přetavila v činy. Brněnský klub se rozhodl vetovat slovenského sudího Alexandera Pavloviče. Toto rozhodnutí je důsledkem duelu s Vítkovicemi, v němž se modrobílí hněvali kvůli neodpískanému zakázanému uvolnění před vítězným gólem hostů.

„Cítíme trošku křivdu, ale nechtěl bych, aby vznikl dojem, že jsme prohráli kvůli rozhodčím,“ uvedl ve středu brněnský asistent trenéra Martin Pešout. „Prohráli jsme proto, že jsme nedali branky. A i když před tím rozhodujícím gólem rozhodčí nezapískali, tak jsme měli puk na holi a gól padl po naší chybě. Kdybychom se vymlouvali na rozhodčí, tak bychom si lhali a nikam bychom se neposunuli. Jestli chceme uspět v play-off, musíme hledat chyby sami u sebe.“

Přes tato slova se Kometa rozhodla Pavloviče vetovat, což je výsledek rozboru Milana Mináře. Bývalý elitní extraligový sudí už několik týdnů pracuje pro brněnský celek jako poradce, o čemž jako první informoval deník Sport.

„Probírali jsme to a dali jsme na jeho doporučení. My trenéři jsme od toho, abychom se starali o hokej, a ne o výkony rozhodčích. Od toho je tu pan Minář, za což jsme rádi,“ podotýká Pešout.

Podle něj Minář pomáhá rovněž zklidňovat emoce brněnských hráčů rozjitřené spornými výroky. „Když je to vyhrocené, tak za námi o přestávce přijde a řekne, jak se věci mají, aby se hráči soustředili na hru. Nebo nás upozorní, když to vypadá, že jde nějaký náš hráč za hranu. My potom tyto poznatky přesuneme do kabiny a je to velmi účinné. K hokeji patří emoce, které někdy přetečou, a my jsme od toho, abychom je zklidňovali,“ popisuje brněnský kouč.

Větším tématem než rozhodčí je však momentálně v Kometě zdravotní stav. Kromě déle zraněných útočníků Zohorny s Němcem ve středu netrénovali ani další forvardi Ton s Honejskem. „Mají zranění v horní části těla, ale doufáme, že nám je do pátku lékaři zprovozní,“ uvedl Pešout. Obránce Malec nicméně po lehkém otřesu mozku zřejmě bude chybět déle.

Autor:
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze