Philipp: Nehráli jsme přece tak sprostě

10 2003
Ostrava - Silou vůle porazili hokejisté Vítkovic houževnatého soupeře z Českých Budějovic. Ve 38. kole Ostravané zvítězili na domácím ledě 2:1 a ukončili tak sedmizápasovou sérii neporazitelnosti Českých Budějovic, navíc tohoto soupeře porazili poprvé v sezoně. Branky dali hráči z elitní formace Jiří Burger a Radek Philipp. Po vstřelení vítězného gólu se obránce Philipp vrhl po hlavě na led a radostí vystřihl kotrmelec. "Chtěli jsme odčinit prohru ze Zlína, tam jsme nehráli dobře, myslím, že se nám to povedlo," říkal Radek Philipp po zápase. Přehled všech zápasů 38. kola

Ovšem začátek nejlepší nebyl, v 8. minutě jste prohrávali 0:1. Jak
jste se v tu chvíli cítili?
Nebylo to dobré, ale aspoň se nám to stalo hned na začátku první třetiny a ne na konci zápasu. To by se otáčelo hůř. Takhle jsme na to měli skoro celý zápas.

Gól jste dostali při dvojnásobném oslabení, v první třetině jste byli dost vylučováni. Vytkli vám to trenéři?
Sudí písknul fauly, ale nehráli jsme tak sprostě, abychom jen v první třetině hráli dvakrát ve třech. Víc se k tomu říct nedá.

Hokej tentokrát moc ke koukání nebyl. Čím to?
Budějovice přijely bránit střední pásmo a dělaly to dobře. Na hřišti nebylo mnoho prostoru. Otevřelo se to až při přesilovkách, jedna z nich nakonec také rozhodla.

Jednu přesilovku jste využili, ovšem dvakrát jste hráli dlouho v pěti proti třem a nic. Co bylo špatně?
Přesilovky jsou hodně o štěstí, když se přikloní, tak potom padají góly.

Vy jste to štěstí měl? Jak jste vlastně viděl z ledu svůj vítězný gól na 2:1?
Ani nevím, byla to práce celé pětky a ke mě se puk odrazil. A to právě bylo potřebné štěstí, o kterém jsem mluvil.